PZC Oeverloos vergaderen over krimp mlnnn Vliegtuigbom onder voetbalveld Cadzand Rijkspont als nieuw terug 15-16 OKT. deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 MASTERPLAN VOORZIENINGEN Scoop en adviesbureau stellen kerstboom aan overleggen voor KRAANERWEERD WOONLAND.NU WALCHEREN Opnieuw brand in Sint Jansteen I 1 0 d i if Donderdag 14 oktober 2010 Er zijn meer faciliteiten nodig voor de gehandicaptensport ~7f*~ 17 Opvoedbegeleiding voor ouders die het even niet meer zien zitten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf terneuzen - Onderzoek naar de ef fecten van bevolkingskrimp op voorzieningen in Zeeuws-Vlaan- deren dreigt te ontaarden in oever loos vergaderen, blijkt uit een pro jectvoorstel van Zeeuws instituut voor sociale, en culturele ontwikke ling Scoop en bureau Hospitality Consultants. De twee organisaties werken in op dracht van de provincie en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Ze moeten in de zomer van 2011 een plan klaar hebben voor voorzienin gen in Zeeuws-Vlaanderen. Het is de bedoeling eerst alle bestaande voorzieningen, zoals scholen, spor taccommodaties en buurt- en dorpshuizen, in kaart te brengen. De verwachte daling van het inwo nertal wordt vervolgens meegewo gen bij een voorstel voor een toe komstig, 'verbeterd' voorzieningen niveau. Scoop en Hospitality Con sultants hebben in een voorstel vastgelegd hoe ze te werk willen gaan. Vorige maand is dit stuk van ruim dertig pagina's gepubliceerd. Beide organisaties doen zelf veel onderzoek en willen alle mogelij ke partijen (gebruikers, bewoners, instellingen, ambtelijke diensten, politiek en bestuur) bij hun bevin dingen betrekken. Dat moet gebeu ren via: een stuurgroep, een pro jectgroep, een klankbordgroep, drie gemeentelijke werkgroepen en een overlegstructuur richting Rijk. Van de gemeenten wordt ook nog verwacht dat ze een aan tal informatiebijeenkomsten voor 'verschillende partijen en perso nen' houden. Het Zeeuws-Vlaamse project is een experiment in het kader van het Nationale Actieplan Bevol kingsontwikkeling. Daar zit 'm de kneep, blijkt uit een reactie van de Temeuzense wethouder Co van Schaik.. Terneuzen kon medewer king niet weigeren, omdat ze an ders landelijk buiten de boot zou vallen. Of voorstellen uit het plan navolging vinden, is de vraag. Van Schaik: „Wij bepalen zelf wat wij met_onze voorzieningen doen." J pagina 22 en 23: Krimp vergt meer dan geld sluiskil - Nog een paar nachtjes slapen, tot maandag, en de Rijks pont Sluiskil komt als nieuw terug van een stevige onderhoudsbeurt bij de werf Van der Hoeven in het Brabantse Drimmelen. Veergebruikers hebben het weken lang met een kleiner schip moeten doen, de Kraanerweerd uit het Overijsselse Zwartsluis. Willy rxke uit Sluiskil was gisteren rVgön de passagiers. Hij kijkt uit Je terugkeer van de Rijks- |plr„Er kunnen meer mensen ?p en je staat beschut bij slecht weer." Het regende gisteren in elk geval niet. Janneke de Cooker (rs) en Julissa Stofferis (r6) uit Sas van Gent, leerlingen van De Rede in Terneuzen, varen ook mee. „Dit is korter dan over de brug en op de pont kun je even rusten", zeggen ze. Pieter de Bruijne en Simon van de Zegen de Beer zijn de beman ningsleden. Ze zijn invalkrachten. Simon vindt de Kraanerweerd een hartstikke leuk bootje. „Gewoon met een roer en schroef" Hij gaat morgen met collega's de Rijkspont ophalen. Die vaart moeilijker met 'een soort buitenboordmotoren en zonder roeren', weet hij. „Ik moet straks drie maanden in de leer om ermee te kunnen varen." Afvaart woensdagochtend tegen acht uur van de pont Sluiskil over het Kanaal Gent-Terneuzen, met het invalscheepje Kraanerweerd. foto Mark Neelemans Zware Plaatwerkerij te Vlissingen {Naast parkeergarage Scheldeplein) In één keer op de hoogte van alles! Gratis expositie Panorama Walcheren. door Martijn de Koning CADZAND - Onder het voetbalveld bij Cadzand is gisteren een vlieg tuigbom gevonden. Het gaat om een zogenaamde '500-ponder' uit de Tweede Wereldoorlog. Het veld is onderzocht na de vondst van vijf soortgelijke bom men in de directe omgeving. Het onderzoek vindt plaats vanwege de aanstaande bouw van recreatie park Cavelot in het gebied. Het bestuur van de voetbalvereni ging gaat ervan uit dat het bescha digde veld de rest van het voetbal seizoen onbespeelbaar is. Thuis wedstrijden en trainingen worden bij buurclubs afgewerkt. Dat is een forse tegenvaller voor overkoepe lende sportverenining ASOC, dat sinds enkele weken het beheer van de sportkantine in eigen handen heeft. De club loopt nu maanden lang inkomsten van voetballers en publiek mis. In het toekomstige Cavelot zijn de afgelopen dagen ook nog zo'n 450 anti-personeellandmijnen gevon den. Ze waren van hetzelfde type als de 696 exemplaren die eerder aangetroffen zijn en onschadelijk gemaakt. Het bommenonderzoek op het Cavelot-terrein en het voet balveld is uiterlijk komende week klaar. De vijf gevonden bommen en plusminus 450 mijnen worden na de herfstvakantie geruimd. sint jansteen - De brandweer is gisteren opnieuw uitgerukt voor een brand in Sint Jansteen. Aan de Heerlijkheid brandde een tuinhuis af De melding kwam binnen om 7.47 uur. De oorzaak is onbekend, aldus brandweercommandant Jan Rijk. De afgelopen maanden zijn in Sint Jansteen diverse branden geweest die vermoedelijk zijn aan gestoken. Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst liet gisteren via twitter weten: 'Sint Jansteen ver wordt tot een 'vuursteen' des aan stoots. De dader(s) moet(en) snel in hun kraag 'gevat' worden.' Markt 51 Middelburg T0118 886 886 t/m 16 oktober Kinderboekenweek voor al onze activiteiten zie de website vr. 15 oktober, 16.00 uur Sela© Op weg naar Zoar presentatie za. 16 oktober, 15.00 -16.30 uur Folkgroep Slan meer informatie op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61