Lovely loveseats Verschillende functies Landelijk en chiaue Waan je in Amerika met de loveseats van Rofra Home. Al thans, de namen van de meu bels doen denken aan beken de plekken in de VS. v Washington Love bijvoor beeld. Abraham Lincoln had er vast graag op willen zitten. Of kies voor de stijlvol gecapi tonneerde, met beige linnen beklede, Nelson. Rofra Home ontwikkelt en produceert de meeste meubels in eigen be heer. Het is mogelijk ze op maat te bestellen, zodat ze in elke huiskamer passen. Be paal zelf of samen met de ontwerper maat, kleur en houtsoort. Ook de standaard collectie kan vaak worden aangepast aan persoonlijke wensen. Flexibel is ook de meubelcol lectie van Palau. De model len Wave en Mingus zijn standaard uitgevoerd als loveseat. Maar doordat het merk maatwerk, kun je van elke fauteuil een loveseat la ten maken. Op die manier past de loveseat altijd precies bij de bank. En voor de lief hebber is er ook nog een bij passende voetenbank of poef www.rofrahome.nl www.palau.nl Een loveseat nodigt uit om lekker laag overdwars in te zitten. Maar vaak gaat dit ten koste van het zitcomfort. Ont werper Cuno Frommherz vond er een oplossing voor, zonder de vorm van het meu bel geweld aan te doen. Hij ontwierp de Holow van Leo- lux, een stoel met een lage rug en draaibare rugsteunen. Door de steun naar de arm leuning weg te draaien, veran dert de loveseat in een kleine chaise longue. Dit zit en ligt nóg relaxter. Pode, de jeugdlijn van Leolux, biedt Doek, een love seat in een vorm die altijd ac tueel blijft. Nathalie Buijs ontwierp deze loveseat voor designliefhebbers zonder kap sones. De aluminium pootjes zijn er in twee hoogtes. Een meubel van Leolux wordt pas gemaakt nadat je hem hebt besteld. Zelf zien hoe? Leolux geeft rondleidin gen door de fabriek. www.leoiux.nl 'Q Wie meer zitruimte wil, kiest voor de Plura, een multi functionele bank van Rolf Benz, gemaakt door de Duit se ontwerper Norbert Beek. Deze bank, die afgelopen voorjaar zijn première beleef de op de meubelbeurs in Keu len, is een semi-loveseat. Hij nodigt uit om lekker tegen el kaar aan te kruipen en je kunt er ook op slapen. De Plura geeft veel mogelijkhe den door het afneembare zij-element, de draaibare zit ting en de traploos naar ach teren en boven verstelbare rugleuning. v Onder dezelfde categorie valt bank Sento. Die heeft ook neerklapbare zij-elemen ten. Ze vallen net als bij een puzzel in het zitelement. Met de leuningen omhoog is het een knusse bank voor de don kere dagen. De meubels van Rolf Benz kenmerken zich door tijdloos design, veel functies en zitcomfort. Uit de diverse zitbreedten, diepten en hoogten plus zachtheids gradaties van de kussens kies je je eigen voorkeuren. www.rolf-benz.com Loveseat Bloq van Desig- nonstock geeft net wat meer zitruimte dan een fauteuil en niet dat kolossale van een bank. Zak lekker met de rug tegen de leuning en de voe ten op de zitting onderuit met een boek. Of, zo raadt Designonstock aan, duik sa men weg tijdens een span nende film. De loveseat is te combineren met de bank en poef van hetzelfde type. In dezelfde bekleding of juist een andere kleur of ander materiaal, zodat de loveseat een accent geeft in de kamer. Speciaal aan Designonstock is de korte levertijd. Drie maanden wachten is er niet bij, binnen een paar weken staat Bloq bij je thuis. www.desiqnonstock.com ve uitstraling, kiest voor Skratch, een stoere loveseat met logo van het Rivièra Maison-rugbyteam en het getal 7. De loveseat is afge werkt met biezen in een contrasterende kleur. De stoel is verkrijgbaar in ka toen en linnen in meer dan 25 kleuren en dessins. Aan de meubels kun je zien dat de ontwerpers overal ter wereld inspiratie op doen. Bij de landelijk-chi- que 'winkel met een twist', zoals ze het zelf noemen, koop je geen tafel, maar 'een diner met vrienden'. www.rivieramaison.nl j. De producten van Rivièra Maison hebben een lande- lij k-romantische stijl. Niet zo raar dus dat het merk loveseats in de collectie heeft. Bijvoorbeeld de Je ne sais quoi, een loveseat om fijn in weg te dromen. Loveseat Hyde Park is bekleed met linnen, waarna hij is gecapitonneerd voor een extra stijlvolle look. Wie houdt van een sportie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75