Voor de Wind poetst 18 Plaquette herdenkt oorlogsslachtoffers Verliefd, verloofd en getrouwd in Feilloos .661311 u Vogelkwekers tonen JongerenPlasa houdt mooiste exemplaren feest voor 30-plussers Herfstwandeltocht met vier afstanden Aangrijpende Spaanse film in Ledeltheater Scholieren zwemmen voor kampioenschap WANDELVERENIGING Nieuwe club organiseert volgend jaar twee nieuwe almanak woensdag 13 oktober 2010 j% iM ém &BB8BHRBESS8S53£BEB&SS@BE8B£HHSB8BH£SNMMN mmmmwmm&&&m>mB&8!ms$zsss>mgmi AARDENBURG WESTDORPE Vogelvereniging De Edelzanger houdt komend weekeinde een vo geltentoonstelling in het dorpshuis aan de Westmolenstraat in Aarden burg. Zowel zaterdag als zondag la ten liefhebbers en kwekers hun mooiste kanaries, parkieten, zebra- vinken en andere vogels zien. De vogels zijn zaterdag te bekijken van 14 tot 22 uur en zondag van 10 tot 17 uur. Entree is gratis. IJZENDIJKE Het A4daagsecomité uit IJzendijke houdt zaterdag een herfstwandel tocht rond het dorp. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 6, 13, 20 en 28 kilometer. Onderweg zijn rustplaatsen ingericht. Wande laars kunnen vanaf 8.00 uur star ten bij de kantine op het sportpark aan de Mauritsweg. Meelopen kost 2,50 euro (leden 1,50 euro) inclusief consumptie. MEEST CELEZEN 1'Betere bewegwijzering sluizen' 2. 'Problemen oplossen met geweld' 3. Onrust vertraging bouw school STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto mmmmmmmsmstm De dertig gepasseerd en nog altijd in voor een feestje? Iedereen die daar zin in heeft, kan zaterdaga vond terecht in de Chillsoos aan de Kapittelstraat in Westdorpe. Dj's Oblivian en SQID staan die avond achter de draaitafels om de feest gangers een geweldige avond te be zorgen. De opbrengsten van de avond komen ten goede aan de Jon gerenPlasa. OOSTBURG In het Oostburgse Ledeltheater is vanaf vrijdag de bijzondere Spaan se film Yb Tambien te zien waarin een hoofdrol is weggelegd voor de 35-jarige Daniel. Hij is de eerste man in Europa met het syndroom van Down die afstudeerde aan een universiteit. In de film wordt hij verliefd op een vrije collega. Yo Tambien draait zeven avonden in Oostburg, steeds om 20.00 uur. OOSTBURG Zo'n twintig teams van basisscho len uit de gemeente Sluis doen za terdag mee aan de schoolzwem- kampioenschappen in het sportcen trum De Eenhoorn in Oostburg. De wedstrijden beginnen om 15.30 uur. De teams die als eerste, twee de en derde eindigen, mogen door naar de Zeeuwse schoolzwemkam- pioenschappen 2010-2011 in Middel burg. In Oostburg is tot slot van de wedstrijddag een ludieke team-es tafette. Zwemvereniging Schelde- stroom uit Breskens tekent, met de gemeente, voor de organisatie. door Martijn de Koning W est-Zeeuws- Vlaanderen kent nog een flink aantal wit te vlekken op wandelgebied. Groede en omstre ken, het gebied rond Cadzand en de omgeving van Sluis worden door geen enkele grote wandel tocht aangedaan. Zonde, vindt een groep wandelliefhebbers uit de re gio. Als wandelvereniging Voor de Wind willen ze de leegtes invul len. „Kijk eens hier." Aldert Schol wijst op de website van de Zeeuwse Wandelsport Bond naar de deelne mersaantallen van wandeltochten in Zeeuws-Vlaanderen. „Driehon derd heb je er altijd. En soms loopt dat op tot duizend." Wande len is ook in Zeeuws-Vlaanderen populair, wil het bestuurslid van de nieuwe wandelvereniging Voor de Wind er mee zeggen. Sterker nog: juist de grensstreek is een ge liefde wandelregio. „Dat komt door de Belgen. Bij hen zit wande len in de cultuur." De Vlamingen komen graag naar Zeeuws-Vlaan deren en zorgen daarmee voor de hoge deelnemersaantallen tijdens de regionale tochten. „Veel Belgen SCHOONDIJKE - Bij het oorlogsmo nument op de begraafplaats van Schoondijke komt een plaquette met de namen van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog uit de toenmalige gemeente Schoon dijke. Het 4-5 Mei Comité van Schoon dijke onthult zaterdag 23 oktober een plaquette met de 33 namen van oorlogsslachtoffers. Comitéle den Lia Geelhoed-Tournois en An ke Ramondt-van de Slikke stelden vorig jaar een boekje samen met verhalen van nabestaanden over oorlogsslachtoffers uit Schoondij ke en omringende polders. Het boekje - ook nog in de race voor de publieksprijs voor Zeeuwse boe- ken van de PZC - maakte veel los. De samenstelsters krijgen tot de dag van vandaag bedankjes van na bestaanden en bekenden van slachtoffers. Op het kerkhof van Schoondijke staat sinds vijftien jaar een oorlogs monument, vlakbij het graf van in de polder bij Steenovens omgeko men piloot uit Nieuw-Zeeland. Dat monument is completer met vermelding van de namen van alle omgekomen oorlogsslachtoffers, vonden Geelhoed en Ramondt. Met de opbrengst van het boekje en hulp van sponsors is er nu een gedenksteen, die in aanwezigheid van nabestaanden en betrokkenen volgende week wordt onthuld. mmmmmsmmmmmmmmmimismmmi Tip? redactie@pzc.nl Hoooooii! Zo begroet een medewerk ster op dat Goese kantoor steevast bekenden aan de telefoon. Zo ken merkend is haar stemgeluid en -ge bruik, dat ze geen nadere introductie nodig heeft bij degenen die ze belt. Zelf denkt ze een feilloos oor te heb ben voor de stemmen van anderen. Ze durfde daar zelfs over te snoeven bij haar collega's. Dus stak ze welgemoed van wal toen ze op haar verzoek teruggebeld werd door een regionaal bestuurder met een spreekstijl die ook uitblinkt in eigenheid. Althans, ze dacht dat ze die bestuurder aan de telefoon had. Tot ze haar collega opmerkte. Dege ne die feilloos stemmen kan nadoen. Met zijn telefoon aan zijn oor. door Monique den Hamer AXEL - Tijdens een fietstochtje over de Axelse Vlakte kregen Ko (85) en Neeltje (84) Dieleman- Smies zeventig jaar geleden verke ring. Gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. „Op Hemelvaartsdag kregen we verkering", weet Ko nog precies. Helaas kwam de oor log al snel tussen het prille geluk, want in 2943 kreeg Ko een oproep van de Arbeidsdienst. Een jaar la ter kwam hij terug naar Axel. On dertussen werkte Neeltje. „Op de markt, bij m'n vader of thuis en ik hielp soms bij huwelijksfeesten." Daarna moest Ko in 1946 naar In- dië. „We moesten heel veel wacht lopen. Wat we daar allemaal ge zien en meegemaakt hebben, ver geet ik nooit", vertelt hij. Neeltje heeft altijd op hem gewacht. „We schreven veel brieven naar elkaar", zegt ze. „Soms wel twee of drie per week", beaamt Ko. Toen hij na veertig maanden terug keerde, trouwde het stel. Ze kre gen één dochter, Marijke. Vandaag de dag proberen de twee nog zo veel mogelijk zelf te doen. Alleen het fietsen bij Neeltje en het lopen bij Ko gaat niet meer vanzelf „Ik ga nog altijd zelf naar Albert Heijn om boodschappen. Dat is een mooi loopje", ze'gt Neel tje. „En dan wacht ik haar op met de fiets om de zware boodschap pen te dragen", voegt Ko toe. Indië-veteraan Ko en zijn vrouw Neeltje. foto Mark Neelemans Wallen Retranchement 'Fatos MaricNëelémans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58