DOMINICUS Cultuurplein later gereed kil haardenshow Identiteit dode man bekend 15-16 OKT. iWfrfj 16 oktober WWW .dom inicus. deÜRVKKERY almanak S*,. 50% 18 en 19 XT mjxj 17 22 en 23 Bouwblok en theaterexploitatie hindernissen Nieuw stuk weg in de polder bij Wolphaartsdijk WOÖWLAMD.NU ADRZ voldoet aan CZ-eis na samenvoeging WOLPHAARTSDIJK - Grote machines graven en bulldoze ren een nieuwe weg door het akkerland ten posten van Wolphaartsdijk. Na jaren bedelen van Wolphaartsdijke- naren om een rondweg, komt hij er nu: de recreatierou te Kwistenburg, een verbetering van Kwistenburg, de Aardebolleweg en de aanleg van enkele honderden me ters nieuwe weg, zodat er een strakke verbinding komt tussen Kwistenburg en de Aardebolleweg. Het water schap Zeeuwse Eilanden legt het tracé op verzoek van de gemeente Goes aan. De laatste hoopt dat de verbe terde route Wolphaartsdijk zal ontlasten van een flink deel van het recreatieverkeer in de zomer. Dat kan via de Deltaweg naar de campings en het Veerse Meer, zon der dwars door Wolphaartsdijk te rijden. Criticasters menen dat het slechts een halfbakken oplossing is. Voor fietsers verbetert de situatie. Zij krijgen een eigen fietspad (Hardebollepad, tegen de dijk van het Veerse Meer aan) dat naar het recreatiegebied ten noorden van Wolphaartsdijk loopt. De aanleg daarvan begint in de eerste helft van 2011foto Izaak Verkeste Markt 51 Middelburg T0118 886 886 t/m 16 oktober j vr. 15 oktober, 16.00 uur Kinderboekenweek j Sela© Op weg naarZoar voor al onze activiteiten j presentatie zie de website j za. 16 oktober, 15.00 -16.30 uur Folkgroep Slan meer informatie op: www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl korntog op diverse' showrSonihaarden Als vrouw hoop je altijd maar dat je man vindt dat je er leuk uitziet. En dan koop je graag af en toe een mooi kledingstuk, waarvan je zelf vindt dat het je fantastisch staat. Zo ook de vrouw van dat Schouwse stel. Zij had, vond ze zelf een énig jurkje op de kop getikt in een winkel in Zierikzee. Na een paar keer-dra- gen moest het nodig gewassen wor den. En wat nooit ofte nimmer eerder ge beurd was: manlief kreeg een onweer staanbare aandrang om te helpen bij het huishoudelijk werk. Hij mikte on gevraagd de hele was uit het ma- chien hups de droger in. De schrik was groot toen zij haar laatste aanwinst weer in handen kreeg. „Wat heb je nou toch gedaan, mijn nieuwe jurkje in de droger!?" Meteen daarop klonk het tactvol: „O, was dat een jurk. Ik dacht al, ik ken die dekbedhoes helemaal niet!" Donderdag 14 oktober 2010 Rijkssubsidies maken broodnodig herstel van kerken mogelijk The Beauty and the Beast bij het Zeeuwse CDA Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De herinrichting van het Goese Bleekveld en Kolveniersh'of loopt vertraging op. De proble men liggen vooral op het Bleek veld. De vernieuwing van het plein zal nu op zijn vroegst voor jaar 2011 klaar zijn. Sinds de oplevering van de nieu we parkeergarage aan de Westwal zijn beide pleinen formeel auto vrij. De tekeningen voor de herin richting liggen er al wel, maar het college van burgemeester en wet houders moet eerst nog een be sluit nemen over de bouw van een pand naast theater De Mythe. Daarin zouden galerie Van de Ber ge en atelier De Kaai een plek krij gen. De galerie moet op termijn wijken voor de Zeeuwse Muziek school, die de gemeente wil ver plaatsen van de villa aan de Van der Spiegelstraat naar het Cultuur huis, dat ook onder het dak van De Mythe zit. Bewoners aan de noordrand van het Bleekveld zijn tegen een fors bouwblok voor hun neus. Ook raadsleden twijfelen aan de nood zaak van de bouw van het pand. Atelier De Kaai hoeft niet per se weg aan de J.A. van der Goeskade. Wethouder Loes Meeuwisse ver wacht binnenkort een besluit over het bouwplan. Daarnaast wil het college nauwkeurig bestuderen welke gevolgen de overname van Theater Exploitatie Zeeland (TEZ) door Theater BV uit Terneuzen heeft voor de Goese schouwburg. TEZ programmeert nu voor Goes. Goes wil van het Bleekveld een le vendig cultuurplein maken, met ook horeca. Dat kan komen in het achterste deel van het voormalige gemeentearchief Eigenaar Koen Stokx, die het pand twee jaar gele den verwierf, zegt pas exploitan ten te kunnen werven als het plein is heringericht. „Anders stapt niemand erin. Geen onderne mer begint een zaak als het plein voor zijn deur overhoop ligt." Inmiddels zou ook het voorste en grootste deel van het voormalige gemeentearchief zijn verkocht aan Pebbles Properties, een Goese pro- jectontwikkelings- en beleggings maatschappij. Aangezien het pand in de boedel zit van het failliete Ba- tinova, moet de rechter de ver koop bekrachtigen. VLISSINGEN - De man die maandag avond dood is gevonden in een huis in Vlissingen, is de 36-jarige Joost van der Linden. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Gisteren is sectie verricht op zijn lichaam maar er is meer onder zoek nodig om de doodsoorzaak te achterhalen. De politie is op zoek naar mensen die weten waar de man tussen maandag 4 en maandag 11 oktober is géweest en met wie hij in die week contact heeft gehad. Getui gen wordt gevraagd contact op te nemen met de politie: 0900-8844. pagina 20 en 21: politie zet extra mensen op raadselachtige dood Zware Plaatwerkerij te Vlissingen (Naast parkeergarage Scheldeplein) In één keer op de hoogte van alles! Gratis expositie Panorama Walcheren. VLISSINGEN - Als alle borstopera- ties in de Vlissingse vestiging van het Admiraal De Ruyterziekenhuis plaatsvinden, voldoet het aan de ei sen die verzekeraar CZ aan borst- kankerzorg stelt. Dat gebeurt vanaf 2011. De verzekeraar vindt dat een ziekenhuis minimaal 150 operaties per jaar moet doen om goede zorg te kunnen leveren. In Vlissingen vonden er in 2009 109 plaats, in Goes 84. Als alle operaties in Vlis singen worden gedaan, doet het ADRZ er ruim voldoende. Voor de diagnose blijven patiën ten terecht kunnen in Goes en Zie rikzee, laat het ADRZ weten in een persbericht. WONINGBEURS WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37