Een eerste indruk maak je maar één keer. Het kan dus geen kwaad om aandacht te besteden aan de deurmat. Die verwelkomt bezoekers immers als eerste. Wordt het een gewone praktische mat, een lollige deurmat of juist een bijzonder design-exemplaar? Praktisch Lollig Design Voor de Nederlandse deur ligt in de meeste gevallen nog steeds óf een egaal ge kleurde kokosmat óf een spi- raalmat voorzien van kokos borstel. Allemaal niet bijster origineel, maar wel praktisch en goedkoop: vanaf 7 euro. Kies een kokosmat met een ander kleurtje en de en tree ziet er al helemaal an ders uit. Nog niet creatief ge noeg? Doe het zelf op inter net. Onder andere op www.matenco.nl/designer en www.matsite.nl kun je met je eigen ontwerpen te recht. Vanaf ongeveer 80 eu ro. De Spaanse ontwerper Emilio Alarcon zorgt voor een bijzonder gesprek bij bin nenkomst. In zijn mat, te koop via www.curiosite.com, zit een weegschaal verstopt. Niet geschikt voor zware dele gaties. v Dankzij een inventief ge bruik van letters heet de mat van www.suck.uk.com je gasten van harte welkom. Bij vertrek krijgen ze via dezelf de mat de mededeling 'Go Away' toegevoegd. Altijd goed voor een lach. Ontwerper Ed Annink van Droog Design maakte op een leuke manier gebruik van de pictogrammen van de bekende graficus Gerd Arntz en maakte een haas en een nijlpaard voor bij de deur. Via www.apartdesign.nl ver krijgbaar. Wie echt wat aparts wil, kiest de Cicalino van Denis Santachiara. Deze mat, door www.domodinamica.com op de markt is gebracht, verwel komt gasten met een vrolijk liedje dat door een vogeltje wordt gezongen. Prijzig is het matje wel (460 euro), maar dan heb je ook wat bijzon ders. In de categorie lollige deurmatten heeft het Neder landse Present Time een naam hoog te houden. Tek sten als 'Ok, Fine! Treat me like a doormat' en 'Oh no, not you again!' moeten voor een vrolijk gezicht zorgen. Geïnteresseerd? Zie www.presenttime.com, het assortiment is groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83