ival van Zeeuwsch-Vlaanderen Programma festival Vrijdag 15 oktober Het Zeeuws Orkest o.l.v. Jussi Jaatinen m.m.v. Marco van Duimen (klarinet) en Lieselot Toorop (fa- got).Programma: Charles Ives: Three places in New England; Ri chard Strauss: Duett-Concertino voor klarinet en fagot; Carl Niel sen: Symphonie nr. 3 op. 27 sinfo- nia espansiva Basiliek Hulst, 20.00 uur Zaterdag 16 oktober Trio Bel-Ayre: Lieselot De Wilde (sopraan), Pi eter Vandeveire (viola da gamba) en Pieter Theuns (theorbe/aartsluit). Onder de titel Splendid Isolation ver tolken de drie jónge Vlaamse musi ci composities uit de Engelse ba rok. Instrumentale werken wisselen de liederen van bekende componis ten zoals Dowland en Purcell af. Grote Kerk Groede, 15.00 uur Zaterdag 16 oktober The Gents o.l.v. Béni Csillag Het Nederlandse: vocaal ensemble The Gents bestaat uit zeventien zangers in de stemtypes: counterte nor, tenor, bariton en bas. Zij zin gen a capella werken en slaan de brug tussen de barok en de pop muziek. Van Tallis en Gabrieli tot en met Sting en the Beatles. Grote Kerk Groede, 20.00 uur Zondag 17 oktober Eef van Breen Groep. Werken van Chet Baker, Dimitri Sjostakovitsj, Claude Debussy, Duke Ellington en Quincy Jones Porgy en Bess Terneuzen, 15.00 uur Donderdag 21 oktober Hannes Minnaar (piano). Programma: F. Chopin: 4 impromp tus; K. Szymanovski: Variaties op een eigen thema in bes op. 3; M. Ravel: Miroirs. RK kerk Philippine, 20.00 uur Vrijdag 22 oktober Sinfonia Rotterdam o.l.v. Conrad van Alphen m.m.v. Ronald BrautR gam (piano). Programma: W.A. Mozart: Piano concert nr. 17 KV 453; J. Plonka: Nieuwe composities; J. Haydn: Sym fonie nr.83 (La Poule) Eligiuskerk Oostburg, 20.00 uur Zie ook: www.festival-zvl.nl COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau- rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-maii: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, wa a r u a l Ie gegevens ove r voorstel- ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Jeanette Vergouwen Het Zeeuws Orkest (HZO) verzorgt mor gen, in het kader van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen een vrij hedendaags concert in de basi liek van Hulst. Bijzonder aan de ze uitvoering is dat twee men sen uit de eigen gelederen de so lopartijen spelen van het Duett-Concertino van Richard Strauss. Klarinettist Marco van Duimen en fagottiste Lieselot Toorop zijn er klaar voor. „Het is het laatste voltooide werk van Strauss, duurt achttien minu ten en bestaat uit drie in elkaar overgaande delen", vertelt Marco van Duimen. „De solopartijen zijn pittig, technisch veeleisend en poli- ritmisch. We hebben het werk van wege de wirwar van melodieën, motieven en ritmen volledig moe ten ontrafelen, maar dat maakt de vertolking ervan alleen maar inte ressanter." Ook Lieselot Toorop vindt het geen gemakkelijke compositie. „Het samenspel is moeilijk, maar het werk blijft doorzichtig door de begeleiding van een kleine groep strijkers. Er zit een verhaal vast aan deze compositie. Strauss zou dit zelf verteld hebben aan Hugo Burghauser, een bevriende fagot- tist aan wie hij dit werk opdroeg. Hij zou bij het schrijven van deze compositie geïnspireerd zijn door een soort sprookje. De klarinet is daarin een dansende prinses, die opgeschrikt wordt door een vreemd rondspringende beer (fa- got).Uiteindelijk dansen de twee samen, waardoor de beer in een prins verandert. Zelf denk ik soms wel eens aan de Disney-hit Jungle Book. Dan worden de vrolijke capriolen van Mowgli door de kla rinet vertolkt en is de fagot de hoe dende beer Baloe." Beiden vinden het een uitdaging om het publiek van dit werk te lak ten genieten, en misschien zullen de toehoorders er een eigen sprookje in horen. De liefde voor hun instrument ontvlamde bij beide musici al op jonge leeftijd. Omdat zijn opa klari net speelde, koos Van Duimen ook voor dit instrument, maar speelde ook elektronisch orgel en DONDERDAG 14 OKTOBER Goes Spoedcursus Gelukkig worden met Rob Urgert en Kees van Amstel. 't Beest, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Otis Gibbs zingt en speelt americana Theater de Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen A Tribute to Cliff The Shadows. Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 15 OKTOBER Goes Bluesroute. Centrum, 20.30 uur Hansweert Concert Gipsyduo La Manouche. Cultureel Centrum Kaj Munk, 20.00 uur Middelburg Van Swieten Society speelt muziek uit Londen. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur *Zeeuwse Vrouwen (reprise). Stadsschouwburg, 20.00 uur Marco van Duimen (klarinet) en Lieselot Toorop (fagot). later piano. Toorop speelde aanvan kelijk piano, maar zij viel voor de prachtige klankkleur van de fagot. „Mijn oren horen graag volle lage 'middenklanken', dus in het te nor- of altregister. Tot enkele de cennia geleden was het niet evi dent dat vrouwen fagot studeer den - het was een manneninstru- ment - maar daar is verandering in gekomen. Ik denk dat momenteel de helft van de blazers in orkesten vrouwen zijn." Toorop soleert nadat Agnes Kor- bijn (die in de brochure als soliste vermeld staat) had afgezegd. „In principe rouleerde de fagotbezet ting al jaren door haar werkzaam heden elders. Na haar afzegging vroeg het orkest mij dé solo te spe len. Geen makkelijke taak. Ik had *Singer-songwriter Peter Broderick Revolution Gallery, 20.00 uur *Anneke van Giersbergen staat op het po dium als Aqua de Annique. De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Zangeres Michon Sprengers Theater de Wegwijzer, 20.30 uur Ovezaonde Eerste ronde 2nd Influenz. De Klomp, 20.00 uur Terneuzen Belgische cabaretier Alex Agnew Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Het koor Bekoor uit Bergen op Zoom geeft een uitvoering. Atrium Ter Reede, 20.00 uur *The Hillbilly Hellcats/Baldrick Brothers. De Piek, 21.30 uur ZATERDAG 16 OKTOBER Bruinisse Feestavond met DJ Jasper. Jeugdsoos De Pul. 's-Heer Hendrikskinderen Johnny Slipper, Zeeuwse rock'nroll, bene fiet voor de stichting Surplus in Oekraïne. Café-restaurant Oranjeboom, 21.30 uur. Hoek Popfestival Denoek Rock met De Tweede Versnelling en Backslash. Dorpshuis, 21.00 uur Huist Mirthe Bron, Danny van Zuijlen, Janneke Rinzema met 'Liedjes van Louis Davids' Den Dullaert, 20.15 uur Kloosferzande Concert Gipsyduo La Manouche. Hof te Zandekerk, 20.00 uur KBoetinge Theatervoorstelling Vlieg!, bedoeld om psychiatrie bespreekbaar te maken Emergis, 19.00 uur Kruiningen Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers Ons Dorpshuis, 20.00 uur Kuitaart Schuurfeest met populaire muziek ver zorgt door drive-in show 'CX sound light'. Daan de Zwart (aan rand Kuitaart, tussen Cathelijneweg en Hulsterweg), 21 uur Middelburg Het mooiste van Sesamstraat. Stadsschouwburg, 14.00 en 16.00 uur *Folkgroep Slan staat op het podium. Brasserie de Drukkery, 15.00 uur *Het Vocal Orchestra Art of Voices en de Roemeense zangeres Hortenzia Forray verzorgen een benefietconcert voor het kinderdorp Patmos in Congo. Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur *Optreden van Mirko, die tijdens het COC Songfestival de Krijger-Zuider- wijkstichting zal vertegenwoordigen. COC-café, 23.30 uur Terneuzen Stichting Zoma presenteert de musical Heerlijk Duurt Het Langst van Annie M.G. Schmidt. Scheldetheater, 20.00 uur Oostburg 't Zal je kind maar wezen! try-out) Ledeltheater, 20.15 *De formatie Natural Bom Killers staat op het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74