Hoezo, dromen zijn bedrog? Het is de droom van veel mensen: een eigen wijnkelder, wellnessruimte, orangerie of thuisbioscoop. Maar moet je geen miljonair zijn om die luxe te kunnen betalen? Niet per se. Boek lenen uit eigen bibliotheek Wijnkelder onder hel kuis jakken in priveDioscoop Voor altijc met speelkamer De ultieme ruimte voor een 'intellectuele uitstraling' is het inrichten van een heuse bibliotheek. Die klus kun je zo duur maken als je zelf wilt. De enige zaken die je, naast een mooie verzameling boeken, feitelijk nodig hebt, zijn een vrije kamer en een hoop boekenkasten. Goede verlichting, een comfortabele stoel en een lekkere leestafel maken het plaatje af. Het is natuurlijk het mooist als de boekenkasten hele maal tot aan het plafond rei ken. Dat betekent wel dat de kasten dan op maat moeten worden gemaakt. En dat is prijzig. f f Veel goedkoper is het wanneer je kiest voor een modulair systeem, zoals bij voorbeeld Lundia in het as sortiment heeft. Dan kun je de kast ook nog uitrusten met een ladder om gemakke lijk bij de bovenste plank te kunnen. Nog te duur? Met boekenkast Billy van Ikea moet het ook lukken. Hon derdduizenden mensen zijn je voorgegaan. www.iundta.nl www.ikea.nl Voor de liefhebber van wijn is het een walhalla: een eigen kelder vol met de beste wij nen, zodat je voor elke gele genheid altijd de juiste fles op voorraad hebt. Geen kelder onder het huis? Geen punt: Helicave graaft vanaf ruim 1S.000 euro een kelder onder d'e vloer en richt deze compleet met in ei kenhout afgewerkte rekken in. Uiteraard is het ook moge lijk een bar voor het uitschen- ken van de wijn in diezelfde kelder aan te leggen. Let dan wel op: de prijs loopt behoor lijk op. Uiteraard kun je ook zelf de kelder gaan inrichten. De lief hebber kan te kust en te keur in modulair opgebouwde wijnrekken. Geen behoefte aan een kel der? Een verduisterde kamer die niet op het zuiden ligt, kan ook volstaan. Is boven dien wel zo goedkoop. Voor het optimale resultaat is het wel handig deze in te richten met zogenoemde klimaatkas ten, die speciaal voor het be waren van wijn worden ge maakt. Ze zijn onder meer bij groothandels als Sligro en Makro verkrijgbaar vanaf zo'n 300 euro. Een klimaat kast kan uiteraard ook ge woon in de keuken worden geplaatst. www.wijn kelder.nl Een privébioscooop is dé droom van filmliefhebbers. Maar ook een behoorlijk kost bare. Alleen al de apparatuur, zoals een goede beamer en geluidsinstallatie, kosten mi nimaal 5.000 euro. En in de meeste gevallen ben je er dan nog niet. Hoewel een witte wand ook werkt, is het beter het beeld te projecteren op een speciaal scherm. Reken dan op nog eens 500 euro. Om de rest van het huis niet mee te laten genieten, is ook enige mate van geluidsisola tie geen overbodige luxe. Dat is pas echt prijzig, zelfs wan neer je zelf aan de slag gaat. Niet ontmoedigd en voldoen de budget? Neem dan hier een kijkje: http://www.dvd.nl/fomm/ fommdisplay.php?f= 54 Dé geheime droom van menig vader (en Wibi Soerja- di): een eigen ruimte waar naar hartenlust computerspel letjes kunnen worden ge daan. Een complete verbou wing is voor zo'n fantas tische spelervaring niet per se nodig. De aanschaf van een speciale stoel voor com puterspelletjes, een play seat, brengt die sensatie al dichter bij. Bijvoorbeeld autocoureur Fernando Smit verkoopt ze in allerlei verschillende soor- ten, van 200 euro tot 1.500 eu ro voor het topmodel. Geen zin om thuis te horen dat mannen altijd kinderen zullen blijven? Voor 500 euro heb je een bureaustoel met aansluitbeugels voor joysticks en racestuurtjes. www.playseat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80