The Beauty and the Beast bij Terughoudendheid 22 brieven Grenslinden krijgen door 'begeleidingssnoei' weer volle kroon donderdag 14 oktober 2010 Brieven (max, 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezersredacteur@pzc.nl RAi Reactie op brievenschrijver: Roose velt Academy is geen universiteit (krant, 12 okt.). Graag wijs ik op de onjuistheid van deze stelling. De Roosevelt Academy (RA) is een in ternationaal university college en kan niet vergeleken worden met een reguliere Nederlandse universi teit. Een university college is klei ner dan een universiteit en biedt al leen bachelor programma's aan, maar is tegelijkertijd onderdeel van de universiteit. De RA is een honours college van de Universi teit Utrecht en hoort dus ook bij die universiteit. In Amerika en an dere Angelsaksische landen is het de gewoonte na de high school naar college te gaan en dan door te stromen in een masterprogramma aan de universiteit. Met een HBO bachelor kan je geen universitair masterprogramma instromen zon der schakeljaar, dus er zit wel dege lijk een niveauverschil. Ik heb zelf mijn bachelor behaald aan de RA en mijn master aan een reguliere universiteit. Het niveau van RA ligt zo hoog, dat een reguliere uni- versiteitsmaster daarna peanuts is. M. van Swaarden Van Hogendorpstraat 64 D, Amsterdam Jackpot Lotto eerste prijs (1 miljoen euro) wordt dan ook niet vaak uitgekeerd. He laas is het een utopie om 8.145.060 verschillende rijtjes binnen enkele dagen te kunnen invullen. Zo blijft de droom toch voortbestaan! Iquss SCesteloo Beneluxlaan 8, Middelburg Haagse keuzes Een softe oplossing voor de ontpol- derkwestie zou leuk zijn, maar het zoeken naar alternatieven is inmid dels wel een gebed zonder end, al dus het commentaar van de krant van 7 oktober over de Haagse keu zes voor Zeeland. Zo'n opmerking doet geen recht aan het brede ver zet in onze provincie tegen het on der water zetten van vruchtbare ak kers in prachtige polders, die dank zij buitengewoon zware inspannin gen van onze voorouders tot stand zijn gekomen. Voor Zeeland heeft het Regeerakkoord van VVD, CDA en WD dan ook wereldnieuws ge bracht: de Hedwigepolder niet te rug onder water en geen nieuwe ontpolderbesluiten; bestaande plannen worden heroverwogen. Wil de krant het alternatief van het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren (ontwerper A. Provoost) een 'softe oplossing' noemen? Dat plan is dé oplossing, maar werd op het Ministerie van LNV bewust en met grote spoed afgeschoten als on toereikend. Eigenlijk heeft het nooit een kans gehad. Hopelijk wordt die nalatigheid nu hersteld. Zonder 'gedraai' van het CDA! Jolhaen Robesin Kreeksingel 43, Hoek Frankrijk Zaterdag valt de jackpot van de Lot to gegarandeerd (krant 12 oktober). Nu doet zich de uitzonderlijke si tuatie voor dat iemand vóór zater dag ruim 8 miljoen rijtjes invult vrijwel zeker in één klap multimil jonair is. Immers, de verschuldigde inleg (ruim 12 miljoen euro) wordt in ruime mate gecompenseerd door het winnen van de jackpot die, na aftrek kansspelbelasting, nog altijd ruim 25 miljoen euro be draagt. De kans op het winnen van de jackpot (zes getallen én de juiste kleur goed voorspeld) is on der de gebruikelijke omstandighe den minimaal: 1 op 48.870.360. Daarom is de kans groot dat de jackpot zaterdag wordt uitgekeerd aan degenen die zes getallen juist hebben voorspeld. Echter, ook de ze kans is klein: 1 op 8.145.060. De GOES - Maar liefst 81 grenslinden in de Zak van Zoid-Beveland worden momenteel gesnoeid. Het is een zo genoemde begeleidingssnoei om de linden een hoge en volle kroon te geven. Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) controleert en onder houdt de grenslinden en heeft de hulp ingeroepen van Jacco Karelse (zie foto) boombeheer uit Goes. De linden hebben cultuurhistorische en landschappelijke waarde. Vroeger ba kenden ze de eigendomsgrens van een ambachtsheer af en vaak deed deze linde dienst als grens tussen In Frankrijk gooien ze de boel plat omdat de pensioenleeftijd wordt opgetrokken naar 62 jaar. In Neder land is dat al heel lang 65 jaar. Frankrijk en Duitsland lopen altijd voorop als er beslissingen geno men moeten worden in Europa. Nederland is grootbetaler aan Euro pa, maar in de besluitvorming heb ben we als klein land niets in te brengen. De politici hebben steeds de mond vol over een verenigd Eu ropa, maar ik zie weinig overeen komsten. Over een tiental jaar be sluit de EU om alle tekorten weg te werken met de opgebouwde pen sioenen, want we moeten solidair zijn met onze arme mede Europea nen. Misschien is het toch beter om uit de Unie te stappen. A. de Waele H. Dunantstraat, Koewacht HEINKENSZAND - Hard kan het er onmogelijk aan toe gaan op de lijst trekkerverkiezing van het CDA. In de hal van De Stenge in Heinkens- zand verwelkomen de beide kandi daten, Patricia de Milliano en Har ry van Waveren, gezamenlijk de ruim tweehonderd bezoekers van de extra algemene vergadering van het CDA Zeeland. Het beeld is een beetje dat van een zilveren bruids paar dat de gasten voor het feest begroet. Welkom, welkom. Leuk dat jullie er zijn. De aanleiding is evenwel aller minst leuk. De Milliano en Van Waveren strijden beiden om het lijsttrekkerschap, omdat de laatste geen vrede kan hebben met de hem door het bestuur toebedeelde plek drie op de lijst. Die levert hoogstwaarschijnlijk - het CDA heeft een beroerde uitslag bij de Kamerverkiezingen achter de rug - geen bestendiging van zijn gedepu teerdeschap op. Daarom heeft hij voor de aanval gekozen en zich ook kandidaat gesteld voor het lijst trekkerschap. En zo zit het CDA Zeeland pardoes met een lijsttrek- lcerverkiezing, een fenomeen dat de partij in dit gewest nog niet eer der heeft meegemaakt. „Leuk. Kun nen we kiezen tussen The Beauty and The Beast", grijnst iemand. Het was al duidelijk bij het landelij ke congres van het CDA twee we ken geleden, maar ook in Zeeland houden de christen-democraten van spanning en sensatie. Er zijn veel gezichten die je anders nooit ziet op een provinciale vergade ring van de partij. En bij die nieu we gezichten klinkt opmerkelijk vaak een Zeeuws-Vlaamse tongval. Die komen ongetwijfeld hun streekgenote De Milliano steunen. Dat belooft niet veel goeds voor Van Waveren. Het bestuur heeft natuurlijk wel wat uit te leggen. Waarom is het af geweken van het advies van de se lectiecommissie om Van Waveren op plaats twee achter De Milliano WEB categorie Boeken Veel informatie in één praktisch boek Dit boek is een informatief en kostelijk cadeau voor gepensi oneerden en hoort thuis in elke boekenkast van een 50+er. Een positieve en duurzame kijk op een leven zonder werkver- plichting met een bundeling aan inspirerende en praktische informatie over zaken als Gezondheid, Natuur, Ontspanning en Financiën. Uitvoering paperback, 96 pagina's. "exclusief 1,95 verzendkosten De provincie heeft de afgelo pen weken met gemeenten, belangenorganisaties en ge wone burgers gepraat over een nieuw Omgevingsplan. Dat schept verplichtingen. Met drie discussiebijeen komsten, die samen enkele honderden be langstellenden heb ben getrokken, heeft de provincie verwachtingen gewekt en zichzelf verplichtingen opgelegd. Het nieu we Omgevingsplan, dat voor de pe riode 2012-2018 een blauwdruk door Ben Jansen vormt voor de manier waarop in Zeeland met ruimte, milieu en wa ter zal worden omgesprongen, zal nadrukkelijk rekening moeten hou i den met de opmerkingen die er dj afgelopen weken over zijn ge maakt. Een duidelijke boodschap^ nisse, in Terneuzen en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54