Zonder vrees 20 Mededelingen van de watersche ppen SENSOiWEB Goes telt nu twee plekken waar ouderen computerles krijgen: leren e-mailen, brieven tikken, de muis bedienen. weekenddiensten Waterschap™ vrijdag 15 oktober 2010 Algemene bekendmaking In verband met de eisen die de milieuwetgeving stelt, is het vanaf 1 november 2010 niet meer toegestaan om los-, laad-, en overslagactiviteiten te verrichten op het openbaar gedeelte van de loswal Kaai 85, gelegen aan de Westelijke Kanaalweg in Hansweert aan het kanaal door Zuid-Beveland. Aan- en afmeren van vaartuigen is wel toegestaan. Voor informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Juridische Zaken en Handhaving van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg, op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur telefonisch bereikbaar op telefoonnummer 088-2461000. Watervergunningen Verleende vergunning op 7 oktober voor het onttrekken van grondwater aan: Bouwgroep Peeters BV in Middelburg, voor bouw wooncomplex Residence Wijngaerde, Badstraat 1 in Domburg. Voor vragen of informatie over de verleende vergunning kunt u contact opnamen met de heer M. de Feiter, 088-2461387. BntrekkingbesSyit Q8 tankstation Rijksweg W59 in OosterHand Op 11 oktober 2010 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing afkomstig van het tankstation op oppervlaktewater. De afvalwaterstroom is aangesloten op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan Kuwait Petroleum Nederland B.V. verleende vergunning ingevolge de Waterwet, voor de lozing van afvalwater afkomstig van het tankstation aan Rijksweg N59 in Oosterland. Het besluit ligt vanaf 18 oktober 2010 tot en met 29 november 2010 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 8.30 uur tot 17.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uitte brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De intrekking wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Open dag waterschap in Huist zaterdag 16 oktober Op zaterdag 16 oktober organiseert waterschap Scheldestromen i.o. een open dag op het steunpunt in Hulst (Meridiaan 3 op het industrieterrein). Die dag kunnen inwoners uit de hele provincie tussen 10.00 en 16.00 uur kennismaken met het werk van het waterschap en er zijn allerlei leuke dingen te doen voor kinderen. Tijdens deze dag presenteren ook diverse politieke partijen hun standpunten voor de waterschapsverkiezingen. Om 10.00 uur geeft dijkgraaf Toine Poppelaars het startsein voor deze dag. Vanuit het steunpunt in Hulst zorgen de buitendienstmede werkers van het waterschap voor het beheer en onderhoud van wegen, sloten en dijken. Het steunpunt is dit jaar opgeleverd. Een mooie reden voor waterschap Scheldestromen i.o. om op het steunpunt te laten zien wat het waterschapswerk zoal inhoudt. Er staan kranen, trekkers en maaiers, medewerkers vertellen over hun werk en voor kinderen zijn er allerlei leuke dingen te doen. Natuurlijk staat er gratis koffie en limonade met iets lekkers klaar voor de bezoekers. Activiteiten Op het terrein bij het steunpunt kunnen kinderen meedoen aan een verkeersspel. Op een circuit dat vol staat met borden en opdrachten leren ze hoe ze verkeersveilig een bepaald parcours kunnen afleggen. Een van de landmeters is met zijn materiaal aanwezig en vertelt over zijn werkzaamheden en het belang ervan. Een muskusrattenbestrijder laat zien hoe hij zijn vangstkooien maakt en hoe hij zijn werk doet. Er staan kranen, auto's en andere machines opgesteld die de waterschappers tijdens hun werk gebruiken. Natuurlijk mag je een kijkje in de machines nemen. Vanuit het steunpunt kan een fietsroute gereden worden die langs waterschapsplekken gaat. De route doet onder andere de zuiveringsinstallatie in Hulst aan. Ook daar kan een kijkje genomen worden. Een bijzondere quizmaster verzorgt een quiz over het waterschap waar leuke prijzen mee te winnen zijn. Gok welke sleutel pp de auto past en win een heuse waterschapsprijs. Wie weet wat er allemaal op, in en onderaan een dijk te vinden is? De voelwand van het waterschap daagt de deelnemer uit te voelen wat er zoal te beleven is langs een dijk, mét speciaal spelformulier. Hoe vast is je hand? Doe de test en kijk hoe vaak de bel klinkt tijdens het logospiraalspel van Scheldestromen. Schilder de dijk van de toekomst. Er is een ballonnenclown en kinderen kunnen een Droppie Water op hun wang laten schminken. Er is een tentoonstelling te zien over de zuidwestelijke Delta. Durfals kunnen leren hoe ze uit een auto kunnen klauteren als deze over de kop is gegaan. We laten zien welke werkzaamheden we in 2011 gaan uitvoeren in Zeeuws-Vlaanderen. Waar leggen we fietspaden aan? Welke dijken versterken we? En nog veel meer. Kortom: kom het zelf beleven op ons steunpunt! Dag: zaterdag 16 oktober Tijdstip: 10.00 - 16.00 uur Locaties: Steunpunt Hulst, Meridiaan 3 (industrieterrein) en rioolwaterzuivering Hulst, Clingeweg 5 Algemene vergaderingen en commissies De openbare vergaderingen vinden plaats op donderdag 11 november 2010, voor waterschap Zeeuws-Vlaanderen om 15.00 uur en voor waterschap Zeeuwse Eilanden om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 in Terneuzen. Voor het waterschap Zeeuws-Vlaanderen staan de volgende punten op de agenda: 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Vaststellen van de ontwerpnotulen van de vergadering van de algemene vergadering van 14 oktober 2010 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Instemmen met de aankoop van een perceel landbouwgrond in de Kruispolder ten behoeve van een ruil met gronden gelegen in de Oude Graauwpolder in het kader van het project bestrijding regionale wateroverlast in de Oude Graauwpolder 6. Instemmen met de verkoop van 14.74.11 ha en aankoop van 4.91.96 ha middels kavelruil N61 nummer 27 7. Instemmen met de dashboardrapportage van 1 september 2010 8. Rondvraag 9. Sluiting Voor het waterschap Zeeuwse Eilanden staan de volgende punten op de agenda: 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Vaststellen van de ontwerpnotulen van de vergadering van de algemene vergadering van 14 oktober 2010 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Vaststellen van de wijziging van de Verordening op de watersysteem heffing 2010 en de 3e Wijziging van de programmabegroting 2010 6. Vaststellen van de 4e wijziging van de programmabegroting 2010 7. Instemmen met de dashboardrapportage van 1 september 2010 8. Instemmen met de overdracht van wegen/fietspaden in het kader van de (re)constructie van de N57 en de aanleg van de rondweg Serooskerke. Tevens instemmen met de ondertekening door de dijkgraaf van de overeenkomst tot het regelen van het beheer en onderhoud, alsmede het eigendom van nieuwe en bestaande infrastructuur rondom de aanleg van de N57 9. Rondvraag 10. Sluiting Voorafgaand aan de algemene vergaderingen zijn er openbare bijeenkomsten van de commissies. In deze commissievergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hier onder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen. Commissievergaderiinig waterschap Zeeuws-Vlaanderen: Bestuur. Organisatie en Middelen: woensdag 27 oktober 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 in Terneuzen. Commissievergaderingen waterschap Zeeuwse Eilanden. Algemeen Bestuurlijke Zaken: maandag 25 oktober 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Economische Zaken: dinsdag 26 oktober 2010 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg." Waterkeringen en wegen: dinsdag 26 oktober 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 18 oktober 2010 ter inzage op de waterschapskantoren in Terneuzen en Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien van waterschap Zeeuwse Eilanden. door Ciaudia Sondervaro De computercursisten van de donderdagmid- daggroep van cursuslei der Wim van Dongen en assistent Manuel Groen zijn eenduidig: zij worden gestaag han diger met computer en laptop door de duidelijke, heldere en ge duldige uitleg. De bloemen en taart die Van Dongen gistermid dag ten deel vielen, vinden de cur sisten welverdiend. De tractatie was er bij gelegenheid van de ope ning van het tweede leerpunt in Goes van Seniorweb, de organisa tie die computervaardigheid bij ouderen bevordert. Er is er nu één bij de Bibliotheek, en één bij het SWMO-jongerencentrum bij wijk centrum De Spinne. Van Dongen bleek ook de drieduizendste 'am bassadeur' van Seniorweb, vertel de manager Daniel de Levita van Seniorweb: „Wij vinden deze men sen méér dan een docent." Van Dongen, voorheen docent theolo gie in Brabant, heeft het erg naar zijn zin bij de computerlessen voor ouderen. „Ik vind het heer lijk om met een groep te werken." Zelf behoorlijk fanaat van compu ters, heeft: hij geen moeite om mensen stapsgewijs bekend te ma ken met de computer. Aan het ein de van de cursus kunnen mensen e-mailen, tekstbewerken, teksten en foto's bewaren en internetten. Ze weten hoe Windows 7 in begin sel werkt. Bij de Bibliotheek, het tweede Seniorweb-leerpunt in Goes, wordt dezelfde cursus gege ven voor mensen met oudere com puters die op XP werken. Het ver schil met het nieuwere Windows 7 is.groot, bevestigt Groen, die aan een opleiding in iet wil beginnen om van zijn hobby zijn beroep te maken. „Het ziet er op het beeld scherm heel anders uit. Dat is voor veel mensen verwarrend. Als ze een nieuwe laptop kopen, krijgen ze daar mee te maken. Deze cur sus kan dat oplossen." Aanmelden: 0113 - 251254. Thea Capello, 73 jaar: „Spelletjes, dat ging wel. En dat kruisje boven aan is uitzetten. Zoveel wist ik. Als er iets fout ging, moest ik wachten tot de kinderen uit Amersfoort op bezoek kwamen. Maar een nieuwe e-mail beginnen, kon ik niet. Het gaat nu heel goed. Het is leuk ook. Het geeft zelfvertrouwen. Ik zoek treintijden op en kijk op Funda." Evert Joossen, 75 jaar: „Ik heb thuis een laptop met het besturingssys teem XP. Maar ik koop binnenkort een nieuwe laptop en ik wilde Win dows 7 in de vingers krijgen. Dit is een fijne manier, interessant en ge zellig. Ik heb vroeger veel met com puters gewerkt, maar in het buiten land, dus in het Engels. Ik leer het nu in het Nederlands." Zaterdag 16 en zondag 17 oktober 2010 contact opnemen met eigen tandarts. Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandarts Rodenburg, Grote Kade 30, Goes, tel. 06-22347209Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Stroo. Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24-uur bereikbaar) J. Dekker. Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113- 229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74