Archeologen tegen korting op museum Zeeland ©Kruidvat intratuin Feilloos almanak JL MJ\J 17 20 en 21 Transport wenst bewaakte parking Goes wil geen parkeren per minuut Vrouw beroofd ER ZIJN WEER TREINKAARTJES! BEVELANDEN-THOLËN BRANDBRIEF Vrees voor verschraling 18 en 19 Punten scoren voor goed doel TERNEUZEN - Het bedrijfsleven wenst een beveiligde parkeerplaats voor vrachtauto's langs de toekom stige verbrede N62 (de tunnel weg). Verladers, de transportsec tor en werkgevers roepen Terneu- zen op een besluit te nemen over zon beveiligde parking. Volgens het bedrijfsleven neemt het aantal vrachtauto's de komende jaren sterk toe, en daarmee de kans op overvallen en vrachtdiefstal. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes zal in de parkeergarage aan de Westwal geen systeem invoeren van betaald parkeren per minuut. Vexpan Plat form Parkeren Nederland pleit daar wel voor. Het platform wil dat klanten parkeertijd per mi nuut kunnen kopen, het liefst met muntjes. Zo wordt er eerlijk afgere kend. In de parkeergarage in Goes wordt nu betaald per 25 minuten (50 eurocent). Wie eerder terug is dan de verstreken tijd, krijgt dus geen geld terug. Dat heeft tot kri tiek geleid in onder meer het VA- RA-programma Kassa. Wethouder Loes Meeuwisse wil wel nagaan of betaling per 10 minuten mogelijk is. Ze vindt daarentegen dat elek tronische betaling moet worden bevorderd. ®18 en 19: gebruik parkeergarage neemt toe TERNEUZEN - Een fietsster (60) uit Terneuzen is maandagavond in de Bachlaan beroofd van haar tas met portemonnee. Een jongen - in ge zelschap van een kompaan - griste de tas uit haar fietstas. Tip? redactie@pzc.nl Vrouwenvereniging Op Eigen Kracht viert het vijftigjarig bestaan Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.n! Hoooooii! Zo begroet een medewerk ster op dat Goese kantoor steevast bekenden aan de telefoon. Zo ken merkend is haar stemgeluid en -ge bruik, dat ze geen nadere introductie nodig heeft bij degenen die ze belt. Zelf denkt ze een feilloos oor te heb ben voor de stemmen van anderen. Ze durfde daar zelfs over te snoeven bij haar collega's. Dus stak ze welgemoed van wal toen ze op haar verzoek teruggebeld werd door een regionaal bestuurder met een spreekstijl die ook uitblinkt in eigenheid. Althans, ze dacht dat ze die bestuurder aan de telefoon had. Tot ze haar.collega opmerkte. Degene die feilloos stemmen kan na doen. Met zijn telefoon aan zijn oor. door Frank Balkenende GOES - De afdeling Zeeland van de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland (AWN) schaart zich achter het protest te gen de dreigende forse bezuiniging op het Historisch Museum De Be- velanden in Goes. Het museum is hét podium voor vondsten uit en verhalen over verdronken dorpen in Zeeland. De vier financiers, de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Noord-Beveland, kunnen een brandbrief verwachten. De vier hebben het museumbestuur (dat bestaat uit vertegenwoordigers van die gemeenten) opdracht gegeven de begroting drastisch terug te brengen. Nu bedraagt die bijna vijf ton. Daar moet zo'n anderhalve ton vanaf. Overigens geldt die op dracht voor.beide musea in de ge meenschappelijke regeling: het streekmuseum in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Bo vendien besluit Bórsele in decem ber mogelijk tot uittreding uit het samenwerkingsverband. De Vrienden van Historisch Mu seum de Bevelanden zijn verbijs terd over een naderende bezuini ging (vanaf 2013) van bijna dertig procent. Zij vrezen dat dat het ein de betekent van het nu levendige en steeds meer bezoekers trekken de museum. Personeel zal groten deels moeten worden ontslagen. Eind september pleitte de Stich ting Behoud de Zak van Zuid-Be veland ervoor niet de botte bezui nigingsbijl te hanteren, maar kos ten te besparen door de musea op de Bevelanden in één stichting on der te brengen. Net als de BZZB zijn ook de ama teurarcheologen bang dat de woeli ge geschiedenis van Zuid- en Noord-Beveland en dan met name de archeologische vondsten in ver dronken dorpen in het gedrang ko men. Niet alleen die, maar ook bij voorbeeld het project Slot Ostende in Goes, waarvan straks de funda menten worden blootgelegd. „Het zou toch zonde zijn als je die niet in het museum kunt laten zien, omdat er geen deskundigheid en geld meer is om wisselexposities in te richten", zeggen voorzitter Ron Wielinga en veldwerkcoördi nator Dicky de Koning. Beiden on derstrepen dat een museum bij een stad en streek hoort, een toe ristische trekker is en dus ook eco nomische waarde heeft. Woensdag 13 oktober 2010 KLOETINGE - Bas Rijk, Ide van der Helm, Niek van Die- men en Martijn Kole van de Kloetingse korfbalvereni ging Blauw Wit gaan door naar de districtsfinale van de sportieve actie Spieren voor Spieren, bedoeld om geld in te zamelen voor kinderen met een spierziekte. Tien tallen leden van Blauw Wit deden gisteravond mee aan de actie. Doel was in één minuut zoveel mogelijk ballen door de korf te krijgen. Rijk evenaarde het nationale re cord met 31 goals. Van der Helm scoorde er achttien, Van Diemen 22 en Kole zestien. Voor elke poging moest de deelnemer een euro betalen. In totaal werden er 75 pogingen ondernomen, samen goed voor een op brengst van 75 euro. Het aantal pogingen stond vrij, waarbij de jeugd tot 12 jaar op een iets lagere korf mocht schieten. Komen senior Rijk en de drie junioren van Blauw Wit door de districtsfinale, dan wacht 31 ok tober de landelijke finale in Ahoy Rotterdam. Ook korf balvereniging Luctor uit Terneuzen doet mee aan de ac tie Spieren voor Spieren. foto Izaak Verkeste video op www.pzc.nl Onverwachte kink in de kabel voor plannen Yerseke 1 DAC IN HET WEEKEND ONBEPERKT REIZEN DOOR HÉÉL NEDERLAND! Meer informatie: www.kruidvat.nl/ns fntratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: bos (5 st.) •igrootbloemige geplozen chrysanten. Van 5,49 NU PER BOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49