kerk een rijksmonument is' onbekende wordt weer bestreden in Wemeldinge twitteraar Reimerswaa! meldt zich twitteraar Middenstanders Goes gaan voor energiebesparing donderdag 14 oktober 2010 www.tmcwoonwinkels.nl door Luc Oggel kruiningen - De onbekende twit teraar die uit naam van de gemeen te Reimerswaal berichten op inter netsite TWitter zette, heeft zich gis teren gemeld. Het blijkt om Koos Luijk van reclamebureau Wind kracht in Goes te gaan. Hij had het account bij wijze van grap aangemaakt, om te laten zien hoe je als organisatie met social media kunt omgaan. De gemeente was er echter minder blij mee, om dat ze geen grip had op de infor matie die op de site werd gezet. De kwestie zorgde voor zo veel me dia-aandacht, dat Luijk zich be sloot te melden. Gemeentewoord voerster Ida Sinke kan er achteraf wel om lachen. „Het is best een goede manier om als organisatie bewust te worden van de kracht van social media." Met Luijk, die ook de site www.deonbekendet- witteraar.nl beheert, is afgespro ken dat hij een cursus komt geven. Het account twit- ter.com/gem_reimerswaal zal hij overdragen. Hoe voelt het om met 18-2 op de broek te krijgen? Bekijk de video op www.pzc.nl/zeeuwsekelder Wim van de Sluis creëert langs de Postweg een weeltje. foto Izaak Verkeste Stuur uw bijdrages naar kelder@pzc.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen 2011 moet het werk beginnen. „We gaan de kapconstructie aan pakken, schoonmaken en gedeelte lijk herstellen. We gaan de boktor ren weer bestrijden en de houtver bindingen controleren en herstel len waar nodig." Een flink werk, beaamt Marco van Dijke, één van de negen leden van het College van Kerkrentmeesters van de Maar tenskerk in Wemeldinge. „Alleen al de schoonmaak is kostbaar. Die kost al 25.000 euro." In de kap sta pelt zich immers het stof op sinds de laatste restauratie in 1989. „Om dat het werk op grote hoogte is, moet overal valbescherming ko men. Temeer omdat we via de to ren naar de kap toe moeten. Met alle arbo-regels beslaan de bouw plaatsvoorzieningen bijna de helft van de kosten." De protestante gemeente in We meldinge bekostigt de instandhou ding van de kerk altijd zelf. Per jaar vergt het gebouw 10.000 euro aan 'gewoon'onderhoud. Dat wordt opgebracht door het slin kend aantal kerkleden. Er zijn er nu nog 896, maar lang niet alle maal zijn ze actief „We willen ma nieren vinden om alle inwoners van Wemeldinge bij het kerkge bouw te betrekken. Het is zo'n be palend deel van het dorp. Het ge bouw heeft ook een openbare functie. We houden er niet alleen diensten, het gebruik neemt toe, zoals met thema-filmavonden." Niet de hele subsidieaanvraag is ge honoreerd. Wat posten voor isola tie en energiebesparing zijn buiten de uitkering gehouden. „Daar zoe ken we en andere oplossing voor." goes - Goese winkeliers kunnen vooral energie besparen op verwar ming en verlichting. Dat is de con clusie van het project klimaatvrien- delijke binnenstad van de ZMf en Delta in samenwerking met de ge meente Goes en winkeliersvereni ging OOG. Delta heeft afgelopen halfjaar vijftien winkels bezocht. Maandag worden de bevindingen gepresenteerd. Kapsalon Charie Hair en ijssalon Maestro Gelato zijn inmiddels overgestapt op led-verlichting. Tijdens de klimaat- week (13 tot en met 20 november) houdt de ZMf een activiteit voor winkelend publiek. Dat kan een groene pluim uitreiken aan kli- maatvriendelijke winkeliers. Wedstrijdverslagen van en anekdotes over de voetbalploegen die nooit de krant halen in De Zeeuwse Kelder. r De Kleine Toren Baarland €68.766 Heilige Bonifaciuskerk Kwadendamme €280.603 Sintjoriskerk Hoedekenskerke 10/ 231 Brimuitkeringen 2010 Brim (Bijdrage regeling instandhouding monumenten) is een subsidieregeling voor monumenteneigenaren. Een overzicht van Bevelandse kerken die geld krijgen. Maartenskerk Wemeldinge €242.350 RK Maria Magdalena Kerk, Goes Gereformeerde Kerk, Goes RK Kerk, Kwadendamme NH Kerk, Ovezande Protestantse Kerk, Wemeldinge Nicolaaskerk, Kortgene Grote- of Mariakerk, Nisse PKN Kerk, Hoedekenskerke NH Kerk, Heinkenszand RK'Kèrk H. Blasius, Heinkenszand Protestantse Kerk, Oudelande NH Kerk, Kats Voormalige Gereformeerde Kerk, Baarland PKN Kerk, Driewegen NH Kerk's-Gravenpolder NH Kerk 's-Heer Abtskerke €650.000 €291.697 €280.603 €263.925 €242.350 €155.340 €148.918 €107.231 €94.127 €93.545 87.533 €70.829 €68.766 €61.917 €55.842 €42.830 RolantQuistj foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39