Verwarrende kruising gaat op de schop 15-16 OKT. jurkje 17 22 en 23 HOUWEN-DUIVE; 18 en 19 VEILIGHEID Fietser heeft even geen voorrang jong ontmoet oud in de gymzaal Identiteit dode man bekend Staten Z-Holland voor herindeling G-Overflakkee almanak The Beauty and the Beast bij het Zeeuwse CDA Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Donderdag 14 oktober 2010 Grafmonument zegt iets over de welstand van de overledene door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De kruising Gracht- weg-J.annewekken-Schuurbeque Boeijestraat - aan de rand van Zie- rikzee - wordt opnieuw ingericht. Dat is nodig omdat de kruising nu voor fietsers verwarrend en daar mee gevaarlijk is. Dat antwoordt Schouwen-Duivelands dagelijks ge meentebestuur op vragen van Groenlinks. Voorheen maakten fietsers ge bruik van de hoofdrijbaan van de Schuurbeque Boeijestraat, maar dat mag niet meer. Aan de zuidzij de van de straat is een fietspad aan gelegd. Op zich prettig, alleen moe ten fietsers die vanaf de Schuurbe que Boeijestraat rechtsaf de Gracht- weg op willen richting busstation nu een drukke weg oversteken. Fietsers die vanaf de Schuurbeque Boeijestraat rechtdoor het Janne- wekken op willen, zien zich ge dwongen eerst de Grachtweg over te steken, een stukje over tijdelijk fietspad te rijdemjen vervolgens het Jannewekken over te steken om aan de juiste kant van de weg te kunnen fietsen. Bij het tunnel tje onder de N59 door - de fietsrou te richting ziekenhuis - is even eens een gevaarlijke situatie ont staan. Fietsers komende uit de tun nel moeten daar de drukke Schuur beque Boeijestraat oversteken om het fietspad te bereiken. Niet erg handig allemaal, moet het gemeentebestuur toegeven. Om de problemen met het kruispunt op te lossen is besloten dat compleet te herinrichten. Wanneer dat plan er ligt is volgens verkeersambte- naar Peter de Winter nog niet be kend. In overleg met de politie is beslo ten om in afwachting van de re constructie fietsers 'uit de voor rang' te halen. Met haaietanden op het wegdek en bebording wordt aangegeven dat zij, ook al komen ze van rechts, moeten wachten tot de weg vrij is alvorens die over te steken. Ter hoogte van het tunneltje is hetzelfde gedaan. Fietsers hebben ook daar geen voorrang meer op van links ko mend verkeer en moeten wachten met oversteken tot de weg vrij is. De maatregelen bij de kruising zijn tijdelijk, die bij het tunneltje permanent. VLISSINGEN - De man die maandag avond dood is gevonden in een huis in Vlissingen, is de 36-jarige Joost van der Linden. Dat heeft d'e politie bekendgemaakt. Gisteren is sectie verricht op zijn lichaam maar er is meer onderzoek nodig om de doodsoorzaak te ach terhalen. De politie is op zoek naar mensen die weten waar de man tussen maandag 4 en maandag 11 oktober is geweest en met wie hij in die week contact heeft gehad. Getuigen wordt gevraagd contact op te nemen met de politie: 0900-8844. DEN HAAG - De overgrote meerder heid in Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft gisteren voor herindeling van Goeree-Overflak- kee gestemd. Alleen de SP is tegen. Op het Zuid-Hollandse eiland is al leen de gemeenteraad van Goede reede tegen de fusie met Dirks- land, Middelharnis en Oost-Flak- kee. Met het besluit van Provincia le Staten komt de herindeling een stap dichterbij. Begin volgend jaar komt het voorstel in de minister raad. De nieuwe gemeente moet in januari 2013 van start. Het actiecomité Herindeling Nee geeft de strijd niet op en begint een lobby in de Tweede Kamer. WONINGBEURS WALCHEREN Zware Plaatwerkerij te Vlissingen (Naast parkeergarage Scheldeplein) fc één keer op de hoogte van alles! expositie Panorama Walcheren. IDNLAND.NU ZIERIKZEE - Enkele bewoners van zorgcentrum Duin oord in Burgh-Haamstede hebben gisteren een bezoek gebracht aan turnvereniging Delta Sport aan de Mu- lockstraat in Zierikzee. Daar kregen zij een demonstra tie van de jongste meiden van de A-selectie. Duinoord probeert twee keer per week een uitstapje te oganise- ren voor de bewoners. Wijnboerderij en kaarsenmakerij stonden al eerder op het programma. „Als de fotograaf straks weg is, doen wij een oefening aan de ringen," be loofde een van de ouderen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Als vrouw hoop je altijd maar datje man vindt dat je er leuk uitziet. En dan koop je graag af en toe een mooi kledingstuk, waarvan je zelf vindt dat het je fantastisch staat. Zo ook de vrouw van dat Schouwse stel. Zij hadvond ze zelf een énig jurkje op de kop getikt in een winkel in Zierikzee. Na een paar keer dra gen moest het nodig gewassen wor den. En wat nooit of te nimmer eerder ge beurd was: manlief kreeg een onweer staanbare aandrang om te helpen bij het huishoudelijk werk. Hij mikte on gevraagd de hele was uit het ma- chien hups de droger in. De schrik was groot toen zij haar laatste aanwinst weer in handen kreeg. „Wat heb je nou toch gedaan, fhijn nieuwe jurkje in de droger!?" Meteen daarop klonk het tactvol: „O, was dat een jurk. Ik dacht al, ik ken die dekbedhoes helemaal niet!" AaT\'D\TWVW Markt51 Middelburg U-C I J j\. W JVJvll J\ X T 0118 886 886 t/m 16 oktober Kinderboekenweek voor al onze activiteiten zie de website VI. 15 oktober. 16.00 uur Sela© Op weg naar Zoar presentatie za. 16 oktober, 15.00 -16.30 uur Folkgroep Slan meer informatie op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49