iinen Fijn relaxen in wellnessruimte Groene vingers? Eigen orangerie Een sportschool om fit te blijven Geen zin om altijd maar weer naar de thermen of sportschool te moeten voor het nemen van een sauna? Bouw er dan een thuis. Veel ruimte hoeft een sauna niet in te nemen. Een éénper soonsmodel in een basisuit voering die wordt verwarmd door middel van infrarood, snoept niet veel meer ruimte weg dan een flinke kast. Echt duur is het ook niet meer, want voor 800 euro koop je er al een- Wie binnenshuis geen ruim te heeft, kan altijd in zijn tuin nog een 'blokhutsauna' neerzetten. Dit is echter wel een stuk duurder. Een klein model heb je voor ruim 3.000 euro, maar de prijzen voor wat luxere uitvoeringen lopen al snel op naar boven de 5.000 euro. Wie toch van plan is veel uit te geven, moet zeker de Barrel Sauna van Northern Lights hebben gezien: een sauna in een enorm vat. www.northernMghts.nl Planten geven rust, zorgen voor kleur en bieden je een hobby. Wie ook in de winter zijn groene vingers graag laat spreken of simpelweg ruimte nodig heeft voor de stalling van niet-winterharde plan ten, kan opteren voor een tuinkas of orangerie. Het ver schil tussen een tuinkas en een orangerie is dat de eerste los staat in de tuin en de laat ste vastzit aan het huis. An ders dan een serre is een orangerie vooral gemaakt om planten goed te laten groeien en moet daarom ook niet worden gezien als een ver lengstuk van het huis. v Wie de ruimte heeft en van tuinieren houdt, hoeft het voor de prijs niet te laten. Bouwmarkten leveren voor ruim minder dan 1.000 euro soms al exemplaren. Wie een iets grotere of luxere wenst, is minimaal 1.800 euro kwijt. Reken voor het laten monte ren op nog eens zo'n 500 eu ro. www.iuinkassehsite.ni Een hometrainer, een roeima- chine en een fitnessstation is eigenlijk alles wat je nodig hebt voor het inrichten van een work-outroom. Wie goed zoekt, kan voor 1.000 euro klaar zijn. Verder is het wel handig om in de fitnessruim te voor voldoende ventilatie te zorgen, want door alle in spanning kan zowel de tem peratuur als de luchtvochtig heid behoorlijk oplopen. Neem bij het aanleggen van de vloer ook zeker niet het goedkoopste laminaat. Dat laat zich namelijk niet zo goed dweilen. Beter is het een zeiltje of laminaat van hoge kwaliteit (lees: duur der) neer te leggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81