meerwaarde voor team 'Hiddinks krediet is op' 2 7 Millar wint tijdrit op Gemenebest Spelen Zeker vijftien spelers maken kans op de wereldtitel driebanden ïCUSHION donderdag 14 oktober 2010 63 Chris van Put zat al bij 63 competitieduels van Tjoba op de bank. Bij alle 63 liet hij Johanneke Vleugel in de basis beginnen. Zelden wisselde hij haar. ,jgg^ 14 'Johanneke is i4s* atletisch, sterk en lang' Chris van Put, trainer Tjoba Johanneke Vleugel (rechts): „Als ik ergens voor ga, geef ik ook honderd procent." foto Willem Mieras ten. Tjoba, VEO, Vitesse en Rust punten liggen bij Dijkvogels en ders en goed te spelen tegen bete- Roest gaan samen aan kop met Koag en toch doen we bovenin re ploegen." acht punten. mee. Dat komt doordat we de ge- Onder welke categorie Fortis valt, „Het is een knotsgekke poule", woonte hebben het minder goed wordt zaterdag na 16.00 uur duide- zegt Vleugel. „We hebben dure te doen tegen mindere tegenstan- lijk. door Jessica Maas ISTANBUL - Twee nederlagen in vier dagen tijd. Guus 'Geluk' Hid- dink heeft betere tijden gekend. De Turkse pers is meedogenloos. „Wacht niet meer, boek een ticket en ga naar huis." Verliezen van Duitsland dat kan de beste overkomen, maar van Azerbeidzjan? Dat had geen enke le Turkse voetbalfan verwacht. De woede van het land over deze 'schandelijke blamage' richt zich dan ook op de Turkse bondscoach Guus Hiddink. 'Ongemotiveerd team Hiddinks fout' en Hiddinks krediet is op', koppen de Turkse kranten na 1-0 nederlaag in Bakoe. Volgens sport- commentator Turgay Seren van dagblad Aksam moet Hiddink niet langer meer wachten. „Boek een ticket, en ga naar huis", is zijn on omwonden advies. Andere com mentatoren richten zich tot de Turkse voetbalbond. 'Zoek een an der bondscoach'. En dagblad Hurriyet opende gisteren meteen een online onderzoek met de veel zeggende titel 'Wie is de schul dige?' De Turkse pers komt dus weer su perlatieven te kort. Maar nu niet om Hiddink de lucht in te prijzen, maar om hem de grond in te schrijven. De Turken zijn boos en teleurgesteld en dat zal de Neder landse bondscoach weten ook. Hoe anders was dat in februari toen bekend werd dat hij Turkije's nieuwe bondcoach werd. 'Su- per-Hiddink', klonk het toen. Het was al een bittere pil voor de Tur ken dat hun nationale team zich niet wist te kwalificeren voor het afgelopen WK in Zuid-Afrika. Maar de Achterhoeker met zijn im posante staat van dienst zou het Turkse team naar Europa 2012 in Polen en Oekraïne leiden, zo was de algehele verwachting. NEW DELHI - Wielrenner David Mil lar heeft gisteren bij de Gemene best Spelen goud gewonnen op de individuele tijdrit. De Schot rond de het 40 kilometer lange parkoers in een snikheet New Delhi af in een tijd van 47 minuten en 18 se conden. Hij was daarmee krap 55 seconden sneller dan nummer twee, Alex Dowsett uit Engeland. De Australiër Luke Durbridge werd derde. Meerdere rijders gebruikten van wege de extreme hitte icepacks en natte handdoeken onder hun kle ren om koel te blijven. „Het was alsof je op een hometrainer zat in de sauna", verklaarde Millar na zijn winst. Het was in New Delhi woensdag meer dan 40 graden. Millar wist eerder tijdens de weg wedstrijd het brons op te eisen. Op de WK won Millar op het on derdeel tegen de klok zilver. door Sven Remijnsen In de aanloop naar het WK drieban den, dat komende woensdag in Sluis kil begint, laat de PZC elke dag een bijzondere betrokkene aan het woord. Vandaag aflevering 1: Glenn Hofman (zo) uit Den Haag. Wat is je rol tijdens het WK? „Het liefst was ik deelnemer ge weest. Dat is me ook bijna ge lukt, maar ik stond net te laag op de wereld ranglijst en greep daarom naast de laatste wildcard. Toen heb ik me aangeboden als mede werker. Ik spring bij in de bedie ning, achter de bar en waar ze me maar nodig hebben. Zondag speel ik nog een competi tiewedstrijd voor mijn team Delta/Fast in Sluiskil en daarna blijf ik hangen voor het WK; pas na het toernooi ga ik terug naar mijn woonplaats Den Haag. Als ik er toch ben, kan ik me net zo goed nuttig maken." championship SLUISKIL 2010 24 oktober Hoe is je liefde voor het drieban den ontstaan? „Ik voetbalde, maar vanwege reu ma kon ik geen fysieke sporten meer doen. Mijn vader biljartte voor de gezelligheid en via hem ben ik in het driebanden terechtge komen. Dat ik goed was, hield me in het begin helemaal niet zo be zig. Ik deed het vooral omdat ik het leuk vond en er plezier in had. Dat heb ik nog steeds." Waar kijk je het meest naar uit op het WK? „Ik hoop 'dat er goed gespeeld wordt en dat ik tussen de bedrij- s ven door toch nog een beetje tijd heb om wed strijden te kij ken. Het wordt hoe dan ook een mooie week, want ik zal veel bekenden tegenkomen. Ik speel nu voor het derde jaar in Zeeuws-Vlaanderen en heb het er prima naar mijn zin. In Sluiskil voel ik me thuis." Wie wordt wereldkampioen? „Dick Jaspers. In mijn ogen is hij veruit de beste driebander van de wereld. Dankzij zijn concentratie en gedrevenheid steekt hij uit bo ven de rest. Daarom is hij mijn gro te voorbeeld. Maar makkelijk wordt het niet, want er zijn op dit moment erg veel biljarters die van elkaar kunnen winnen. Zeker vijf tien spelers maken kans op de we reldtitel als ze een goede week heb ben." Maar van die euforie is nu - met het schamele resultaat van zes pun ten uit vier duels - weinig meer over. Hiddink voorspelde het dins dagavond na de nederlaag zelf al. „Het hele land zal wel van slag zijn." Het land is van de kaart en dat is de schuld van Hiddink, zo heet het in Istanbul en omstreken. Zowel fans als pers zien de tegen vallende prestaties als een gevolg van het beleid van de Nederlandse coach. Zo is er vanaf het begin al kritiek op de selectie. Hiddinks 'keuze voor ervaring in plaats van voor vernieuwing wordt door veel Turken niet begrepen. Zeker om dat een aantal spelers bij hun ei gen clubs al geen speeltijd meer krijgt en op de bank zit. Met de dag groeit ook de kritiek over het feit dat Hiddink niet in Turkije, maar in Nederland woont en daardoor maar een klein aantal wedstrijden van zijn spelers met ei gen ogen kan aanschouwen. Glenn Hofman spelt zondag nog een competitiewedstrijd, daarna gaat hij in de bediening bij het WK driebanden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45