Kracht en Inspiratie 2 agenda donderdag 14 oktober 2010 door Monique Brandt Technische hoogstand jes, zowel theatraal ge zien als op het gebied van het schaatsen: dat is Energia. De nieuwe Holiday on Ice-show staat vandaag tot en met zondag in de Zeelandhallen in Goes, met zangeres Do als extra publiekstrekker. „Dit is één en al schaatspassie." Een snufje Cirque du Soleil, een scheutje multiculti, een flinke dot kleur en licht, afgemaakt met een keur aan talent en ervaring. Zie hier het recept voor Energia, de flit sende nieuwe Holiday on Ice- show die de komende drie maan den in heel Nederland te zien zal zijn. De aftrap is vandaag in Goes. De show, die lichtenergie als cen traal thema heeft, is wederom een uiterst spectaculair ijs-event. Regis seur en choreograaf Kevin Cottam bedacht een verhaal waarin twee clowns als quasi-wetenschappers het ontstaan van lichtenergie ont dekken. Samen reizen ze in een avondvullende reis het universum af, van het ondergrondse rijk van Neptunus tot de planeten Venus en Mars en 'feestplaneet' Salsa, om de enerverende levensreis uiteinde lijk af te sluiten in Bollywoodstijl. Ook onze eigen Do bindt de schaatsen onder in de in een ver nieuwend driedimensionaal decor geschaatste show, die zich letterlijk op twee lagen afspeelt, begeleid door een imposante lichtshow. „Alleen al om het licht te program meren, hebben we vier weken nodig. Maar door het geheel krijgt de toeschouwer écht het gevoel dat hij of zij in de show wordt ge trokken", zegt uitvoerend produ cent Hans Staal. „Dit is dé manier om interactie te krijgen met het publiek. Het gaat puur om de beleving, de emotie." Energia loopt al bijna een jaar in onder andere Frankrijk en Duits land, en de 39 deelnemende schaatsers hebben er al zo'n drie honderd voorstellingen opzitten, die nu al door 850.00 bezoekers zijn gezien. Staal is er tevreden mee. Eigenaar Stage Entertain ment van Joop van den Ende heeft jaarlijks enkele shows tegelij kertijd 'ergens in de wereld' lopen. Mede door de crisis en de toene mende concurrentie op entertain mentgebied, ging het een paar jaar wat minder, met teruglopende bezoekersaantallen. „Gelukkig trekt het weer aan. We hebben een trouw publiek, wqten we uit onderzoek. Zestig tot zeventig pro cent van onze bezoekers komt steeds weer terug, we mogen dus niet klagen. Door steeds weer te vernieuwen weten we ook steeds nieuwe generaties aan te spreken. We bestaan sinds 1943, maar er is niks oubolligs aan", aldus Staal. Door gebruik van de nieuwste technische snufjes en meer theatra le elementen in de show als mo derne dans, musical, acrobatiek magie en special effects, probeert het bijna 67-jarige Holiday on Ice toch een jonge blom te blijven. Zo maar wat feitjes: de Energia-set weegt in totaal 22 ton, de schaat sers zijn te zien in 350 kostuums en er hangt Zelfs een bewegende dampkring boven het ijs waar op geschaatst wordt, somt Staal op. Maar de basis van het succes blijft natuurlijk het schaatsen zelf Op de ijsvloer, die in een dag kan wor- DONDERDAG 14 OKTOBER Groede Cursus opmaken van de Cadzandse muts in de Lutherse kerk 13.30 tot 16.00 uur. info: erfgoed@zeelandnet.nl tel. 0117 -4543294 Oostkapelle Peuterspeelzaal 't Speeltreintje houdt een kinderkledingbeurs, 13.30 -15.15 uur, Protestants Kerkcentrum, Joh. De Pourckstraat 2 ZATERDAG 16 OKTOBER Brouwershaven Hobbymarkt Grote Kerk, 10.00 uur Burgh-Haamstede Herfstmarkt met strijd om eerste West hoek Bokaal door standwerkers. Van 10.00 tot 16.00 uur. Prijsuitreiking om 16.30 uur bij restaurant Mi Casa. Goes Modelbouwers tonen hun werk - van schepen tot boerderij - kartonbouw en er zijn stoommachines te zien. Tegelijkertijd zijn de ateliers open. Het Ambachtscentrum ligt in het Holland- sche Hoeve-gebied, Kattendijksedijk 27, 10.00- 16.30 uur. MiddeBburg *Marjan Berk houdt een lezing voor het Zeeuws Archief met de titel 'Het bloed kruipt...' en verhaalt over haar zoektocht naar haar Zeeuwse roots en de vermeen de afstamming van Jacob Cats. Hofpleinkerk, 16.00 uur. *Filatelistenvereniging De Zeeuwse Delta houdt haar halfjaarlijkse grote ruilbeurs. Aangeboden worden postzegels en verza melaarsbenodigdheden, munten pennin gen, telefoonkaarten, miniatuurauto's, modelspoor en toebehoren, aanzichts- kaarten, emaille spullen. Winkelcentrum Dauwendaele, 9.00. uur tot 16.00 uur. Serooskerke (S) Hobbymarkt met demonstraties in het dorpshuis van 10.00 tot 16.00 uur. Westemschouwen Excursie paddenstoelen in Boswachterij Westerschouwen, start 13.30 uur bij de excursieschuur, deelname 2 euro, aanmel den bij VW 0900-2020233. Zierikzee Herfstmarkt van de Vrijzinnige gemeente Zierikzee onder de Beuze. Van 9.00 tot 16.00 uur. *Workshop Striptekenen door Danker Jan Oreel voor leerlingen uit de bovenbouw basisscholen in bibliotheek De Stolpe. Van 11 tot 12 uur. *Open Archievendag bij het gemeentear chief. In het gemeentehuis, van 10.00 tot 16.00 uur. Lezing door Leen Becu, van 11.00 tot 13.30 uur. In Middelburg wordt zondag 17 oktober het evenement Kracht Inspiratie gehouden. Op dit 'Evenement voor bewust le ven' vinden bezoekers een scala aan organisaties, trainers, coaches en therapeuten die - aldus de orga nisatie - zich toeleggen op het ver groten van de kwaliteit van leven van hun cliënten. De deelnemers komen uit de regio Zeeland of zijn daar actief. Er zijn workshops, le zingen en demonstraties. Bezoe kers kunnen voor een kleine ver goeding ook een consult krijgen. Een greep uit het aanbod: Workshops: Laatje inspireren door Gestalt en muziek; Het berei ken van je eigen, persoonlijke doe len; systemisch werk; Schrijven met hart en ziel; introductie in ac tieve meditatietechnieken; kinder- yoga; raja yoga meditatie; tai chi gong en taiji bailong ball; analy tisch tekenen en Kandinski. Stands en informatie: natuurvoe dingswinkel De Kleine Deugniet; O2 ademhalingscoach van Moni que Almekinders; Centrum voor LerenSpelenGroeien; Zendo Zee land; School voor Zelfvertrouwen; het Authentieke Ideeënlab en Chi nees gezondheidscentrum Rep Lentze. Kracht&lnspiratie duurt van 10 tot 17 uur. Adres: Stichting Padma Zeeland, Verwerijstraat 51A in Middelburg. Entree 7,50 euro, van 10 tot 11 uur 6,50 euro aan de kassa. Ook in de voorverkoop (giro 4856187) kosten kaartjes 6,50 euro. o www.kracht-inspiratie.nl Scènes uit Energia, de nieuwe show van Holiday on Ice. Holiday on Ice tijdens de generale in de Zeelandhallen in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72