Hulp voor ouders die 't Tegenstanders paviljoen Breskens naar rechter 20 Herfstvliegerdag op strand bij Caricole Muziekmiddag voor senioren in De Lieve Viering in kapei van O.L.V. Ter Eecken Benefiet-diner voor noodlijdend Malawi Open dag steunpunt van het waterschap OPVOEDBEGELEIDING Tutor-opvoedcoaching in Graauw biedt luisterend Fotoclub Dow exposeert groot aantal foto's Dorcas Hulp legt uit wat er met ingezameld geld en goed gebeurt durea Berkhout schoenmodes MENS STYL.Ê donderdag 14 oktober 2010 CADZAND-BAD Vliegersport Vereniging Cadzand houdt komende zondag 17 oktober een herfstvliegerdag op het strand bij Cadzand-Bad. Het festijn vindt plaats ter hoogte van het strandpa viljoen Caricole aan de Boulevard de Wielingen, bij duinovergang 8. De herfstvliegerdag begint zondag om elf uur 's ochtends en duurt, af hankelijk van de wind, tot vijf uur 's middags. HULST Stichting Welzijn Hulst haalt in het kader van de reeks Uit op Zondag My Way Music uit Oostburg naar dienstencentrum De Lieve in Hulst. Ingrid Pieters van My Way Music brengt zondag 17 oktober een bruisende muziekmiddag voor ouderen in De Lieve. Er is een dans vloer gereserveerd voor de mensen die graag dansen. Aanvang 14.30 uur. De toegang is gratis. KAPELLEBRUC In de kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Eecken in Kapellebrug vindt maandag 18 oktober de laatste Ma- riaviering in de cyclus van dit jaar plaats. De viering begint om 9.30 uur en kent pastor Steven de Ko ning als voorganger. De Vrienden van de Kapel bieden na afloop van de dienst De Koning een afscheidscadeau aan. Zoals ge meld is hij per 1 oktober vertrok ken om taken te vervullen op het secretariaat van het bisdom Breda. Pater Paulus van Winden is De Ko ning opgevolgd. HULST Zorgstichting Curamus houdt vrij dag 29 oktober een benefietdiner voor Malawi in Brasserie Truffïno op het terrein van De Blaauwe Hoe ve in Hulst. De ontvangst is om 18.30 uur. De kosten bedragen 50 euro per persoon, waarvan 25 euro naar Project Malawi gaat. Aanmelden is mogelijk via directie@curamus.nl onder vermel ding van benefietdiner Malawi. HULST Waterschap Scheldestromen houdt zaterdag een open dag op het steun punt aan de Meridiaan 3 in Hulst. Die dag kunnen inwoners uit de hele provincie tussen 10.00 en 16.00 uur kennismaken met het werk van het waterschap. Er staan kranen, trekkers en maaiers, mede werkers vertellen over hun werk en voor kinderen zijn er allerlei leuke dingen te doen. BIJ NADER In de studiebijlage De Volgende Stap van afgelopen zaterdag is een storende fout geslopen. Op de pagi na's waarop de opleidingen in Zee land en Brabant werden getoond, zijn de diverse opleidingen die het ROC Zeeland aanbiedt, niet ver meld. Die opleidingen zijn: Goes: CIOS, Educatie, Welzijn en Zorg. Middelburg: het Economisch Col lege Zeeland, Educatie, Horeca, Toerisme en Voeding. Vlissingen: Educatie, Maritiem en het Techniek en Design College Zeeland. Tholen: Educatie. Zierikzee: Educatie. BRESKENS - De bezwaarmakers te gen de komst van een strandpavil joen op het Eerste Strange bij Bres kens stappen naar de rechter. Ze zijn het niet eens met de bouwver gunning die de gemeente Sluis heeft afgegeven voor de komst van zo'n paviljoen. Initiatiefnemer Michel Vergouwe, ook eigenaar van paviljoen Het Halve Maentje bij Breskens, won in 2007 met zijn ontwerp een prijs vraag van de gemeente Sluis. Die ziet een horecavoorziening op het strand bij de dorpskern als een welkome aanvulling. Bewoners van appartementen in de omge ving denken daar anders over. Ze maakten bezwaar bij de gemeente. Volgens hen is er geen behoefte aan een paviljoen en zijn er ge noeg horecazaken in de kern zelf Ze vrezen ook voor overlast. Sluis stelde hen in het ongelijk, waarna nu de gang naar de rechter volgt. Het is nog niet bekend wanneer de rechtszaak dient. Mochten de bezwaarmakers verliezen, dan kun nen ze nog naar de Raad van State stappen. door Sheila van Doorsselaer Het gezin van nu is het gezin van vroeger niet meer. Kinderen groeien vaker op in éénouderge zinnen, ouders werken allebei, kin deren hebben het zelf ook druk. Temidden van de alledaagse hec- tiek verloopt de opvoeding soms niet altijd meer vanzelfsprekend. Ouders die dreigen vast te lopen en behoefte hebben aan een luiste rend oor en opvoedtips of die te gen lange wachtlijsten aanlopen in de reguliere jeugdzorg, kunnen nu terecht bij Rita laberg van Tu tor-opvoedcoaching. Jaberg is de eerste en enige opvoedcoach in Zeeuws-Vlaanderen. Vanuit Graauw bezoekt zij gezinnen in heel Zuid-Nederland. Maar als haar hulp wat verder weg nodig is, dan rijdt ze ook daarheen. Het hoort allemaal bij haar filosofie. Ia- berg: „Ouders die hulp nodig heb ben bij de opvoeding, die bezorgd zijn over het welzijn van hun kind, die moeten gewoon meteen worden geholpen. Als ze aan de bel trekken, dan is de nood vaak al acuut. Bij mij geen wachtlijsten, zoals vaak wel bij de reguliere zorg het geval is. Ik maak tijd, al is het 's ochtends vroeg of's avonds laat." Jaberg (52) heeft een schat aan op voedkundige ervaring. Niet alleen voedde ze haar twee eigen kinde ren op, ze bracht ook dertien pleegkinderen groot en werkte daarnaast als groepsleiding bij het voormalig meisjesinternaat Baude- loo in Hulst en Schippersinternaat Koningin Juliana in Terneuzen. Haar kinderen zijn inmiddels het huis uit, maar bij Jaberg bleef de behoefte om haar opgedane erva ringen in de praktijk te blijven brengen. Ze volgde daarom de hbo-oplei- ding Maatschappelijke Dienstverle ning, leerde over moderne gedrags problemen en volgde diverse work shops met betrekking tot haar vak gebied. Dit alles gecombineerd maakt dat Jaberg goed beslagen TERNEUZEN - De leden van de Foto club Dow houden in het weekend van 5 november hun jaarlijkse ex positie. In het Dow PV Ontmoe tingscentrum bij sportpark Oude Vaart worden tachtig foto's van ze ventien leden tentoongesteld en daarnaast kunnen bezoekers een groot aantal digitaal geprojecteer de beelden zien. De thema's varië ren van landschap, mensen, por tretten en modellen tot macrofoto grafie en natuur. De toegang is gratis en de exposi tie is geopend op vrijdag 5 novem ber van 19.00 tot 22.00 uur, zater dag van 10.00 tot 18.00 uur en zon dag van 11.00 tot 16.30 uur. Op zaterdag kunnen amateurfoto grafen met hun eigen spiegelreflex camera foto's maken van een aan wezig model. Op zondag van 13.00 tot 15.00 uur kunnen fotografen hun eigen familieleden in de stu dio fotograferen. Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande ren gevestigd zijn. Vandaag: Tutor-opvoedcoaching ten ijs komt bij ouders die haar hulp inroepen. Ouders en opvoeders kunnen bij Jaberg terecht voor allerlei opvoed kundige vragen en dilemma's. Ook voor redelijk eenvoudige op- voedvragen zoals 'waarom luistert mijn kleuter zo slecht', 'het avond eten is standaard een drama' en 'ik krijg mijn puber niet in het ga reel'. Jaberg: „De oplossing is vaak rede lijk simpel. Het helpt ouders al enorm als ze hun hart eens kun nen luchten. Ze zijn soms onzeker en hebben bevestiging nodig dat ze het echt wel goed doen. Of ze kunnen wel wat advies gebruiken. Ik kijk zelf met een frisse blik naar de gezinssituatie en kom met prak tische tips. Ook houd ik opvoeders een spiegel voor, zodat ze meer in zicht krijgen in hun eigen rol in het geheel." Ook ouders met ingewikkel de opvoedvragen kunnen bij Jaberg terecht. Kinde ren die te maken krijgen met een verlies, een scheiding, sociaal on wenselijk gedrag vertonen, kinde ren die om onduidelijke redenen niet lekker in hun vel zitten, alle maal factoren waardoor ouders soms vastlopen. Jaberg: „Ik wil er Rita Jaberg uit Graauw is de eerste en voor ouders zijn die omwille van wachtlijsten en om allerlei andere redenen niet terechtkunnen bij in stanties als Jeugdzorg en Emergis, of voor ouders die de drempel van die instellingen te hoog vinden." Jaberg is geen voorstander van het opplakken van 'labeltjes'. „Als een kind druk is, wordt tegenwoordig al gauw gezegd: ADHD! Ik vind dat te makkelijk. Als een kind uren stil heeft moeten zitten op school, is het dan zo gek dat het thuis zijn energie kwijt moet? Als er geen land te bezeilen is met een kind, kan dat dan misschien zijn dat het kind te veel 'moet'? Pianoles, hockeyles, goed presteren op Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 'Omdat ik in mijn winkel n elke dag heel veel loop, wil ik ■k gewoon schoenen met ËHB^het allerbeste comfort' Voor deskundig advies naar: i>tjrea-comfo>i:5b:e snoes. 4 keer beter! TERNEUZEN - Aan de vooravond van de jaarlijkse voedselactie van Dorcas Hulp in de eerste week van november houdt de hulporganisa tie zondag een informatieavond. In het hervormd kerkcentrum bij de Goede Herderkerk in Terneu zen kunnen mensen (onder wie ook geïnteresseerde kinderen) van- af 19 uur horen wat er met ingele verde voedsel- en kledingpakket- i ten en geschonken geld gebeurt, j Ook krijgen ze antwoord op vra gen over gekozen bestemmingen en de wijze waarop goederen hulp vragers bereiken. Vragen of er 'niet te veel aan de strijkstok blijft han- j gen', gaat Dorcas niet uit de weg. j ssssfög sasssszs&sism&sê 4 Havenstraat 10 Terneuzen 0115-610204

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64