'Diploma kan en moet 61 Colombia roept hulp WD'er Van Baaien in Het loopt storm bij Lotto-winkeliers ONDERWIJSRAAD Voorzitter Fons van Wieringen wil voor alle vakken in het mbo landelijke examens. Waddeneilanden vrezen helikopters Verdachte van 'klimmoord' bekent Oud-staatssecretaris Buck overleden Recordaantal zieke zeehonden in opvang Plan: boete voor leegstaand kantoor Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Oostelijke Westelijke Caribbean Vier Kerst in Dubai Nu of Nooit! Emiraten, India Malediven donderdag 14 oktober 2010 BRUSSEL - Europarlementslid Hans van Baaien (WD) is gevraagd te helpen bij het losweken van Tanja Nijmeijer uit de Colombiaanse re bellenbeweging Fare. Hij kreeg dit verzoek van de Colombiaanse vi ce-president Angelino Garzon. Dat heeft Van Baaien gisteren bekend gemaakt. De Fare wil de Nederlandse Tanja Nijmeijer gebruiken om de rebel lenbeweging internationaal op de kaart te zetten, zo bleek vorige week uit een e-mail. Die e-mail DEN HAAG - Winkeliers die lottofor mulieren verkopen doen deze week goede zaken. Volgens een woordvoerster van de loterij verko pen zij veel meer dan anders. „De winkelomzet van Lotto van dins dag is in vergelijking met dezelfde dag een maand geleden gestegen met 384 procent", aldus de zegs vrouw gisteren. De internetomzet van Lotto is zelfs 700 procent ho ger dan een maand geleden. De kopers maken kans op een prijs van 36 miljoen euro. Nu afge lopen zaterdag de Lotto Jackpot werd gevonden op een laptop van de Fare na een bombardement van een van de kampementen van de beweging. Van Baaien heeft Garzon laten we ten dat Nederland geen middelen heeft om Nijmeijer uit de Fare te laten deserteren. Hij heeft wel be loofd de kwestie bij het nieuwe Nederlandse kabinet onder de aan dacht te brengen. Garzon heeft toe gezegd dat Nijmeijer 'een welwil lende behandeling zal krijgen' in dien zij deserteert. van 35,5 miljoen euro niet is geval len, betaalt de organisatie dat be drag komende zaterdag zeker uit. De Jackpot is twaalf maanden niet gevallen en moet daarom in de eerstvolgende trekking worden uit gekeerd. Als er niemand is met zes goede getallen en de goede kleur, gaat de 36 miljoen naar de per soon met zes goede getallen. Wan neer hier ook geen winnaar is, gaat de Jackpot naar degene met vijf getallen en de goede kleur. Van de 36 miljoen gaat 29 procent kansspelbelasting af Gewone diploma's, deel- en ervaringscertificaten, buiten landse aantekeningen. Door het woud van diploma's is het bos niet meer te zien, stelt de Onderwijsraad. Fons van Wieringen, voorzitter van de Onderwijsraad, door Annemieke Kooper Voorzitter van de On derwijsraad Fons van Wieringen vertelt hoe het in opspraak ge raakte diploma in het mbo in ere kan worden hersteld. Wat is er mis met de huidige diplo ma's? „Er is ruimte voor verbetering. We hebben met werkgevers en docen ten gesproken en merkten dat vooral docenten in het middelbaar en hoger beroepsonderwijs onte vreden waren over de kennis en vaardigheden van hun studenten die zij op eerdere opleidingen hadden opgedaan. Een derde van de werkgevers gaf aan dat de waarde van diploma's is ge daald." Hebben zij gelijk? „Dat weten we niet precies. We weten dat de waarde van een di ploma in de beleving van men sen is gedaald. Of dat ook objec tief het geval is, moeten we on derzoeken. In het voortgezet on derwijs weten we goed wat er met leerlingen gebeurt. Zij doen landelijk examen, volgens lande lijke normen en dus weet ieder een exact wat een leerling kan. WEST-TERSCHELLING Terschelling en Schiermonnikoog vrezen een forse toestroom van toe risten die met helikopters naar de eilanden komen. De provincie Friesland staat sinds kort toe dat ze ven luchtvaartbedrijven twaalf keer per jaar opstijgen en landen op een plaats buiten de officiële luchthavens. Tot voor kort beslis ten gemeenten zelf over het aantal landingen. DEN HAAG Een 21-jarige man heeft gisteren bij de Haagse rechtbank bekend dat hij vorig jaar zijn vriend heeft ge dood om diens pinpas. Het duo was in Frankrijk om bergen te be klimmen. De vriend werd sinds dien vermist, de verdachte later in Duitsland gearresteerd. Hij stelde waanideeën te hebben gehad waar in hij iemand wilde vermoorden. i m Werner Buck in 1989. DEN HAAG Voormalig CDA-staatssecretaris Ka- rel Werner Buck (85) is overleden. Hij was van 1971-1973 in het kabi net-Biesheuvel staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Buck was lid van de Ka tholieke Volkspartij, de KVP. Hij is de vader van oud-Eerste Kamer voorzitter Yvonne Timmer- man-Buck. Op het mbo en hbo is dat veel las tiger. Haalt een student installatie techniek een voldoende, dan we ten we niet meer dan dat deze in ieder geval de basale kennis heeft. Daar worden namelijk geen lande lijke examens gebruikt en ook geen landelijke normen. Op het mbo gaat dat voor taal en rekenen wel gebeuren, maar ook voor de praktijkvakken zou dat moeten. Dan weet je in ieder geval zeker dat een 7 in Groningen even veel waard is als een 7 in Terneu- zen. De werkgever kan op basis van feiten inschatten wat zijn nieu we werknemer in huis heeft. Je weet ook hoe de docent presteert. TEXEL De zeehondenopvang van Ecomare op Texel heeft dit jaar een record aantal zeehonden opgevangen. De teller staat op 48 zeehonden, het oude record uit 2009 was 42. Er spoelen veel pasgeboren zeehond jes aan die nog melk nodig hebben of vis moeten leren eten. Kenmer kend is dat deze zeehonden alle maal last hebben van een ernstige longworminfectie. AMSTERDAM Eigenaren van kantoren in Amster dam die langer dan een halfjaar leegstaan, moeten zich melden bij de gemeente. Als ze dit niet doen, kunnen ze een boete van 7500 euro verwachten. Dat stelt wethouder ruimtelijke ordening Maarten van Poelgeest voor. De boete moet eige naren dwingen iets met de leeg staande panden te doen. EWINKEL.NL Fort Lauderdale, Bahamas, Caicos, Cayman, Costa Maya, Fort Lauderdale, Caicos, Puerto Rico, i St. Maarten, Bahamas, Fort Lauderdale HAL - ms Nieuw Amsterdam***** Vertrek: 28 nov, 2, 30 jan, 27 feb, 13 maart Duur: 15 dagen Inclusief vluchten met KLM Delta V.3. Dubai, Muscat, Fujairah, Abu Dhabi, Bahrein, Duba'f Costa Luminosa of Costa Deliziosa***** Vertrek: 19 of 20 december Duur: 9 dagen Inclusief vluchten met KLM Dubai, Foujairah, Goa, Cochin, Malediven, Bombay, u Cy- Musquat, Bahrein, Abu Dhabi, Dubai Costa Luminosa***** vjr Vertrek: alleen 10 januari \J' Duur:' 23 dagen O CC» Inclusief vluchten met KLM V. aCj a U O Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6