ff 'Voor alle Nederlanders' Ziekenhuizen Slotervaart en Boxmeer van CZ-liJst Boek kompels KABINET BEËDIGD Premier Rutte wil samenleving de hand reiken 'Agressie in bus niet langer getolereerd' Getijdencentrale economisch kansrijk Test: intelligenter door muziek Mozart Prins speecht zonder haperen vanaf iPad WALCHEREN VRIJDAG 15 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 242 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Bewolkt 14° Vooral in de Verenigde Staten is Cara hot 13 Fenomeen Totilas voor recordprijs verkocht Vandaag bij deze krant de bijlage GRONINGEN - Het Slotervaartzie- kenhuis in Amsterdam en het Maasziekenhuis Boxmeer zijn van de 'zwarte lijst' vam zorgverzeke raar CZ gehaald van klinieken die slechte borstkankerzorg zouden ge ven. Ziekenhuis Bethesda in Hoo- geveen en het ziekenhuis Coevorden/Hardenberg staan nog wel op de lijst, die vannacht is ge publiceerd. Het Slotervaart en Boxmeer vallen af omdat CZ het aantal borstkan- keroperaties in deze ziekenhuizen heeft opgeteld bij die in andere zie kenhuizen waar zij mee samenwer ken. Zo komen ze toch aan het om- stredén minimumaantal dat CZ hanteert. Topman Kees Donker voort van het Bethesda vindt dat onterecht. „Dan kunnen wij onze borstkankeroperaties optellen met die van Emmen, waarmee wij sa menwerken. Aan de andere kant zijn er ook ziekenhuizen zoals in Arnhem en Oost-Groningen die juist niet op de lijst van CZ staan omdat ze van tevoren hun aantal len al bij elkaar hadden opgeteld." pagina 4: macht verzekeraars LONDEN - Uitgever Transworld Publishers wil in 2011 een boek uit geven over de redding van de 33 kompels in Chili. De titel is De 33. Q pagina 8: sneller gered dan verwacht Rutte wordt een goede minister president reacties: 469 Yuri van Gelder verdient nog een kans eens 40% oneens 60% DEN HAAG - De kersverse premier Mark Rutte wil met zijn kabinet de hand reiken naar de Nederland se samenleving, maar zeker ook naar andere partijen in de Tweede Kamer. Rutte zei dat gisteren in zijn allereerste persconferentie als premier. Rutte zei bij het vastlopen van de gesprekken tussen WD, CDA en PW begin september nog dat er een akkoord had kunnen komen waar rechts Nederland zijn vingers bij zou aflikken. Hem werd toen verweten dat hij zich alleen op rechts Nederland zou richten en zo geen premier van alle Nederlan ders zou kunnen zijn. Rutte zegt nu nadrukkelijk dat hij de hand reikt naar de samenleving, maar ook naar oppositiepartijen in de Tweede Kamer. Die kan hij nodig hebben om aan meerderheden te komen op dossiers waar de PW met het minderheidskabinet van mening verschilt „We hebben de ploeg ook zo samengesteld: met mensen die dat kunnen, die met een open mind de Kamer tege moet zullen treden." Rutte zei dat het zijn ambitie is om een premier van alle Nederlanders te worden. „Dit is een kabinet dat natuurlijk een politieke kleur heeft. Het is li beraal-confessioneel met parle mentaire steun van de PW. Maar de ambitie is ook om buiten de coalitie Nederland de hand te rei ken en de dialoog aan te gaan." Een andere belangrijke ambitie is om de overheidsfinanciën op orde te krijgen en Nederland sterker uit de crisis te laten komen. In de Tweede Kamer begint dinsdag 26 oktober, na een week herfstreces, het debat over de regeringsverkla ring van het nieuwe kabinet. Dins dagochtend 26 oktober worden eerst nieuwe Tweede Kamerleden beëdigd die zijn doorgeschoven, omdat parlementariërs van WD en CDA bewindspersonen zijn ge worden in het nieuwe kabinet. Daarna zal minister-president Rut te de regeringsverklaring afleggen. pagina 4/5: leukste dag voorbij pagina 22/23: Zeeuwse geluid klinkt minder in Den Haag Vertrekkend premier Jan-Peter Balkenende (r) overhandigde zijn opvolger Mark Rutte gisteren de voorzittershamer die wordt gebruikt tijdens de kabinets vergaderingen. foto Peter Dejong/AP DEN HAAG Zeeuwen die buschauffeurs en agenten agressief bejegenen 'zullen merken dat agressie en geweld niet meer worden getolereerd'. Dat zegt Sjaak Krombeen van het ministerie van Binnenlandse Za ken. Het ministerie en Zeeland te kenen daartoe komende dinsdag een prestatiecontract. pagina 2: halt tegen geweld BROUWERSDAM Een getijdencentrale in de Brou- wersdam is economisch kansrijk. De kosten per kilowattuur zijn ver gelijkbaar met die van windener gie op land. In opdracht van het Rijk zijn de mogelijkheden onder zocht. Behalve Delta hebben ener giebedrijven RWE en Eneco inte resse getoond in het project. pagina 2: twee varianten GRONINGEN Het Noord Nederlands Orkest en de Rijksuniversiteit Groningen zul len onderzoek doen naar het al dan niet bestaan van het Mozart-effect Volgens die theorie is luisteren naar de muziek van Mozart goed voor de intelligentie omdat je er be ter geconcentreerd maar ook ont spannen van wordt. Tijdens het concert komende zondag wordt van musici en mensen uit het pu bliek de hersenactiviteit gemeten. AMSTERDAM Prins Willem-Alexander gaat met zijn tijd mee; gisteravond droeg hij voor het eerst zijn speech voor van af een iPad. De prins sprak ter gele genheid van het veertigste Schip- holdiner. „Ik heb een primeur", zei Willem-Alexander toen hij het po dium opstapte. „Ik ga voor het eerst in mijn leven een paperless speech houden. Even mijn iPad op starten." Het apparaat haperde geen moment, de prins ook niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1