'Hoste! hoort in centrum Terneuzen' Meer faciliteiten voor 18 Film laat alle aspecten van de Kanaalzone zien Jurkje In Balans Protest bedrijven bij Raad van State almanak SPORTBILLIES In sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen kon iedereen gisteren kennismaken met tal van aangepaste sporten, zoals duiken, basketbal, tennis, judo en dansen. Griezelen in Sluiskil tijdens Halloween voor Brabant en Zeeland PZC donderdag 14 oktober 2010 door jan van Ommen DEN HAAG - Bouwmarkt Gamma, handelsmaatschappij De Hoop BV en andere bedrijven in de omge ving vinden dat het hostel en de daklozenopvang van het Leger des Heils niet op het bedrijventerrein aan de Stationsweg in Terneuzen thuishoort. De raadsman van de bezwaarma kers zei tijdens een rechtszaak voor de Raad van State dat daklo zen en drugsverslaafden in de buurt van stedelijke voorzienin gen, zoals buurthuizen en gezond heidscentra horen en niet wegge stopt mogen worden op een bedrij venterrein. „Het hostel is bedoeld als tussenstation voor mensen die weer op eigen benen moeten staan, maar nu lijkt het meer op een eindstation aan de Stations weg". De gemeente verleende het Leger des Heils eerder een bouwvergun ning en vrijstelling voor een hostel en dienstencentrum op die locatie. Het hostel opende in januari de deuren. Er zijn tien woonkamers en vier nachtslaapplaatsen. Nieuw is de mogelijkheid voor daklozen om maximaal twee jaar in het hos tel te wonen. De raadsman vrees de een toename van het aantal mensen. „Er kunnen er meer dan veertig in de dagopvang terecht. Dat zijn er te veel." Hij doelde daarmee op veiligheidsaspecten. Vlak bij het hostel ligt een spoor- emplacement waar regelmatig wa gons met gevaarlijke stoffen staan. De gemeente Terneuzen ziet geen reden tot een diepgravend veilig heidsonderzoek, gezien het gerin ge aantal omwonenden. Maar dat aantal loopt (inclusief de bedrij ven) wel degelijk in de vele tiental len en dan is zo'n onderzoek ver plicht, stelde de raadsman vast. Volgens woordvoerster Joanne Blaak had het Leger des Heils ook voorkeur voor een locatie in het centrum. Maar dat stuitte op enorm verzet bij de binnenstadsbe woners. Ze noemde de Stations weg 'niet ideaal, maar beter dan niks'. Maar als de plannen door gaan, ligt het hostel straks vanzelf in een stedelijk gebied, oordeelde ze. Een gemeentewoordvoerder wees er overigens op dat die plan nen nog ver weg zijn. Volgens Blaak is er sprake van uitstekend periodiek overleg tussen omwo nenden, bedrijven, politie en het Leger. Alle mogelijke problemen worden daar uitgebreid besproken en tot nu toe waren er geen klach ten over overlast. De Raad van Sta te beslist over enkele weken of het hostel aan de Stationsweg kan wor den gehandhaafd. Uitspraak over enkele weken. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De ontwikkelingen in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzo ne worden in beeld gebracht in een film over het gebied. De volle dige rolprent zal te zien zijn in het Portaal van Vlaanderen in Terneu zen. Afhankelijk van de doelgroep kunnen ook enkel bepaalde onder delen van de film vertoond wor den. „Het wordt deels een promotie film en deels om bezoekers van het Portaal te laten zien wat zich allemaal in de regio afspeelt", zegt Ad Segers, projectleider Grenzelo ze Kanaalzone. „We willen ver- Als vrouw hoop je altijd maar datje man vindt dat je er leuk uitziet. En dan koop je graag af en toe een mooi kledingstuk, waarvan jezelf vindt dat het je fantastisch staat. Zo ook die Schouwse. Zij had, vond ze zelf een énig jurkje op de kop ge tikt. Na een paar keer dragen moest het nodig gewassen worden. En wat nooit eerder gebeurd was: manlief schillende kwaliteiten van de Ka naalzone belichten. Aan de ene kan heb je het industrie- en haven gebied, maar anderzijds is het ook een prachtig gebied om te wonen en te recreëren." De rolprent is een uitvloeisel van de Strategische Visie voor de Ka naalzone, waarin Terneuzen, de provincie, Zeeland Seaports en het Rijk samenwerken. „Het bijzonde re is dat je de film kunt gebruiken in verschillende onderdelen die je onafhankelijk van elkaar kunnen laten zien. Het voordeel is dat je ook verouderde delen apart kunt actualiseren." De film is naar ver wachting eind november gereed. Tip? redactie@pzc.nl kreeg de aandrang om te helpen bij het huishoudelijk werk. Hij mikte on gevraagd de hele was uit het ma- chien hups de droger in. De schrik was groot toen zij haar laatste aan winst weer in handen kreeg. „Wat heb je nou toch gedaan, mijn nieuwe jurkje in de droger!?" „O, was dat een jurk. Ik dacht al, ik ken die dekbedhoes helemaal niet!" door Frank van Cooten De ambities van Bruce Mott (15) uit Grijpsker- ke gaan ver. Hij wil het hoogste bereiken in zijn sport, rolstoelbasketbal. Bruce was gisteren een van de pak weg dertig deelnemers aan Sport- billies in Terneuzen, een sportdag voor mensen met een lichamelijke handicap. De deelnemers maakten in sport centrum Vliegende Vaart kennis met tal van aangepaste sporten, zo als duiken, basketbal, tennis, judo en dansen. Dansdocente Jenna de Beule uit Sint Jansteen van Djendance Sports, tevens verbonden aan de dansstudio van Anneke Hamelink, gaf gisteren voor de eerste keer les aan mensen met een lichamelijke beperking. Jenna is aan het Cios af gestudeerd als bewegingsagoog. „Het is heel leuk om te doen." Dat vond deelneemster Karen Cijsouw uit Hoek ook. „Maar ik vond het wel zwaar. Vooral het zwaaien met de armen." Het concept van Sportbillies is be dacht door Joey de Loor (17) uit Terneuzen en werd gisteren gehou den door 'Hulst in Beweging' en 'Sportpunt'. De eerste editie was vorig jaar in Arnhem en is dit jaar dus in Ter neuzen. Zijn ambitie is het organi seren van een jaarlijkse landelijke sportdag voor vier- tot vijfhon derd mensen met een lichamelijk en/of visuele beperking. Joey kreeg het vorig jaar voor el kaar zijn gehandicapte broertje Jo- chem op rolstoeltennis te krijgen. Toen hij zag hoeveel plezier zijn broertje had besloot hij het groter aan te pakken. Joey won vorig jaar met zijn concept het jongeren-pro ject Your World. „Sportbillies in Terneuzen is voor mij een mooi moment. Het liefste had ik hier de landelijke sportdag gehouden, maar het aantal deelne mers zou vanwege de grote afstan den te beperkt zijn." Joey vindt dertig deelnemers voor Zeeuws-Vlaanderen een mooi re- sultaat. „Dat is ongeveer twintig procent van een aantal mensen met een lichamelijke beperking." Hij wil met deze sportdag aanto nen dat er veel mogelijk is. Zoals tafeltennis voor blinden. „Je hebt tegenwoordig balletjes met geluid erin. Ik erger me aan mensen die zeggen dat het niet kan. Ik toon aan dat het wel kan." Anrico van Hecke van 'Sportpunt' en Mare de Haas van 'Hulst in Be weging' willen deze sportdag jaar lijks laten terugkomen. Tevens wil len ze bereiken dat meer sportver enigingen in Zeeuws-Vlaanderen faciliteiten gaan bieden aan men sen met een lichamelijke en/of geestelijke beperking. Mare de Haas is ook gestart met een onder zoek naar de toegankelijkheid van sportaccommodaties. De deelnemers vulden na afloop ook een enquête in om onder meer aan te geven wat ze volgend jaar terug willen zien. Joey de Loor (17) uit Terneuzen: „Binnen twee tot drie jaar wil ik een landelijke sportdag houden voor vier- tot vijfhonderd mensen met een lichamelijke en/of visuele beper king. Dat is mijn droom. Ik doe er al les aan die droom uit te laten ko men. Er moet gewoon meer aan dacht komen voor het scheppen van de nodige faciliteiten." SLUISKIL - In het kader van Hallo- ween worden in en om het Meu- lengat in Sluiskil allerlei activitei ten gehouden voor de jeugd. Don derdag 28 oktober is er Hallo- ween-knutselmiddag van 14.00 tot 16.30 uur. De jeugd kan slingers en andere Halloweenspulletjes ma ken. Vrijdag 29 oktober staat de dis co van 19.00 tot 20.30 uur in het te ken van Halloween voor (verkle de) kinderen tot en met 12 jaar. Na het succes van vorig jaar is het za terdag 30 oktober ook weer Hallo- weenoptocht vanaf 19.00 uur. Een uur later is er een speurtocht voor de oudere jeugd. De volgende mor gen is er een ontbijt. Karen Cijsouw (30) uit Hoek. Zij deed gisteren mee aan diverse spor ten. „Ik heb zojuist gedanst en ga da delijk nog tennissen, basketballen en hockeyen. Het is jammer dat mensen met een beperking bij veel verenigingen nu niet terecht kun nen. Vereniging De Snelle Wieltjes uit Terneuzen bestaat niet meer. Dat blijft jammer." Op 10 november verschijnt de zorgkrant Bruce Mott (15) uit Grijpskerke. Hij wil het hoogste bereiken in rolstoel basketbal. „Deze sportdag is een goed idee. Veel mensen weten niet wat er allemaal mogelijk is vanuit een rolstoel. Ik wil dat ook aan de weet komen. Mijn doel is zo goed mogelijk te worden. Ik denk dat ie dereen er zo over denkt die aan sport doet." mmmmmmmsn weGGNGR NieuwsMedia In Balans verschijnt bij BN DeStem, PZC, Brabants Oagblad en Eindhovens Dagblad Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62