ASleen sociale huur in nieuw Borrendamme woon in een gat' Politie op zoek laar vermist meisje 21 OUDERENZORG Crisis maakt aanpassing nodig Reclamebureau steept ©pdrachtje uit Reimerswaals Twitter-account nlyision.nl Alex de Nie Optiek Geen vertrouwen in kering, maar- wel in de dijken Schuur gevuld met vrachtwagens, paarden en vlas Huisnaam in dakpannen donderdag 14 oktober 2010 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - In het nieuwe zorgcen trum Borrendamme in Zierikzee komen geen huurappartementen in de vrije sector. Vanwege de eco nomische crisis ziet projectontwik kelaar Woonzorg Nederland hier van af. In de oorspronkelijke plannen zou den bij het gezondheidscentrum op de hoek van Schelde- en Greve- lingenstraat 48 sociale en 47 vrije sector huurwoningen worden ge bouwd. Woonzorg kiest er nu voor alle 95 appartementen uit te voeren als sociale sector. „Door de crisis is er simpelweg meer vraag naar goedkope woningen," ver klaart een woordvoerster van Woonzorg Nederland. De aanleunwoningen van Borren damme zijn inmiddels gesloopt. Het centrumgebouw blijft staan tot de nieuwbouw grotendeels klaar is. Die bouw heeft vertraging opgelopen. „De grondovereen- komst met de gemeente is op een haar na gevild en verder zijn er kleine aanpassingen in het bouw plan geweest, die consequenties voor de huurprijzen hebben. Maar we hebben de zaak nu bijna op or de", aldus de woordvoerster. De bouw zou half september zijn begonnen. Allévo en Woonzorg zeggen nu 'alles op alles te zetten om voor het eind van het jaar te starten met dit project.' De nieuwbouw van het uit 1972 stammende Borrendamme is niet langer gericht op groepswonen. De bewoners van de 95 apparte menten maken gebruik het ge zondheidscentrum, waarin artsen, apotheek, hulpmiddelenuitleen, winkel en café zijn gevestigd. Er komt ook een vestiging van kinder opvang De Bevelanden. De bouw tijd wordt geschat op 18 maanden. In juli hadden zich voor de 95 ap partementen al 150 belangstellen den gemeld. In de tweede fase van het project worden koopapparte menten op het terrein gebouwd. door Lue Oggel KRUIN1NGEN - De onbekende twit- teraar die uit naam van de gemeen te Reimerswaal berichten op inter netsite Twitter zette, heeft zich gis teren gemeld. Het blijkt om Koos Luijk van reclamebureau Wind kracht in Goes te gaan. Hij had het account bij wijze van grap aangemaakt, om te laten zien hoe je als organisatie met social me dia kunt omgaan. De gemeente was er echter minder blij mee, om dat ze geen grip had op de infor matie die op de site werd gezet. De kwestie zorgde voor zo veel me dia-aandacht, dat Luijk zich be sloot te melden. Gemeentewoord voerster Ida Sinke kan er achteraf wel om lachen. „Het is best een goede manier om je bewust te worden van de kracht van social media." Luijk, die ook de site www.deonbekendetwitteraar.nl beheert, komt een cursus geven. BRUIN8SSE - De Politie Rotter dam-Rijnmond is bezig met een onderzoek naar de vermissing van de 21-jarige Farida Zargar uit Spij- kenisse. Aangezien Farida een aan tal jaren in Zeeland heeft ge woond en gewerkt, wil de politie in contact komen met mensen die meer kunnen vertellen over haar leven in die periode. Sinds 5 augustus 2010 is de 21-jari- ge Farida vermist. Nadat zij die dag omstreeks 17.15 uur haar werk in Spijkenisse verliet, heeft nie- ^mand meer iets van haar verno nen. De politie heeft direct een nderzoek ingesteld. De politie j^ok graag zicht krijgen op het fcan Farida Zargar ten tijde Zeeland woonde. In 2000 rnnen met haar vader en moeder vanuit Rusland naar Nederland. Het gezin woonde van 2001 tot en met 2003 in Burgh- Haamstede. Daarna verhuisden zij naar Herkingen en later naar Spij kenisse. In 2008 woonde Farida een half jaar bij haar voormalige vriend in Bruinisse. Het meisje werkte van 2004 tot en met 2008 bij frietkraam Het Piertje op de Brouwersdam. Het rechercheteam wil weten wie Farida Zargar of één van haar familieleden kende, hoe zij was, wat haar hobby's wa ren en met wie zij omging. Reacties naar het onderzoeksteam van de Politie Rotterdam-Rijn mond via telefoonnummer 0800-7444488 of via Meld Mis daad Anoniem: 0800-7000, onder vermelding van onderzoek Zargar. Farida Zargar Burghsering 27 4328 LL Burgh Haamstede Tel. 0111-652440 Brillen, contactlenzen en hoortoestellen 5 GOEDE REDENEN VOOR EEN BEZOEK AAN EEN ZELFSTANDIGE OPTICIEN: professionele oogmeting door gediplomeerde opticiens met geavanceerde apparatuur deskundige contactlensaanpassing en controles door gediplomeerde contactlensspecialisten onderscheidende collecties monturen. zonnebrillen en contactlenzen uitmuntend gastheerschap en ongeëvenaarde service 0 persoonlijke aandacht en een betrouwbaar advies Hoewel hij vlak bij de dijk woont, is Sam Uil niet bang voor een nieuwe watersnood ramp. En dat, terwijl hij geen ver trouwen heeft in de stormvloedke ring. „Die doen ze toch niet dicht bij hoog water en als het hard stormt. Soms staat het water hier in Burghsluis op het havenplateau en moet in Zierikzee de keersluis dicht, terwijl in Bru ook regelma tig water op de kade staat. Maar de kering blijft open. Dat komt door die groene jongens die bang zijn dat de vissen dood gaan." Sam Uil voelt zich veilig vanwege de dijken. „Ik lig geen minuut wak ker als het stormt, omdat de dij ken veel breder en hoger zijn dan vroeger." Dat de zeespiegel stijgt door de kli maatsverandering betwijfelt de vis ser. „De een zegt dit, de ander het omgekeerde. Ze houden elkaar aan het eten." Toen Sam Uil het pand op de hoek van de Suikerdijk en Meeldijk in Burghsluis twintig jaar geleden kocht was het een opslag loods van het waterschap. Maar de geschiedenis gaat veel verder te rug, al weten Sam Uil en zijn vrouw Christel niet precies hoe ver. „Voor het van het waterschap was had Kees Noordhoek hier zijn vrachtwagenbedrijf." Uit de men deuren in de schuur kan worden afgeleid dat er in het verleden ook paarden en wagens werden ge stald. En behalve uilengaten zitten in de gevels ook stenen drainage buisjes. „Waarschijnlijk was het lange tijd een boerderijtje. Die buisjes waren voor de beluchting van vlas, stro of hooi dat in de schuur werd opgeslagen. Je ziet ze ook in de vlaschuren in Dreischor. Zo probeerde men te voorkomen dat het vlas ging broeien." De huisnaam Uilegat is met zwarte dakpannen aan gebracht op het dak van de woning van Sam Uil en Christel Uil-van Dinteren. Sam ging daar indertijd zelf het dak voor op, zoals hij ook een extra schuur en een uitbouw aan de woning maakte. op die manier leesbaar te maken op het dak. Praktisch en goed koop," stelt hij tevreden vast. Hoewel hij fietsers de naam wel eens hardop hoort uitspreken, zegt Sam weinig reacties te krijgen op het woord Uilegat. „Ik denk dat veel mensen het vanzelfsprekend vinden, omdat ze weten dat ik hier woon." Sam en Christel erva ren dat het in de zomer steeds drukker wordt in de havenplaats aan de rand van de Oosterschelde. Desondanks wonen Sam en Kris tel nog met even veel plezier in hun Uilegat als vroeger. „We hou den wel van mensen om ons heen." vroeger. „We houden wel van mensen om ons heen." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53