Johanneke Vleugel heeft 261 Rabo mikt op Martens en Mollema in Lombardije Willeboordse actief in World Cup Rotterdam Kerkhove in drie sets langs Russin RBC vraagt gemeente om betalingsregeling TJOBA Tjoba-korfbalster Johanneke Vleugel is gebaat bij vastigheid. Aan het roulatiesysteem van trainer Chris van Put heeft ze een broertje dood. Laatste ontmoetingen Chelsea maanden zonder Benayoyn Lydia (10) doet het prima tegen Kasparov donderdag 14 oktober 2010 RIJSWIJK - De Rabowielerploeg hoopt dat Bauke Mollema en Paul Martens zaterdag tijdens de Ronde van Lombardije voor succes kun nen zorgen. Bij afwezigheid van Robert Gesink zijn die twee ren ners gisteren als kopmannen aan gewezen. Gesink laat de laatste klassieker van het seizoen aan zich voorbij gaan om bij zijn vader te kunnen zijn. Die kwam afgelopen weekein de bij een mountainbikewedstrijd zwaar ten val en is in het zieken huis opgenomen. Daarnaast kan ook Steven Kruijswijk- niet mee ROTTERDAM Nederland doet met een onge woon grote ploeg mee aan de World Cup judo in Rotterdam, die morgen begint. De uit Middelburg afkomstige Elisabeth Willeboordse, de Europees kampioene in de klas se -63 kilo, maakt deel uit van de 44-koppige equipe. Zij zal op zater dag in actie komen. In haar klasse doen ook Anicka van Emden, Ma- rit de Gier en Esther Stam mee. Voor Willeboordse wordt het haar eerste optreden sinds het WK in Ja pan, waarop ze een maand geleden zevende werd. ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het ITF-toernooi in Antalya. In de Turkse kustplaats, waar de Zierikzeese vorige week ook al een 10.000 dollartoernooi speelde, won ze met 6-2 6-7 6-1 van de Russin Margarita Lazareva (nummer 1109 van de wereld). De partij duurde ruim tweeënhalf uur Kerkhove is in Antalya als vijfde ge plaatst. Bij de laatste zestien treft ze een Turkse qualifier: de winna res van het duel tussen Zubkov en Benli. doen. De jonge klimmer heeft zijn schaambeen gebroken. Als vervan gers van Gesink en Kruijswijk gaan Oscar Freire en Grischa Nier- mann van start in Lombardije. De Spanjaard José Luis Rubiera stopt na zestien jaar met wielren nen. De 37-jarige klimmer rijdt za terdag tijdens de Ronde van Lom bardije zijn laatste grote koers. Ru biera staat vooral bekend als mees terknecht van Lance Armstrong. Bij liefst vijf van de zeven Tour overwinningen van de Texaan was Rubiera een van de trouwe hel pers. ROOSENDAAL RBC heeft de gemeente Roosen daal gevraagd om een betalingsre geling voor de oplopende hypo theekschuld. Directeur Jeffrey Kooistra heeft dat bevestigd. Kooistra gaat niet in op bedragen, maar uit informatie die eerder dit jaar naar de gemeenteraad is ge stuurd komt naar voren dat de hy potheekschuld tenminste 205.000 euro bedraagt. Ook heeft RBC de gemeente al la ten weten dat de hypotheektermij nen dit kalenderjaar niet meer kun nen worden betaald. KUSTMARATHONBOEK Lees over de vervaardiging van het Kustmarathonboek op het weblog www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken onder nummer 0118-434041 door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjo- ba-trainer Chris van Put heeft de gewoonte veel te rouleren. De Belg, die in de zomer aan zijn der de seizoen in 's-Heer Hendrikskin deren begon, heeft echter één speelster nog altijd een basisplaats gegeven: Johanneke Vleugel. Is ze zijn muze? „Haha. Nee, zo zie ik haar niet." Van Put is normaal niet zo scheu-- tig met complimenten. Voor Vleu gel lijkt hij aan de vooravond van de derby tegen Fortis een uitzon dering te maken. „Wat Johanneke mee heeft, is dat ze atletisch, sterk en lang is", begint hij zijn verhaal. „Daarnaast is ze verdedigend sterk en gaat ze voorop in de strijd. En zelf als ze niet zo heel goed speelt, heeft ze nog een meerwaarde voor het team." De trainer heeft Vleugel het nodi ge krediet gegeven in haar eerste seizoen onder hem. Ze scoorde toen te weinig, vooral omdat ze niet gewend was te mogen schie ten. „In het begin dachten alle speelsters nog te dienend", vertelt Van Put. „Ik heb dat veranderd. Ik wilde dat ze ook bezig waren met scoren. Eerst liep dat moeilijk, maar nu gaat dat stukken beter, ook bij Johanneke. Ze hoeft er van mij niet drie of vier in te leggen per wedstrijd, maar moet wel haar goaltjes meepakken. Dat doet ze nu ook." De nu 28-jarige Vleugel, gezond- 11 -10-'0S Tjoba-Fortis 11 -9 06-06-'09 Fortis-Tjoba 10-8 10-10-'09 Tjoba-Fortis 12-10 29-05-'10 Fortis-Tjoba 6-13 heidszorgpsychologe van beroep, maakte in 2004 de overstap van het Goese Togo naar buurvereni- ging Tjoba. In de eerste twee sei zoenen korfbalde ze in het tweede team, onder trainer Kees Broerse. Toen hij coach van Tjoba 1 werd, ging zij mee omhoog. „Ik ben er sindsdien nog maar even uitge weest", vertelt de Goese. „Dat was toen Esther van Boven terugkwam van een blessure. Maar sinds Chris er is, heb ik echt alles gespeeld." Volgens Vleugel komt dat voorna melijk door haar inzet. „Als ik er gens voor ga, geef ik ook honderd procent. Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen om niet te komen trainen. Ik ben er dus bijna altijd nog geweest. Wedstrijden laat ik al helemaal niet schieten. En gebles seerd ben ik bij Tjoba gelukkig nog nooit geweest", zegt ze, ter wijl ze even afklopt. De trainer laat Vleugel zelf niet al te vaak weten hoe hij over haar denkt, al heeft ze dat wel nodig. „Ik ben over mijn spel best onze ker", bekent ze. „Het feit dat ik er altijd in sta, zegt wel wat. Maar bij Chris weet je het nooit... Je kunt er zomaar naast staan." Sommigen vinden het prettig dat hij veel rouleert, anderen niet. Vleugel hoort bij de tweede groep. „Ik ben erg gebaat bij gewenning in het vak. Ik houd ervan als de-" zelfde spelers bij mij blijven staan. Vorig jaar vormde ik een vast kop pel met Gerben van Boven, dit jaar met Marcel de Dreu. Maar op de andere twee plaatsen wordt er nog best veel gewisseld. Ik heb ook Patrick de Bruine, Dennis Broerse en Kristian Huisman al naast me gehad." Vleugel hecht overigens niet alleen aan vaste personen, maar ook aan een goede organisatie in het vak. „Ik heb dat als houvast nodig. Als het niet loopt en mensen naar ei gen oplossingen gaan zoeken, speel ik niet op m'n best." Zaterdag wacht de derby tegen For tis. De Souburgers, bezig aan een goede eerste helft van de veldcom- petitie, staan vijfde met zes pun- UIT TENNIS Shanghai. Mannen. Eerste ronde: Seppi (Ita) - Cilic (Kro/14) 6-2 6-2, Monfils (Fra/15) - Becker (Dui) 6-1 7-5, Gasquet (Fra) - Gulbis (Let) 6-1 6-4, Mayer (Dui) - Anderson (ZAf) 6-2 6-2, Querrey (VSt) - Berrer (Dui) 6-3 7-6 (6), Bellucci (Bra) - llhan (Tur) 6-1 2-6 7-6 (4), Lu Yen-hsun (Tai) - Wu Di (Chn) 6-1 6-4. Tweede ronde: Djokovic (Ser/2) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-3, Melzer (Oos/13) - Gimeno-Tra- ver (Spa) 6-3 7-6 (2), Chardy (Fra) - Dolgopo- lov (Oek) 6-1 5-7 6-2, Monaco (Arg) - De Bak ker (Ned) 2-6 6-3 6-4, Zverev (Dui) - Daviden- ko (Rus/6) 6-4 7-3, Nadal (Spa/1- Wawrinka (Zwi) 6-4 6-4, Murray (GBr/4) - Bai Yan (Chn) 6-2. 6-2, Söderling (Zwe/5) - Tipsarevic (Ser) 6-3 7-6 (5), Garcia-Lopez (Spa) - Roddick (VSt/10) 3-6 3-2, opgave, Ferrer (Spa/11) - Bel lucci (Bra) 7-6 (7) 6-3, Tsonga (Fra/12) - Quer rey (VSt) 7-6 (7) 6-1, Federer (Zwi/3) - Isner (VSt) 6-3 6-4, Mayer (Dui) - Joezni (Rus/8) 6-4 6-7 (5) 6-1, Gasquet (Fra) - Monfils (Fra/15) 6-4 3-6 6-4. Osaka. Vrouwen. Tweede ronde: Stosur (Aus/1) - Namigata (Jap) 6-0 6-3, Bartoli (Fra/2) - Vögele (Zwi) 6-2 6-2, Tanasugarn (Tha) - Vandeweghe (VSt) 5-7 7-5 6-4, Chang Kai-chen (Tai) - Kirilenko (Rus/4) 6-4 opgave. Linz. Vrouwen. Eerste ronde: Kvitova (Tsj/5) - Rodionova (Aus) 6-2 1-0 opgave, Ivanovic (Ser/7) - Cirstea (Roe) 6-2 6-0. Tweede ron de: Errani (lta/9) - Voracova (Tsj) 6-2 6-2, Pet- kovic (Dui/6) - Keothavong (GBr) 6-0 6-3. ZAALVOETBAL Vlissingen. RZW-competitie. Eerste klasse: Milano Domburg-No Spang 7-3, SV Sloga-Hy- drofa 8-3, Taxi Centrale-VAW 8-3, Engiplast/ Uitrtn-SC Baskensburg 2-4, Westkapel- le-Murre/de Visser 4-4, Domburg ZV-Melveld 15-4. Tweede klasse: Geen Idee-WZP 1-3, TA con trol systems-Garderen/Dekker 5-3, KWPD-TSA brandpreventie 6-2, Akkerdaas-Arnemuiden 4-3, Hiwako-Domburg ZV 2 10-5. Derde klas se: Engiplast/Uitrtn 2-FC Logus 3-2, Zeeuw- sche Stryders-Domburg ZV 3 7-3, Westkapelle 2-Toma 12-4, Schinkel ass-ECL services 2-8, AFC-Van Boxtel tegelw 4-2. LINT - Lydia Dubbeldam (midden) is aan zet tegen Gar ry Kasparov. De tienjarige inwoonster van Hoek was dinsdag tijdens een simultaan één van de dertig tegen standers van de schaakgrootmeester. Ze hield het ruim twee uur vol en gaf zich toen gewonnen. Naast Lydia Dubbeldam speelden zeventien bedrijfsleiders, twee po litici, één schooljuffrouw en negen kinderen tussen acht en vijftien jaar oud tegen de Russische grootheid. Lydia Dubbeldam was een paar dagen eerder tijdens een si multaan in Leuven geselecteerd door de grootmeesters Nigel Short en Almira Skripchenko. Tibo Maes (12) uit het Belgische Nazareth hield het van het hele gezel schap het langste vol. Zoals verwacht wist Kasparov alle- dertig partijen te winnen. foto Karen van Winkel LONDEN - Chelsea kan waarschijn lijk zes maanden niet beschikken over Yossi Benayoun. De midden velder van de Londense club moet worden geopereerd aan de achil lespees. De blessure werd deze week ontdekt bij medisch onder zoek tijdens het verblijf van Yossi Benayoun bij de selectie van Is raël.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28