Super Mario danst mijn uit PZC A 4 10 De Milliano verslaat Van Waveren bij CDA Arrestatiebevel tegen ontslagen herder Van Celder weer de fout in met cocaïne CHILEENSE MIJNWERKERS Reddingsoperatie duurt korter dan voorspeld Ongeluk Philipsdam eist twee levens Boek Franca Treur wordt verfilmd Vandaag bij deze krant de bijlage verder Bewolkt 14° V# <*4 Het loopt storm bij <SJ_ 13 nH-r.-i»iinl«»liprc Lotto-winkeliers Het kabinet-Rutte: dit zijn ze dan DONDERDAG 14 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 241 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 HEINKENSZAND Patricia de Milliano uit Oostburg trekt de lijst van het CDA bij de Sta tenverkiezingen in maart. Ze ver sloeg concurrent Harry van Wave- ren uit Goes bij de lijsttrekkerver kiezing gisteravond in Heinkens- zand. De Milliano kreeg 125 stem men, Van Waveren kreeg er 111. De laatste trekt zich terug als kandi daat voor de Statenverkiezingen. pagina 22: the Beauty and the Beast NISSE Het bestuur van de Zeeuwse Schaapskudde heeft aangifte van diefstal gedaan jegens schaapher der Koen Pille. Pille, die al lang een arbeidsconflict heeft met de stich ting, had twee weken geleden af scheid genomen van het dorp, door met een doedelzakspeler en alle 250 schapen een rondje door Nisse te maken. Het dorp vond het een mooie verrassing, maar het be stuur ziet het als diefstal. pag. 2: herder voelt zich opgejaagd ROTTERDAM Turner Yuri van Gelder is uit de se lectie voor het WK gezet, omdat hij volgens de bond opnieuw in de fout is gegaan met cocaïne. „Ik ben bang dat het in de turnsport einde oefening is wat betreft Yuri", zei voorzitter Jos Geukers van de KN- GU gisteren. Van Gelder werd vori ge zomer voor een jaar geschorst nadat bij een controle sporen van het verboden middel waren aange troffen. Hij gaf toe regelmatig te hebben gebruikt. pagina 24 en 25: Van Gelder voor goed uit de gratie Yuri van Gelder verdient nog een kans reageer op www.pzc.nl reacties: 480 Ik erger me groen en geel aan tv-reclames eens WBBSHÊÊÊBÊSÊ: 92% oneens 8% 'SSSmmfBS^SSgBSÊBSSXaSSÊl^^SXaBSS^Sam 'Super Mario' Sepulveda viert uitzinnig zijn bevrijding uit de mijn in Copiapó in Chili. foto Hugo Infante/AP reddingscapsule Feniks. Dat kwam niet alleen door spanning, vertelt ze. Ook de overweldigende media belangstelling - twaalf cameraploe gen verdrongen zich rond en in het tentje van de familie Segovia - speelde een rol. De broers en zus sen konden zich in het gedrang nauwelijks op de been houden en de tent raakte beschadigd. Nadat de rust was weergekeerd, liep Victor's broer Claudio stra lend rond. „Ik probeerde niet te huilen, maar ik kon het niet tegen houden. Het moment dat de cap sule uit het gat opdook, dat we hem voor het eerst zagen, dat hij uit de kooi stapte, het was alle maal zo emotioneel." In het tu mult kregen de familieleden de redding maar half mee. Ze hebben wel gezien dat Victor verlegen was onder alle aandacht. Hij omhelsde zijn broer Pedro en president Pinera, luisterde ongemakkelijk naar wat de president zei en ging snel op de gereedstaande brancard liggen. Hij nam niet de tijd om de rest van de reddingsploeg te be groeten, zoals de meeste andere kompels wel deden. „Zo is Victor", zegt Claudio. „Hij houdt er niet van in het middelpunt van de be langstelling te staan." Mario Sepülveda's reactie was com pleet tegenovergesteld aan die van Victor Segovia. Sepülveda, die in de video's al was opgevallen door zijn vlotte babbel, sprong na zijn redding in het rond, deelde stenen uit aan de president en zijn minis ters en zette een yell in. Het heeft hem de bijnaam 'Super Mario' op geleverd. Hij is de enige kompel die tot nu toe een verklaring heeft afgelegd. Daarin bedankte Super Mario de reddingswerkers en benadrukte hij dat zijn geloof hem erdoor heeft gesleept. Hij deed een oproep aan journalisten om hem en zijn 32 ka meraden niet als artiesten te beje genen. „Ik wil dat jullie me behan delen als Mario Sepülveda, de ar beider, de mijnwerker." ALia pagina 8/9: Chili in extase na bevrijding e redding van de 33 in gesloten Chileense kompels bij Copiapó verloopt gesmeerd. Zoals het er gisteren naar uitzag, komt de laatste kompel vanmor gen nog boven, ongeveer 24 uur na het begin van de reddingsopera tie. Het werk heeft veel korter ge duurd dan de 48 uur die de Chi leense regering voorafhad aange kondigd. Victor Segovia was als vijftiende aan de beurt. Zijn familieleden wa ren voor de redding duidelijk ner veus. Zijn zus Clarina barstte al in tranen uit toen ze op tv zag dat hij beneden aan boord ging van de BRUINISSE - Bij een ongeluk op de Philipsdam bij Bruinisse is giste ren een Thools echtpaar om het le ven gekomen. De man (53) en vrouw (51) zaten samen op de mo tor en kwanten om 07.20 uur in botsing met een vrachtwagen die werd bestuurd door een 18-jarige man uit Rijnswoude. Hij is aange houden en zijn rijbewijs is ingeno men. Hij had geen alcohol gedron ken. De politie heeft ter plekke on derzoek verricht, de precieze toe dracht is nog onduidelijk. De Phi lipsdam was enkele uren afgeslo ten voor verkeer. In totaal zijn dit jaar in Zeeland al zes motorrijders omgekomen bij ongelukken. MELISKERKE - De roman Dorsvloer vol confetti van Franca Treur wordt verfilmd. Column Film heeft de filmrechten gekocht. Volgens Gijs van de Westelaken van Column is het streven dat volgend jaar zomer in Zeeland de opnamen zijn. Regis seur wordt Margien Rogaar. Chris Westendorp schrijft het scenario. Van de Westelaken zegt dat hij het boek, dat zich in Zeeland afspeelt, niet strikt zal volgen. „Daar leent het zich ook voor, omdat er geen zware verhaallijn in zit. Het gaat vooral om scènes en beelden." De filmproducent hoopt op een première bij Film by the Sea. „Het is mijn favoriete filmfestival." 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1