Lekkere leeslamp nm Het schemert steeds eerder. Een leeslamp die goed licht geeft, is dan geen overbodige luxe. Een overzicht van de lekkerste lampen. Leuke Lolita In een boogje Retro cë Slanke lampjes Gekleed lampje Wie kent ze niet, de lampen met bollen uit de jaren ze ventig? Misschien staan ze nog wel op zolder. Haal ze dan snel naar beneden, want ze zijn weer trendy. Bescha digd of weggegooid? Geen nood: er zijn nieuwe varian ten te koop. De lamp is door zijn hoogte prima geschikt als leeslamp naast de bank. Of om een donker hoekje sfeervol te verlichten. Mis schien zelfs in de zitkuil, die ook weer terug schijnt te ko men in ons interieur. De lamp is verkrijgbaar met twee of drie bollen. Bijvoor beeld van Present Time of Leitmotiv, model Retro. www.nonplusultra.nl Vrouwelijke oervormen, daar houdt de Sloveense ontwerpster Nika Zupanc van. Haar frivole, lamp Loli ta voor het label Moooi is net een vrolijk hoedje, be doeld om de alledaagse rou tine te doorbreken en een glimlach te ontlokken. Loli ta is verkrijgbaar als tafel lamp en als staande lamp in zwart, wit, roze en grijs. De ontwerpster lanceerde afgelopen voorjaar nog een vrolijke lamp: de Black Cherry Lamp, in de vorm van een trosje kersen. www.nikazupanc.com www.moooi.nl De Arco van het merk Flos is een extravagante staande leeslamp. Hij werd in 1962 door Archille Castiglioni en Pier Giacomo Castiglioni ontworpen. De Arco valt niet alleen op door zijn vorm en afmetingen, maar ook door zijn functionali teit. De schacht is uittrek- baar en door de marmeren sokkel met een gewicht van 65 kilo blijft de lamp in el ke positie goed overeind. De lamp is een designklas- 'sieker en hij past in veel in terieurstijlen. Liever, een iets rankere booglamp? Kies dan voor de Twiggy van Foscarini. Deze lamp is gemaakt van een lichtgewicht glasvezel samenstelling. Hij is in hoogte regelbaar en ver- krijgbaar in geel, wit, zwart en rood. Nog actueler is de Fold Up van Bertjan Pot. Het jonge Franse merk Mousta che vroeg hem een moder ne versie van de Arco-boog- lamp te ontwerpen. Dit voorjaar is de Fold Up ge presenteerd in Milaan. Pot liet zich inspireren door de schermen van professione le fotografen. www.ftos.com www.foscaiini.com www.moustache.fr die refereert aan afstand en tijd. Het is een luchtige lamp met fascinerende gaatjes waardoor het licht schijnt, alsof het een code is die moet worden ontcijferd. Het id ee is afkomstig van tradi tionele Noord- Afrikaanse lampen met gaatjes. De Perf is gemaakt van metaal, met een keuze uit aluminium- of chroomkleur. Groen, zwart en roestbruin zijn ook op ties. diesel.foscarim.com 0 Het slanke ontwerp van de Slim Sophie van het merk Perlei past in elke setting. De keuze in kleuren is groot: tien tinten. Doordat de kleur van de kap hetzelfde is als het frame, krijgt het ont werp extra aandacht. Combi neer de schemerlamp met Mini Sophie, een iets com pactere tafellamp. En maak het helemaal bont met Fat Sophie, een 2 meter hoge vloerlamp. Slim Sophie is ontworpen door het Duitse designcollectief Fraumaier, net als haar zusje Thin Lizzy, die ook een kap heeft in de zelfde kleur. Rank is ook de Manana van Design House Stockholm. Deze lamp leunt nonchalant tegen de wand en doet denken aan een gete kend poppetje. www.perlei.nl www.ffaumaier.com www.designhousestock- holm.com Het modemerk Diesel lan ceerde begin vorig jaar een heel stoere meubellij n. Met onder meer dressoirs van 'flightcases' en tafels met röntgenfoto's in het blad. Anno 2010 is de collectie aangevuld. Onder andere met een paar bijzonder stoe re lampen, in samenwerking met het Italiaanse merk Fos carini. Bijvoorbeeld de Perf,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79