kerk een rijksmonument is' Vlissingse verdachte mag vrij wordt weer bestreden in Wemeldinge 21 New Skin Bluesharpgigant in Goes Warme maaltijd bij Restorank Jongen aangehouden voor mishandeling donderdag 14 oktober 2010 Huidverjonging, zonder cosmetische ingrepen! meso bio skin jetting L3 laser peelings Lange Delft 64 (DA Beauté) Middelburg T 0118-650950 www.newskinhuidverbetering.nl GOES - De Texaan Memo Gonzalez is morgenavond de grote pu bliekstrekker op de zeventiende editie van de Bluesroute in Goes. De mondharmonicaspeler is sterk beïnvloed door grootheden als Charlie Musselwhite en James Cot ton. In Amerika behoort hij tot de top van de bluesscene. Hij wordt in 't Beest bijgestaan door The Bluescasters, gitarist Kaj Straus, bassist Erkan Ózdemir en de Ame rikaanse drummer Boyd Small. Zij openen de bluesroute vanaf 20.30 uur. Daarna barst het blues- geweld los in veertien kroegen in de binnenstad. 2011 moet het werk beginnen. „We gaan de kapconstructie aan pakken, schoonmaken en gedeelte lijk herstellen. We gaan de boktor ren weer bestrijden en de houtver bindingen controleren en herstel len waar nodig." Een flink werk, beaamt Marco van Dijke, één van de negen leden van het College van Kerkrentmeesters van de Maar tenskerk in Wemeldinge. „Alleen ZEEUWSE KELDER Hoe voelt het om met 18-2 op de broek te krijgen? Bekijk de video op www.pzc.nl/zeeuwsekelder EN VERDER Wedstrijdverslagen van en anekdotes over de voetbalploegen die nooit de krant halen in De Zeeuwse Kelder. Stuur uw bijdrages naar kelder@pzc.nl al de schoonmaak is kostbaar. Die kost al 25.000 euro." In de kap sta pelt zich immers het stof op sinds de laatste restauratie in 1989. „Om dat het werk op grote hoogte is, moet overal valbescherming ko men. Temeer omdat we via de to ren naar de kap toe moeten. Met alle arbo-regels beslaan de bouw plaatsvoorzieningen bijna de helft van de kosten." De protestante gemeente in We meldinge bekostigt de instandhou ding van de kerk altijd zelf Per jaar vergt het gebouw 10.000 euro aan 'gewoon'onderhoud. Dat wordt opgebracht door het slin kend aantal kerkleden. Er zijn er nu nog 896, maar lang niet alle maal zijn ze actief „We willen ma nieren vinden om alle inwoners van Wemeldinge bij het kerkge bouw te betrekken. Het is zo'n be palend deel van het dorp. Het ge bouw heeft ook een openbare functie. We houden er niet alleen diensten, het gebruik neemt toe, zoals met thema-filmavonden." Niet de hele subsidieaanvraag is ge honoreerd. Wat posten voor isola tie en energiebesparing zijn buiten de uitkering gehouden. „Daar zoe ken we en andere oplossing voor." door Canis Zijlmans ROTTERDAM - Een 43-jarige Vlis singse, die door Justitie wordt ver dacht van betrokkenheid bij een woningoverval met dodelijke af loop, komt voorlopig op vrije voe ten. Haar raadsman verzocht de recht bank in Rotterdam woensdag met succes haar voorlopig vrij te laten, omdat de vrouw een oogoperatie moet ondergaan. Daarnaast zou er onvoldoende be wijs zijn van haar betrokkenheid bij de overval. De vrouw uit Vlis- singen was met haar toenmalige 27-jarige 'lover' - zonder vaste woonplaats - op 30 december vo rig jaar in de woning van het ver moedelijk Colombiaanse slachtof fer in Rotterdam-West om coke te kopen. Daarbij zou een gevecht zijn uitgebroken tussen haar uit Sierra Leone afkomstige vriend en de Colombiaan. De man van rond de vijftig jaar oud, van wie de identiteit nog niet is vastgesteld, is op 3 januari overle den aangetroffen in zijn huis. De duim van de man was gebroken. Volgens de Vlissingse begon haar vriend onafgesproken een worste ling met de bewoner, waarna zij kwaad het huis verliet. Wel zijn gestolen telefoons van het slachtoffer bij haar aangetrof fen en wachtte ze buiten op de aanvaller. Volgens de aanklager duidt dat erop dat ze zich niet heeft gedistantieerd van de 'ge welddadige beroving met een do de als gevolg'. Het Openbaar Minis terie verzette zich niet tegen haar voorlopige vrijlating, omdat ze wel een kleinere rol zou hebben in de beroving dan haar vriend. Volgens de verdediging is niet te bewijzen dat het slachtoffer door deworsteling overleed. De patho loog-anatoom concludeert dat de man stierf door een hartkwaal, overmatig harddrugsgebruik en een hartinfarct. „Algemeen be kend is", aldus de aanklager, „dat de kans groot is dat iemand in die toestand ten gevolg van stress bij zo'n gevecht het leven laat." Op 24 november wordt de straf zaak inhoudelijk behandeld. BIJ NADER In de studiebijlage De Volgende Stap van afgelopen zaterdag is een storende fout geslopen. Op de pagi na's waarop de opleidingen in Zee land en Brabant werden getoond, zijn de diverse opleidingen die het ROC Zeeland aanbiedt, niet ver meld. Die opleidingen zijn: Goes: CIOS, Educatie, Welzijn en Zorg. Middelburg: het Economisch Col lege Zeeland, Educatie, Horeca, Toerisme en Voeding. Vlissingen: Educatie, Maritiem en het Techniek en Design College Zeeland. Tholen: Educatie Zierikzee: Educatie OOST-SOUBURG Komende vrijdag is er in Oost-Sou burg weer RestoRank in De Rank, achter de Wijngaardkerk in de Ka naalstraat. Het project is voor men sen die het moeilijk vinden de eindjes aan elkaar te knopen, en voor mensen die graag een keer niet alleen, maar samen met ande ren van een warme maaltijd wil len genieten. De maaltijden begin nen om 18.00 uur. Opgave via tel. 629928 of restorank@gmail.com. SINT LAURENS De politie heeft een dertienjarige jongen uit de gemeente Veere aan gehouden aangehouden op verden king van de mishandeling van de twaalfjarige jongen. Dit gebeurde afgelopen maandag op de Noordweg in Sint Laurens. Het twaalfjarige slachtoffer raakte volgens de politie gewond aan zijn gezicht. De jongen liep tevens een een her senschudding op. Maartenskerk Wemeldinge €242.350 Heilige Bonifaciuskerk Kwadendamme €280.603 Sint Joriskerk Hoedekenskerke €107.231 Brimuitkeringen 2010 Brim (Bijdrage regeling instandhouding monumenten) is een subsidieregeling voor monumenteneigenaren. Een overzicht van Bevelandse kerken die geld krijgen. RK Maria Magdalena Kerk, Goes 650.000 Gereformeerde Kerk, Goes 291.697 RK Kerk, Kwadendamme 280.603 NH Kerk, Ovezande €263.925 Protestantse Kerk, Wemeldinge €242.350 Nicolaaskerk, Kortgene 155.340 Grote-of Mariakerk, Nisse €148.918 PKN Kerk, Hoedekenskerke €107.231 NH Kerk, Heinkenszand €94.127 RKKerk H. Blasius, Heinkenszand €93.545 Protestantse Kerk, Oudelande 87.533 NH Kerk, Kats 70.829 Voormalige Gereformeerde Kerk, Baarland €68.766 PKN Kètk, Driewegen €61.917 NH Kerk's-Gravenpolder €55.842 NH Kerk's-Heer Abtskerke €42.830 Rolant Quist foto's Willem Mieras De Kleine Toren Baarland €68.766

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23