Yuri van Gelder 'uit voorzorg' Zaalvoetballers van Tencezaman en Internetplan nog steeds foutloos 281 MEDISCHE REDENEN Ringenspecialist Yuri van Gelder wordt een week voor het wereldkampioenschap uit het Nederland se team gezet. Schaatscoach Nijholt in coma Reus gaat geluk beproeven op ijs Zeeuws bridgeduo in de halve finale Den Breems wint goud bij twee bonden Ook zonder Yuri van Celder blijft de doelstelling van de bond staan. Oranje moet bij de beste 24 landen komen. Yuri van Gelder (midden) wordt, nadat bekend is geworden dat hij niet mag meedoen aan het WK, uit de wind gehouden door onder anderen bondsarts Liesbeth Lim (links) en coach Rob Stout (tweede van rechts). foto Robin Utrecht/ANP woensdag 13 oktober 2010 HEERENVEEN Ploegleider en trainer Gauke Nij holt (72) is tijdens een trainings kamp van zijn schaatsteam Cenned getroffen door een herseninfarct. De oud-bondscoach van de KNSB ligt al twee dagen in coma. Dat meldt de website van de ploeg. Nijholt was vanaf 1980 tot 1985 bondscoach in het sprintschaatsen. Hij coachte rijders als Jan Ykema (olympisch zilver) en Lieuwe de Boer (olympisch brons). Verder was Nijholt ondermeer coach bij het team van Elfstedenwinnaar Henk Angenent. WINKEL Wielrenner Kai Reus gaat zijn ge luk beproeven op de schaats. Hij is van plan marathons te rijden. Dat meldde de 25-jarige sporter giste ren. Reus beëindigde eerder voorlopig zijn wielerloopbaan. Hij kon door fysiek ongemak niet langer de motivatie opbrengen door te fiet sen. Een zware val in een trainingsrit in de Alpen, in juli 2007, kostte hem bijna twee jaar van zijn car rière. Begin dit jaar kampte Reus met de ziekte van Pfeiffer, waar door hij het voorjaar miste. PHILADELPHIA Het Zeeuwse bridgeduo Mark de Meer (Middelburg) en Roeland Maat ('s-Heer Arendskerke) heeft de halve finales van de World Bridge Series in Philadelphia be reikt. Het koppel handhaafde in de laatste sessie de positie in de mid denmoot en stroomde door. In de halve eindstrijd ging het bij de eerste sessie moeizaam en werd een score van 41,22 procent ge haald. Die was goed voor de 168e plaats. HENGSTDIJK Leo den Breems, de eigenaar van sportschool La Bamba in Hengst dijk, is Nederlands kampioen ge worden bij twee verschillende bon den. De Zeeuws-Vlaming pakte de titel in de klasse masters van 40 tot 50 jaar bij de NABBA en de YBF. Niet eerder stond bij een NK op het hoogste treetje. Zondag zal Den Breems in Et- ten-Leur ook nog een gooi naar de titel doen bij een derde bond, de NBPF. Lees over de 200 doelpunten van Martin (foto) en Levi Waisapy op RudeStats, via www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Aector Dooms TERNEUZEN - De teams van Tenceza man en Internetplan zijn in de eer ste klasse van het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal nog steeds zonder pun tenverlies. Tencezaman won op nieuw met dubbele cijfers. Het duel met Vliegende Vaart eindigde in 10-4. Internetplan drukte tegen D'Ouwe Brug/Van Opdorp na een 1-1- tussentand het overwicht nog uit in een royale 5-1-zege. Soufian Doorns scoorde bij zijn debuut voor Amstelhoekje/Bakker zes keer tegen Cargill: 9-7. Café De Molen hoek nam in de slotfase afstand van Max Korting/ Pro Sport (8-4) en Unitron-Wentzler Pauwels ein digde in 3-3. Internetplan-D'Ouwe Brug/Van Opdorp 5-1 (1-1): Internetplan had voor rust moeite om een opening te forceren in de Sasse verdediging. Bovendien bleek doelman Tim van Waes een sta-in-de-weg. D'Ouwe Brug kwam op een i-o-voorsprong door Niels van Putten. Jarmo Gil ling schoot de gelijkmaker binnen. In de tweede helft liep het vlotter bij de kampioen en was het verzet bij de Sassenaren na de 3-1 gebro ken. Doelpuntenmakers. Internetplan: Jar mo Gilling 2, Ibrahim Eryürük, Mevlud Eryürük en Daryl Rawidjan allen 1. D'Ouwe Brug: Niels van Putten. Max Korting/Pro Sport-Café de Molenhoek 4-8 (4-3): De Hoekse winst was geflatteerd. Het duel was heel lang in evenwicht (4-4), maar in de slotfase sloeg De Molenhoek via een zuivere hattrick van Thijs de Blaeij alsnog toe. Bij de gerouti neerde ploeg van Max Korting ging de vermoeidheid parten spelen. Doelpuntenmakers. Max Korting/Pro Sport: Michel Nieuwelink 2, Michel Leonhart en Jan d'Haens beiden 1De Molenhoek: Thijs de Blaeij 3, Mike La- ko en Jopie van 't Hof beiden 2, Bart Corstanje 1 Unitron-Wentzler Pauwels 3-3 (3-1): Unitron kon de voorsprong bij de rust niet vasthouden, omdat Wentzler Pauwels veerkracht toon de. Beide teams hadden na afloop vrede met het gelijkspel. Doelpuntenmakers. Unitron: Michael Krans 2 en Erwin Deij 1Wentzler Pauwels: Martijn van Passel 2 en Harold de Rijk 1. Tencezaman-Sportkantine Vlie gende Vaart 10-4 (6-2): De uitslag doet vermoeden dat Vliegende Vaart er niet aan te pas kwam. De Terneuzenaren deden qua spel ech ter nauwelijks onder voor de Hul stenaren. Jari Vyaene scoorde vier keer voor Tencezaman. Bij Vliegen de Vaart was Can Kiran (3x) de pro ductiefste speler. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Jari Vyaene 4, Angelo Verbraeken 2, Koen de Bliek, Robin Mac Taggart, Kieran O'Shea en Norbert Baart allen 1. Vlie gende Vaart: Can Kiran 3, Mickey Imandt 1. Cargill-Amstelhoekje/Bakker 7-9 (2-3): Amstelhoekje leunde teveel op een 9-3-voorsprong, waardoor Cargill nog sterk terug kwam. De resterende tijd was net tekort. Sou fian Doorns maakte voor het Axel- se team een opvallend debuut met zes doelpunten. Doelpuntenmakers. Cargill: Randy van Overmeeren 3, Darius Blaszyk 2, Ri- cardo de Bruijn en Ayhan Atmaca bei den 1Amstelhoekje: Soufian Doorns 6, Bart Rijckaert, Marco Plasschaert en Randy Lauret allen 1. 200 DOELPUNTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66