wandelleegtes weg 15% i9 'Ik zie de zon graag in het water schijnen' Axel Oranjeplein Terneuzen geheel in het nieuw KORTING! tochten in gemeente Sluis IAMELPARKET Nu met woensdag 13 oktober 2010 kennen in deze regio alleen het strand met de duinen en Sluis als winkelstadje", verklaart Schol. „Ze hebben geen idee dat je ook in de rest van de streek zo mooi kunt wandelen. Als ze eenmaal geweest zijn, komen ze terug en nemen an deren mee." Het onder de aandacht brengen van je tocht is daarbij wel een be langrijke zaak. „Als je tocht in Bel gië goed gepromoot wordt, heb je Remy Lammens bij zijn favoriete visstek, de Boschkreek aan de Tragel bij Koewacht. foto Mark Neelemans zo zes keer zoveel deelnemers", zegt Schol. Voor de Wind heeft zich dan ook aangesloten bij Akti- via, de overkoepelende wan delsportfederatie van België. „Dat heeft ook te maken met de dien sten die Aktivia biedt. Alle leden krijgen een compleet overzicht van tochten en zijn goed verze kerd. Dat heb je bij de Nederland se Wandelsportbond niet." Voor de Wind wil zich onder meer richten op het organiseren van nieuwe wandeltochten. De af trap is 2i mei volgend jaar met het Rondje Sluis. Ook de Jacob Cats- tocht, 25 september 2011 gepland vanuit Groede, is nieuw. Wat Schol betreft blijft het daar niet bij. „De omgeving van Cadzand blijft nog een blinde vlek. Het zou mooi zijn in de toekomst een tocht te houden over de duinen, richting Breskens." Bij al bestaande wandeltoch ten ziet de club ook een rol voor zichzelf weggelegd. „Plaatselijke ondernemers organi seren nu de wandeltocht in Aar denburg", stelt Schol als voor beeld. „Die kunnen onze hulp ge bruiken, geven ze aan. Datzelfde geldt voor de mensen achter de Eenhoorntocht in Oostburg. Die hebben de afgelopen jaren hulp ge had van de Mosselstappers uit Phi lippine. Maar het is natuurlijk leu ker als een wandelvereniging uit de eigen regio kan bijspringen." Andersom is het bestuur van Voor de Wind blij met de expertise van de bestaande organisatoren. „Die hebben meestal het materiaal al voorhanden." De nieuwe club denkt verder aan het inzetten van bussen naar 'ver re' tochten en het regelen van ver voer en catering voor deelnemers aan bijvoorbeeld de Bevrijdings mars van Hoofdplaat naar Knok- ke. De vereniging heeft ook al een eigen 'kledinglijn'. Naam en logo staan erop. De oprichting van Voor de Wind komt voort uit een wandelplat form dat de gemeente Sluis al een aantal jaren kent. De bestuursle den van de nieuwe vereniging leer den elkaar daar kennen. Het plat form bundelde onder meer een aantal wandelroutes tot een net werk en pleit al lang voor de komst van een vereniging. „Tot nu moest je naar Temeuzen, Philippi ne of België", zegt Schol. „Het leek ons dat er in deze regio genoeg be langstelling is voor een eigen vere niging." De cijfers geven hem ge lijk: Voor deJWind heeft vlak na de oprichting al veertig leden. Q Wie ook lid wil worden of meer wil weten over Voor de Wind kan te recht op de website van de club: www.wvvoordewind.nl. en vanuit het schoolbudget. Het vernieuwde Oranjeplein wordt morgen officieel geopend. Behalve de speeltoestellen is er ook wat groen aangeplant. Ook de kinderen hebben inbreng gehad door middel van een enquê te om hun voorkeur aan te geven. Hieruit kwam onder meer naar vo ren dat zij graag een klein podium willen waar ze toneel kunnen spe len of zich als nieuwe 'popstar' pre senteren. Het vernieuwde plein is onder meer voorzien van een bui tenpodium, duikelrekken, een boombank en zitbankjes, schom mels, een groot klimtoestel en ta feltennistafels. door Harmen van der Werf KOEWACHT - Remy Lammens (86) woont sinds twee jaar in verzor gingshuis De Lange Akkers in Koe wacht. Hij heeft het er naar zijn zin, trekt er - als het even kan - op zijn 'scootmobieleke' op uit én gaat nog steeds twee, drie keer per jaar sportvissen. „Al tachtig jaar is vissen mijn hobby." Hij moet re cordhouder zijn. Als de dag van gisteren herinnert Remy zich dat hij als zesjarige voor het eerst aan de waterkant zat. „Mijn onkel Aloys uit Gent nam een hengel voor me mee. Het was een echte, van bamboe. Dat was in die tijd wat! Jongens visten met een tak, garen en kromme speld. Dat ging ook, hoor." Hij ving zelf die allereerste keer veer tien voorntjes. „Ik voelde me de koning te rijk." Koewacht mag een eindje in het land liggen, Remy hoeft niet ver weg voor zijn hobby. Om de hoek liggen drie mooie viswateren: de Boschkreek bij de oude vlasfabriek St. Andries, het Grote Gat aan de Fortdijk en de Konijnenputten in de richting van Axel. „De Bosch kreek heeft mijn voorkeur. Voor dat de vlasfabriek er rootwater op ging lozen, groeiden daar zulke prachtige waterlelies. In 1993 is de kreek gesaneerd. Nu is het weer een schitterend viswater." Remy leerde voor onderwijzer, op een kostschool in Dongen. De hen gel ging natuurlijk mee. Dat was in de oorlog. Hij kwam terug in Koe wacht als onderwijzer en maakte veertig jaar vol. „Iedereen kent me als 'meester Lammens'. Op school had ik veel werk. Zaterdags ging ik tuinieren en vissen. Zondag was voor het gezin." Vissen hield ook al snel in dat Remy bestuurswerk ging doen, bij de in 1948 opgerich te Koewachtse Hengel Vereniging. „Opperwachtmeester Guust Schel- faut - die zag nogal eens wat door de vingers! - was mijn maat. Het lukte ons de Konijnenputten te pachten. De grote doorbraak kwam in 1962 met de pacht van het Grote Gat. Veel Belgen en men sen van camping Den Hamer slo ten zich aan." Sinds 1991 is Remy is erelid. Nog al tijd is de Koewachtse Hengel Vere niging met 150 volwassen leden en vijftig jeugdleden een flinke club. Remy zou er graag meer kinderen bij hebben, maar weet dat dit niet zo simpel is. „Als ik op m'n scoot mobieleke rondrij, zie ik bijna geen kinderen buiten spelen. Ik vind dat een verarming." Vissen is een 'prachtsport', laat hij niet na zijn passie te promoten. „Fanatiek ben ik trouwens nooit geweest. Bij concoursen was een vijftiende plek al heel wat. Ik zie de zon graag in het water schijnen." door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het plein van de Prins Willem van Oranjeschool aan de Leeuwenlaan in Terneuzen is ook buiten schooltijd een echte speelplaats voor de kinderen uit de buurt. Er staat geen hekwerk en door het ontbreken van hoge bebossing is de sociale controle groot. Door de buurtfunctie was het voor schooldirecteur Sjaak Hame link mogelijk Europese subsidie aan te vragen voor een facelift van het plein. De andere helft van de kosten is bij elkaar gebracht door onder meer acties van de kinderen in de drie beste kleuren: - geborsteld naturel geolied -gerookt wit geolied -gerookt grijs geolied Ook goed geschikt voor op vloerverwarming Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59