is wennen voor alle partijen 15% 19 LAMELPARKET KORTING! Archeologen tegen korting op museum lu met Van alles te zien op hobbymarkt Herfstmarkt onder Beuze aan Havenplein Cursus oud schrift bij volksuniversiteit Lezing schrijver Kees van Beijnum in FiZi Motorrijder (39) komt om bij ongeval woensdag 13 oktober 2010 in de drie beste kleuren: - geborsteld naturel geolied - gerookt wit geolied - gerookt grijs geolied Ook goed geschikt voor op vloerverwarming! Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl GOES - De afdeling Zeeland van de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland schaart zich in het protest tegen de dreigende bezuiniging op het Historisch Mu seum De Bevelanden in Goes. Het museum is hét podium voor vond sten uit en verhalen over verdron ken dorpen in Zeeland. De vier financiers, de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle en Noord-Beveland, kunnen een brandbrief verwachten. De vier hebben het museumbestuur (dat bestaat uit vertegenwoordigers van die gemeenten) opdracht gegeven de begroting drastisch terug te brengen. Nu bedraagt die bijna vijf ton. Daar moet zo'n anderhalve ton vanaf. Overigens geldt die op dracht voor beide musea in de ge meenschappelijke regeling: het streekmuseum in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Bo vendien besluit Borsele in decem ber mogelijk tot uittreding uit het samenwerkingsverband. De Vrienden van Historisch Mu seum de Bevelanden zijn verbijs terd over een naderende bezuini ging (vanaf 2013) van bijna dertig procent. Zij vrezen dat dat het ein de betekent van het nu levendige en steeds meer bezoekers trekken de museum. Personeel zal groten deels moeten worden ontslagen. SEROOSKERKE Het dorpshuis aan het Dorpsplein in het Schouwen-Duivelandse Serooskerke is zaterdag het toneel van een hobbymarkt. Hobbyisten laten er hun creaties zien en demonstreren hun liefheb berij. Dat kan variëren van het ma ken van poppenkleding tot het wer ken aan glasgravures of het produ ceren van kaarten. Er is ook een stand van KiKa (Kinderen Kanker- vrij), een organisatie die fondsen werft ten bate van kinderkanker centra in Nederland. De hobby markt begint om 10.00 uur. ZIERIKZEE De vrijzinnige gemeente Zierikzee houdt zaterdag onder de Beuze aan het Havenplein in Zierikzee de jaar lijkse herfstmarkt. Allerhande tweedehands spulletjes worden ter verkoop aangeboden. Verder is er een boekentafel. Ook aan de inwendige mens is ge dacht. Een enveloppenspel zorgt voor spanning en biedt kansen op leuke verrassingen en aardige heb bedingetjes. De herfstmarkt onder de Beuze is toegankelijk van 09.00 tot 16.00 uur. ZIERIKZEE Bij voldoende belangstelling ver zorgt de Zeeuwse Volksuniversi teit binnenkort in Zierikzee een cursus oud schrift voor beginners. Tijdens deze cursus komen hand schriften uit de 16e tot de 18e eeuw aan de orde. De cursus beslaat 10 lessen. Maandag 18 oktober wordt in het gemeentearchief van Schou- wen-Duiveland een kennisma kingsbijeenkomst gehouden. Deze begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via 01118-634800 of via www.volksuniversiteitzeeland.nl. ZIERIKZEE Schrijver Kees van Beijnum komt dinsdag 19 oktober naar Zierikzee om over zijn werk te vertellen. Van Beijnum, geboren en getogen Am sterdammer, is met zijn laatste boek 'Een soort familie' kansheb ber voor de AKO literatuurprijs. Het meest bekend zijn zijn boeken Dichter op de Zeedijk en De Oes ters van Nam Kee. De lezing van Van Beijnum vindt plaats in film theater FiZi aan de Korte Nobelst- raat. Aanvang 19.30 uur. Reserveren kan via 0111-414548 of 0111-412674. HELLEVOETSLUIS Een motorrijder (39) uit Hellevoet- sluis is gistermorgen vroeg op de Kanaalweg-Westzijde in zijn woon plaats om het leven gekomen. De aanrijding ontstond op het mo ment dat een 51-jarige automobi list linksaf sloeg. De tegemoetkomende motorrijder werd hierbij geschampt en kwam ten val. De motor belandde op de verkeerde weghelft en kwam fron taal in botsing met een bestelbus. Het slachtoffer overleed aan zijn verwondingen. De overige bestuur ders bleven ongedeerd. Gastvrouw Nel van den Bos en stagiaire Edie van Mourik met de pannenkoeken die zij serveren in appartementengebouw Valletta in Zierikzee foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43