Automobilist vindt weg naar parkeergarage Onverwachte kink in Hulp bij werkstukken maken in bibliotheek Nóg strengere controle op hondenpoep Kapelle GEBRUIK Bezetting gemiddeld 6o procent woensdag 13 oktober 2010 1(J k i v-t vfizst® i -Az&mszm mzs door Frank Balkenende GOES - De parkeergarage aan de Goese Westwal, die sinds decem ber vorig jaar in bedrijf is, raakt steeds beter bezet. De bezettings graad is momenteel zestig procent." „Lang niet slecht", reageert wet houder Loes Meeuwissê. „Steeds meer mensen weten de parkeerga rage te vinden." Honderd procent bezetting is een utopie, zegt de wethouder van ver keer. Goes streeft naar 70 tot 80 procent bezetting per maand. Om die reden begint de gemeente in december een actie om de parkeer garage onder de aandacht van de Zeeuwen te brengen. Doel is flyers te verspreiden en ook entreekaart jes uit te delen waarmee mensen gratis de parkeergarage kunnen be zoeken. „Dat is om drempelvrees bij een aantal automobilisten weg te nemen", zegt Meeuwisse. De actie vindt pas in december plaats, omdat de komende maan den het stuk Westwal voor de par keergarage wordt heringericht. Er komt een andere aanrijroute voor verkeer uit de richting Piet Hein- straat. Ook de route voor auto's en fietsers wordt veel beter zichtbaar. De parkeergarage met 512 vakken voor auto's, 75 fietsparkeerplaat sen en 30 appartementen en 5 commerciële ruimten in de schil ging in december vorig jaar open. Dat was afgesproken met hoofd aannemer BAM. De eerste tijd waren slechts drie dekken open. Daarom zijn de be zoekersaantallen in het eerste half jaar volgens Meeuwisse niet repre sentatief „Nee, dat was een gewen ningsperiode. Voor ons is de bezet ting sinds juni, de maand waarin de parkeergarage is officieel is op geleverd, maatgevend." Juni was goed voor 15.887 bezoe kers, het dubbele van januari. De echte toename tekende zich af in juli, augustus en september, toen de bezetting steeg naar 21.000 tot ruim 22.000 bezoekers, ofwel 60 procent bezetting. De wethouder schrijft die stijging toe aan de vele toeristen die Goes in de afgelopen maanden bezochten. „En natuur lijk krijgt de parkeergarage meer bekendheid. Verder zie je dat de parkeerduur overwegend tussen nul en twee uur zit, maar dat die wel langzaamaan stijgt." door Lilian Domlnleus KAPELLE - Als burgemeester Siebe Kramer van Kapelle eind dit jaar met pensioen gaat, kan hij zo aan de slag met een nieuwe hobby: graffiti. Met vaardige vingers spoot Kramer gisteren de letters Skoolzo- ne op de borden die straks boven de werkplekken in de bibliotheek van Kapelle en Wemeldinge ko men te hangen. Met deze actie opende hij Skoolzo- ne, de kennisplek voor scholieren vanaf een jaar of acht die inspira tie zoeken voor hun werkstukken. Onder begeleiding van een mede- door luc Oggel Er lijkt een onverwachte kink in de kabel te zijn gekomen voor wat be treft de herontwikkeling van de locatie van dorps huis De Zaete in Yerséke. Een pre sentatie die gisteravond in de ge meenteraadsvergadering zou wor den gehouden, werd op het aller laatste moment afgeblazen door het college. Tot stomme verbazing van nota bene de stuurgroep en de bedrijven die de presentaties zouden verzorgen. Sommige mede werkers waren daarvoor vanuit Utrecht gekomen. Burgemeester Jan Huisman wilde niet zeggen wat de precieze reden was om het agendapunt af te voe ren, behalve dat zich 's middags 'ontwikkelingen' hadden voorge daan. „Het heeft te maken met contracten uit het verleden", hul de hij zich in nevelen toen er van uit de raad'naar gevraagd werd. Een opmerkelijke situatie was het in elk geval, temeer omdat er in middels al enkele jaren wordt ge werkt aan de Gebiedsvisie Yerseke, >die het dorp een flinke (toeris tische) oppepper moet geven. Hoe wel er nog hobbels zijn te nemen, leek de eerste concrete stap in het megaproject, waarvan locatie-De Zaete de eerste fase is, tot gistera vond dan ook nabij. Twee markt partijen, ontwikkelaar AM Zee land en woningcorporatie R8cB Wonen, hebben een plan voor de locatie van dorpshuis De Zaete. Die zouden gisteravond gepresen teerd worden en ook zou worden gediscussieerd over de vraag of de Kinderen achter de computers van Skoolzone in de bibliotheek van Kapelle. foto izaak Verkeste werkster kunnen kinderen op dins dag in Kapelle en op donderdag in Wemeldinge van 15.30 tot 17.30 uur terecht. Ze kunnen informatie zoeken in boeken en tijdschriften uit de bibliotheek en op het inter net en hun werkstuk vervolgens uitschrijven. Ook kunnen ze het werk op een usb-stick opslaan en thuis verder gaan. „Docenten heb ben hier geen tijd voor, die leemte vullen wij op", zegt Saskia den Ot ter, specialist jeugd en jongeren van de BibliOosterschelde. video van de burgemeester op www.pzc.nl/bevelanden What are you doing? .ik schrijf dus ik Wijf. 1Rel rond nep-twitter-account. 2. Clubs zonder natje en droogje. 3. Indruk met eigenwijze foto's. Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal op www.pzc.nl/blogs. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl gemeente wel of niet als mede-fi- nancierder in het project moet blij ven. Maar kennelijk is er toch nog iets over het hoofd gezien. De gemeenteraad heeft bij de vast stelling van de gebiedsvisie in fe bruari aangegeven rond de zomer de resultaten van mogelijkheden voor locatie-De Zaete te willen zien. De afgelopen maanden is daartoe een verkenning uitge voerd, waarbij AM Zeeland en R8cB Wonen - na een Europese marktconsultatie - het voortouw hebben genomen. De conclusie luidt dat een rendabele ontwikke ling van locatie-De Zaete mogelijk is. Daarbij wordt gedacht aan een 'totaalprogramma', met onder meer een hotel, weinesscentrum, maatschappelijk programma, uit breiding van onderzoeksinstituut Imares en huisvesting van studen ten. Eerder werd nog gesproken over een 'Mosselexperience' en een kenniscentrum aquacultuur. Imares heeft tijdens de verken ningsperiode aangegeven uiterlijk in 2012 uitbreiding gerealiseerd te willen zien en daar deze maand duidelijkheid over te willen heb ben. Ook dat lijkt nu dus op losse schroeven te staan. Hoewel ont wikkeling van locatie-De Zaete voor de gemeenteraad prioriteit heeft, wordt wel bekeken hoe Ima res kan worden 'ingepast'. Bij de verkenning is geen re kening gehouden met grondposities en begrenzin gen, dus daar zullen nog hobbels moeten worden genomen. Daar naast is de rol van de gemeente in het geheel nog niet uitgekristalli seerd, terwijl die van cruciaal be lang is voor het maatschappelijke deel van het geheel, zoals een gro te zaal voor culturele evenemen ten, het Oosterscheldemuseum en een onthaal- en bezoekerscentrum voor Nationaal Park Oosterschel- de. Dat zijn onderdelen die de ge meente zeifin het geheel wil terug zien, probleem is echter dat er geen geld voor is. Op zich zou dat kunnen worden opgevangen door de marktwaarde van de grond van locatie-De Zaete (die eigendom is van de gemeente) in te zetten, maar dan moet de gemeente die bereidheid tonen richting de ande re partijen in het project. Zonder gemeentelijk inbreng is niet alleen het maatschappelijke programma onmogelijk, maar haakt ook R8cB Wonen af. De woningcorporatie heeft twee voorwaarden gesteld, namelijk dat Imares wordt gehuis vest in een multifunctioneel, maat schappelijk gebouw en dat de ge meente meedoet in het maatschap- pelijke(publieke) programma. Het is daarom van belang, zo staat in het ambtelijke advies aan B en W, dat de gemeente duidelijk heid geeft. De vraag die gisteravond dan ook aan de orde moest komen, was of de raad akkoord wil gaan met het inzetten van de grondwaarde als fi nancieringsmiddel. Zover kwam het dus niet, hoewel het voor de hand ligt dat de raad daar in mee zal gaan. Een 'nee' betekent name lijk dat de ambitie tot integrale ont wikkeling van locatie-De Zaete drastisch bijgesteld moet worden. En dat lijkt onwenselijk na alle tijd en energie die inmiddels al in het project is gestoken. door Lilian Dominions KAPELLE - Kapelle gaat strenger controleren op het naleven van de plicht om hondenpoep op te rui men. „Wie bij het uitlaten van zijn hond zijn spullen niet bij zich heeft, kan daarvoor een boete krij gen. We gaan daarvoor de algeme ne plaatselijke verordening aan scherpen", kondigde burgemeester Siebe Kramer van de gemeente gis teravond aan tijdens een voorberei dende raadsvergadering met het thema veiligheid. Kramer vindt dat Kapelle de hon- denproblematiek niet meer of min der rigide aanpakt dan andere ge meenten in ons land. „We zijn echt niet de enige", verklaarde hij. Verder is. de politie Zeeland van plan de vernielingen door uitgaan de jongeren op de fietsroute tus sen Goes en Kapelle aan te pak ken. Dat zei teamchef van de poli tie Cees van Wely. Uit een wijk- scan blijkt welke plekken kwets baar zijn. „Op basis daarvan onder nemen we actie. We weten dan waar we als politie meer moeten surveilleren." Hij noemde geen specifieke locaties. Eind 2007 klaag de de eigenaar van een paarden stal aan de Noordweg dat hij feest vierende jongeren uit de schuur moest wegjagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50