Parkeren stuk duurder Politie zet extra mensen Gasluchf i8l Vliegtuigbom onder voetbalveld In Balans lüi Frontale botsing Ook op zondag betalen in Middelburg voor Brabant en Zeeland PZC POLITIEONDERZOEK De dood van de 36-jarige Joost van der Linden is nog met veel vragen omgeven. De politie kan ongeluk, zelfdoding of misdrijf niet uitsluiten. donderdag 14 oktober 2010 Jy v Nieuwe kozijnen of deuren op maat gemaakt modern design of kiassiek Voor U op maat gemaakt bouwbedrijf s-Heer Arendskerke "1 p. van der klooster 0113 568003 NIEUWDORP - Bij een frontale botsing op de N254 tussen Middelburg en Nieuwdorp, de Sloeweg-Noord, is gistermiddag rond half drie een man ern stig gewond geraakt. De man bestuurde een bestelbusje dat bovenop een personenauto klapte. Hulpdiensten riepen ook de hulp van de traumaheli kopter in. De Sloeweg was na het ongeval enige tijd afgesloten. De bestuur der van de personenauto liep voor zover bekend lichte verwondingen op. Over de toedracht van het ongeval heeft de politie geen mededelingen ge daan. foto Rolf de Feijter door Theo Giele MIDDELBURG - Bewoners van de Middelburgse binnenstad zijn vol gend jaar ruim tien euro meer kwijt aan hun parkeervergunning. Het college van B en W stelt voor het tarief met 19 procent verho gen, van 57 euro naar 67,80 euro. Het tarief voor een tweede vergun ning op hetzelfde adres gaat van 192 naar 204 euro, een verhoging van ruim 6 procent. Wie geen vergunning heeft en dus een parkeerkaartje moet kopen gaat meer betalen. In zone 1 van 1,80 naar 2,00 euro per uur en in zone 2 van 1,40 naar 1,70 euro per uur. Bovendien zal men nu tot 21.00 uur moeten betalen en zal van april tot en met september ook op zondag een kaartje moeten worden gekocht. Sinds 2008 waren deze tarieven niet verhoogd. De voorgestelde verhoging van de prijs van de eerste vergunning is een trendbreuk. Tot nu toe werd de eerste vergunning voor bewo ners jaarlijks wel duurder. De ver hoging was gebaseerd op de infla tiecorrectie, zoals bij de meeste an dere gemeentelijke belastingen. De prijs voor een tweede vergun ning op hetzelfde adres ging in 2009 al met 70 procent omhoog tot bijna 190 euro. Vorig jaar kwam daar twee euro bij en nu dus twaalf euro. Volgens wethouder Frank Streng passen de verhogingen van de par keertarieven in het beleid de bin nenstad autoluw te maken, al ver hult hij niet dat de gemeente de extra inkomsten - geraamd op 358.000 euro- in deze tijden van bezuinigingen goed kan gebrui ken. Alle andere gemeentelijke heffin gen en rechten gaan volgend jaar met 1 of 2 procent omhoog. De onroerendezaakbelasting stijgt met 2 procent. Naast deze verho ging gaat een nieuwe waardepeil- datum gelden, namelijk 1 januari 2010. Op 10 november verschijnt de zorgkrant In Balans verschijnt bij BN DeStem, PZC, Brabants Dagblad en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77 WeGGNGR NieuwsMedia door Maurits Sep Het is een smal straat je tussen de Nieuw- straat en het Groene- woud in het oude centrum van Vlissin- gen. Beide toegangen tot de Dorts- mansstraat zijn afgezet met een roodwit lint, dat permanent be waakt wordt door politieagenten. Halverwege de straat staat een wit te wagen van de Forensische Re cherche van de politie Zeeland. Mannen in witte pakken komen af en toe een voordeur uit en stap pen de onderzoekswagen in. Het is sinds maandagavond de eni ge beweging in het straatje. Sinds de vondst van een dode man - de 36-jarige Joost van der Linden - in een pand in de Dortsmansstraat mogen alleen bewoners van de an dere huizen nog tussen de linten komen. De politie doet er alles aan om mensen van het 'plaats delict' weg te houden. Elk spoor dat tot de oplossing van het met raadsels omgeven overlijden van de man kan leiden, moet zo snel mogelijk worden veiliggesteld. En elke mogelijke vorm van 'ver vuiling' moet dus worden voorko men, beaamt politiewoordvoerster Mireille Aalders. „Alles is nu nog heel vers. De meeste sporen moe ten we dus nu verzamelen, want sommige kunnen ook vervliegen. Daarom zijn er sinds maandag avond constant mensen met deze zaak bezig. Van vroeg tot laat ja. Ik zal niet zeggen dat ze dag en nacht doorgaan, maar wel lang." De tijdsdruk van het sporenonder zoek is niet de enige reden waar om de politie onalgebroken door werkt in de straat en veel mensen op de zaak heeft gezet. De dood van de man is met meer vragen omgeven dan er antwoorden zijn. Aalders: „We sluiten ook nog niks uit. We kunnen nog geen enkele oorzaak afstrepen." Ongelukkige dood door een technisch manke ment aan de gasleiding, zelfdoding of misdrijf, het behoort allemaal nog tot de scenario's, erkent zij. Daarom is gisteren door het Neder lands Forensisch Instituut ook sec tie verricht op het lichaam van de man. Ook dat heeft nog niet uitge wezen waaraan hij is overleden. Daar is aanvullend onderzoek voor nodig. Vanwege de vele vragen en ondui delijkheden heeft het Openbaar Ministerie besloten meer agenten op de zaak te zetten. Er is een Team Grootschalig Onderzoek van ruim twintig mensen geformeerd. Rechercheurs vanuit heel Zeeland zijn naar het hoofdbureau in Mid delburg gehaald om op één plek met elkaar van gedachten te wisse len en deskundigen, zoals gastech- nici van Delta, te horen. Aalders: „Zo wordt allerlei relevante infor matie verzameld om tot een oplos sing te komen." Ook omwonenden zijn gehoord. Het buurtonderzoek is twee dagen na de vondst van de man zelfs nog gaande. Intussen blijft de belang rijkste vraag, ook voor omwonen den, onbeantwoord: wat is er ge beurd met Joost van der Linden? door Maurits Sep Een sterke gaslucht in de Dortsmansstraat leidt maan dagavond 11 oktober rond negen uur tot de vondst van een dode man. Medewerkers van een woningver huurder die een ander pand in de straat verhuurt, zijn gealarmeerd over een gaslucht in de straat. Zij ontdekken dat die uit een ander door Martijn de Koning CADZAND - Onder het voetbalveld bij Cadzand is gisteren een vlieg tuigbom gevonden. Het gaat om een zogenaamde 'vijf honderd-ponder' uit de Tweede Wereldoorlog. Het veld is onderzocht na de vondst van vijf soortgelijke bom men in de directe omgeving. Het explosievenonderzoek vindt plaats vanwege de bouw van recreatie park Cavelot dat in dit gebied ge bouwd gaat worden. Het bestuur van de voetbalvereniging gaat er van uit dat het beschadigde veld de rest van het seizoen onbespeel baar is. De thuiswedstrijden en de trainingen worden bij buurclubs af gewerkt. Dat is een forse tegenvaller voor overkoepelende sportvereniging ASOC, dat sinds enkele weken het beheer van de sportkantine in ei gen handen heeft. De club loopt nu maandenlang in komsten uit de kantine mis. In het toekomstige Cavelot zijn de afgelopen dagen ook nog zo'n 450 anti-personeellandmijnen gevon den. Ze waren van hetzelfde type als de 696 exemplaren die eerder aange troffen zijn en onschadelijk ge maakt. Het bommenonderzoek op het Ca- velot-terrein en het voetbalveld is uiterlijk komende week klaar. De vijf gevonden bommen en plusminus 450 mijnen worden na de herfstvakantie geruimd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20