Actie tegen 'oneerlijke' parkeerplaats 'Wat een geluk dat de Als het niet helemaal toerei kend is, kan via acties als kerkbalans altijd nog een extra beroep op de parochianen worden gedaan. „Dan vragen we of ze met het oog op de restauratie een wat hoger bedrag kunnen mis sen dan vorig jaar", stelt Van de Plasse. „Over het algemeen wordt aan dit soort oproepen goed ge hoor gegeven." MAAK WEKELIJKS KANS OP KAPPERSBO^NN EN 100," De boktor 20 zeelar ADRZ haalt CZ-eisen na samenvoeging afdeling H0E PARKEREN Ook tennisclub wil meer openheid Politie zoekt vermiste vrouw (21) De Brim-regeling donderdag 14 oktober 2010 «OE MEER K^s >fc Of win één van de J hoofdprijzen een jaar lang gratis naar de kapper! Vraagje kapper naar de actie! door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eigenlijk zou er niet zo heel veel aan de hand hoeven zijn, maar toch zorgt de afgesloten parkeerplaats van tennisclub LTC DOS onder de duinen van Vlissin- gen voor veel commotie. Nadat de kustversterking bij West duin eerder dit jaar was afgerond, kreeg de tennisclub een parkeerter rein met dertig plekken omsloten door hekken en alleen toeganke lijk voor leden met een elektroni- sche sleutel. Mensen die hun hond willen uitla ten op het strand of vissers die er hun hengel willen uitgooien, moe ten dus voortaan een eindje lopen. Heel lastig voor mensen die slecht ter been zijn, maakte Janpeter Da- vidse op uit de reacties in zijn hen- gelsportwinkel in de Scheldestraat. „Zeker omdat je als visser ook nog een hoop moet mee sjouwen. Die mensen konden vroeger mooi hel- linkje op, hellinkje af. Maar nu ko men ze niet meer of ze gaan rich ting Zoutelande. De boulevard is voor velen ook al geen alternatief meer, sinds het betaald parkeren. Steeds van het strand naar de me ter lopen, is geen doen." Geïnspireerd door de Lokale Partij Vlissingen, die al veel klachten van inwoners zegt te hebben gekregen, is Davidse een actie gestart. In zijn winkel ligt een formulier, waarop hij handtekeningen voor openstel ling van het parkeerterrein verza melt. Die wil hij op den duur over handigen aan de gemeente. De secretaris van de tennisclub er kent dat het terrein nu niet opti maal gebruikt wordt. Ferdi Dobbe- laer: „Logisch, want de meeste le den komen op de fiets. Alleen tij dens toernooien hebben we ze al le dertig nodig en dat is maar een paar keer per jaar. Maar ja, elke sportvereniging heeft recht op par keerplaatsen. Fiets eens langs Wal cheren of de hockey: daar staat ook alles leeg, maar daar zeurt nie mand over. Wij hebben ons altijd moeten behelpen, omdat alles al tijd bezet was." Toch moedigt LTC DOS het initia tief van de vissers alleen maar aan. „Sterker nog", zegt Dobbelaer, „ik heb ze juist gezegd dat ze ook toe gang tot het terrein moeten krij gen. Dat vinden wij best." Toch wil de gemeente Vlissingen daar nog niet aan. Die laat de be zettingsgraad onderzoeken en be slist in maart hoe het verder moet. BRUINISSE - De Politie Rotter dam-Rijnmond onderzoekt de ver missing van de 21-jarige Farida Zar- gar uit Spijkenisse. Nadat zij op 5 augustus 2010 om 17.15 uur haar werk in Spijkenisse verliet, is er niets meer van haar vernomen. Farida Zargar kwam in 2000 sa men met haar vader en moeder vanuit Rusland naar Nederland. Het gezin woonde van 2001 tot en met 2003 in Burgh-Haamstede. Daarna verhuisden zij naar Herkin- gen en later naar Spijkenisse. In 2008 woonde Farida een half jaar bij haar voormalige vriend in Brui- nisse. Ze werkte van 2004 tot en met 2008 bij frietkraam Het Piertje op de Brouwersdam. Het recherche team wil weten wie Farida Zargar of één van haar familieleden ken de, hoe zij was, wat haar hobby's waren en met wie zij omging. Reacties: 0800-7444488 of Meld Misdaad Anoniem: 0800- 7000, ow van onderzoek Zargar. door Claudia Somdeirvan In Wemeldinge vraagt de kap veel aandacht. foto's Izaak Verkaste WEMELDINGE - De Maartenskerk heeft een eerbiedwaardig lange ge schiedenis die teruggaat tot het jaar 1200. De kap van de kerk dateert van 1898. Daar gaat de ruim 240.000 euro Brim-subsidie in zitten, en nog meer ook. De restauratie komt op ruim 370.000 euro. Begin loot Je Implroron bronn Jouw riljl In beeld I A A 14 I i\l P) 1 US A irMTir-nfinBTf-" lw/wimiiwuuw De actie loop t/m 27 november 2010. KAPPERSSITE® feelingbetter De actie loop t/m 27 november 2010. Kijk op www.kapperssite.nl voor de actievoorwaarden De eigenaren van veertien kerken op Noord- en Zuid-Beveland zijn blij ge maakt met forse subsidies. Met bedragen van ruim twee ton zijn ze in Kwaden- damme en Wemeldinge goed bedeeld. De blijdschap is groot. „Zonder dit geld, hadden we een probleem." door Rob Paardekam Marga van de Plasse is in haar nopjes met de 280.000 euro die de parochie in Kwaden- damme heeft gekregen voor de res tauratie van de Heilige Bonifacius- kerk aan de Johan Frisostraat. „Eigenlijk zijn we al jaren bezig met die restauratie", zegt ze. „Sinds pak 'm beet 1970. Als deze restauratieronde er straks op zit, zijn we een heel eind rond. Je zou kunnen zeggen dat we er dan weer acceptabel bij zitten. Al gaat het gewone onderhoud natuurlijk altijd door." In de komende restauratieronde, die een jaar of zes gaat duren, wor den onder meer een aantal dak- vlakken van de vieringtoren opge knapt. Ook grote delen van het houtwerk zijn aan restauratie toe. Daarnaast zullen de vele scheuren in het ge bouw worden gedicht. De paro chie had berekend dat deze werk zaamheden in totaal 495.000 euro zouden kosten. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, die de Herstel is nodig in Kwadendamme. subsidies uitdeelt, kwam tot een bedrag van 431.000 euro. Daarvan wordt 65 procent (280.000 euro) vergoed, de resterende 35 procent moet de kerk zelf ophoesten. Dat is een verdeling die vrijwel altijd wordt gehanteerd. Van de Plasse verwacht niet dat de parochie grote problemen zal heb ben om het benodigde geld bij el kaar te krijgen. „Kijk, wij zijn niet rijk, maar hebben wel een restaura tiepotje waar we elk jaar geld in storten. Daarmee komen we een heel eind." De inwoonster van Kwadendam me benadrukt nog eens hoeveel ge luk de parochie heeft dat de kerk In de muren zitten veel scheuren. een rijksmonument is. „Als je dat niet bent, is het krijgen van dit soort subsidies een stuk moeilij ker. En laten we eerlijk wezen: zon der het enorme bedrag dat we nu krijgen, zou het haast onmogelijk zijn om de kerk op een goede ma nier te restaureren." De Brim-regeling is ingevoerd in 2006. Hij is bedoeld voor de restau ratie van rijksmonumenten. Subsidies worden toegekend door de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Die heeft dit jaar in totaal 69 miljoen euro uitgekeerd aan 421 rijksmonumenten. Eigenaren van monumenten krij gen maximaal 65 procent van de kosten uitgekeerd. Zelf moeten ze een inspanning doen om de rest van het geld binnen te halen. Onder de kerken die in deze ronde zijn gesubsidieerd bevinden zich de Westerkerk in Amsterdam en de Nieuwe Kerk in Den Haag. door Madia Berkeldeir VLISSINGEN - Als alle borstopera- ties in de Vlissingse vestiging van het Admiraal De Ruyterziekenhuis plaatsvinden, voldoet het aan de ei sen die verzekeraar CZ aan borst- kankerzorg stelt. Dat gebeurt vanaf 2011. De verzekeraar vindt dat een zie kenhuis minimaal 150 operaties per jaar moet doen om goede zorg te kunnen leveren. In Vlissingen vonden er in 2009 109 plaats, in Goes 84. Als alle ope raties in Vlissingen' worden ge daan, doet het ADRZ er ruim vol doende. Voor de diagnose blijven patiënten terecht kunnen in Goes en Zierikzee, laat het ADRZ weten in een persbericht. Bij borstopera- ties verwacht het ziekenhuis geen complicaties: daarom hoeven die operaties niet in Goes plaats te vin den. Zorgverzekeraar CZ publiceert vrij dag een lijst waarin borstkanker- zorg bij ziekenhuizen in categorie ën wordt ingedeeld. „Wij staan als ADRZ niet in de hoogste categorie", zegt woord voerder Jaap Nelemans. Ziekenhui zen en'chirurgen hebben geprotes teerd tegen de werkwijze van CZ. Dit is het moment om binnen te stappen bij de kapper voor een nieuwe najaarslook. Want iedere keer als je bij de kapper bent geweest voor een behandeling, ontvang je een actiekaart met een unieke code. Activeer deze via www.kapperssite.nl en zie direct of jij één van de gelukkige winnaars bent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22