Voor veel mensen is de keuken dé plek om bij te praten, met vrienden te eten, boeken te lezen en spelletjes te doen. We brengen er ook steeds méér tijd door. Maar welke keukenstijl kies je? Wij zetten landelijk tegenover modern. Landelijk door Suzan Als de populariteit van het tv-programma Boer zoekt vrouw iets bewijst, is het dat het boerenleven weer hele maal in is. Ook in het interi eur: ontwerpers* experimente ren met hooivorken aan de wand en zetten oude boeren hekken in de tuin. Voer die landelijke stijl ook eens door in de keuken. Dat kan zelfs in een modern huis. De klassieke boerenkeu- ken is een gezellig trefpunt. Wie er warm voor loopt, kan inspiratie halen uit de char me van het oude Engeland, waar in landhuizen heerlijke wilddiners werden bereid en waar dames de tijd namen voor het serveren van een uit gebreide high tea. Maar ook oude boerderijen herbergen vaak gezellige keukens. Eén ding hebben alle landelij ke keukens gemeen: de keu kenkastjes zijn altijd voor zien van gefreesde of later aangebrachte randlijsten. Dit verwijst naar het frame waar van de keuken vroeger werd gemaakt. In combinatie met een grote schouw, een ro buust fornuis, vaak vrij staand - bijvoorbeeld het nos talgische AGA-fornuis met zijn gietijzeren deuren of een exemplaar van Boretti - en een sierlijke kraan is de lande lijke keuken in een oogopslag te herkennen. Liefhebbers vullen het plaatje aan met kroonlijsten, porseleinen greepjes en pilasters tusSen de kasten. Kies voor een massief keuken blad van Belgisch hardsteen, marmer of terrazzo, een mengsel van marmer en gra nietdeeltjes, ingegoten in ce ment. De verdiepte spoelbak of'butler sink', tegenwoordig vaak keramisch, steekt een stukje uit en de tweegreeps mengkraan heeft een nostal gische vorm. De landelijke keuken anno nu is gelukkig wel met zijn tijd meegegaan. Ook hierin is er ruimte voor de magne tron, vaatwasser en even tueel stoomoven. Uiteraard wel subtiel weggewerkt ach ter een deurtje. Vroeger wer den keukens altijd tegen een enkele muur geplaatst. Nu we koken en leven met el kaar combineren, kan de lan delijke keuken in een hoek worden geplaatst. Of kies voor een kookeiland in lande lijke stijl. Voorbeelden hier van waren zelfs te zien op Eu- rocucina, de grote keuken- beurs in Milaan. Hang er eventueel een nostalgisch wildrooster of een pannen- rek boven. Een veelgebruikt materiaal in de landelijke keu ken is eiken, liefst zo puur mogelijk met noesten, een duidelijke nerf en zelfs gaat jes. Bak een ouderwets lekkere appeltaart, laat het koffiezet apparaat pruttelen, krantje er bij en waan je in een echt boerengezin. Het liefst aan een riante houten tafel met comfortabele stoelen. Hierbo ven een mooie kroonluchter of een olielamp. Denk ook aan een landelijke vaas met verse veldbloemen, kaarsen, een bordenrek, klassiek tafel linnen en nostalgisch servies. Klassik van Poggenpohl www.poggenpohl.nl Faktum van Ikea www.ikea.nl Rimini van Kvik www.kvik.nl Aocona van Rruynzee! >ww*w.bruy nzedkeukens.nl Nostalgisch van Tulp www.tulpkeukens.nl Rosado van Grando www.grando.nl ultieme woonkeuken 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85