Leefhaarheidsproject Tafelen in Huurt Irritatie over gebrekkige communicatie naar de inwoners 18 'Niet zelf hoeven koken, je laten verwennen én een praatje maken' ■ïf jajïJfiiri SAMENWERKING Leerlingen Pontes Pieter Zeeman aan de slag in Zierikzee en Dreischor BBZ houdt beloften politiek tegen het licht woensdag 13 oktober 2010 door Esme Soesman Schoonheidsspecialiste wil Edie van Mourik la ter worden. „Ik wil iets met sport gaan doen", blikt Bo de Looze op haar toekomst vooruit. De stage waaraan de twee meiden - met hun klasgenoten Vera Krij ger, Rochanne Hart en Sonja Knoester - gisteren begonnen, was van een heel andere orde. „Maar het is eigenlijk wel heel leuk", stelt Vera Krijger (16) halverwege de dag vast. Eerlijk is eerlijk, het project Tafe len in de Buurt was niet bepaald de droomstage die de meiden (allen 4e klas vmbo zorg en wel zijn aan Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee) vooraf in gedachten hadden. Vijfentwintig dinsdagen moeten zij inhoud gaan geven aan het leefbaarheidsproject Tafelen in de Buurt. Dat houdt in dat zij op twee locaties (appartementenge bouw Valletta in Zierikzee en het dorpshuis in Dreischor) een maal tijd verzorgen en activiteiten voor optuigen voor ouderen. Gisteren betekende dat pannenkoe ken bakken en cakejes versieren. „We wilden een beetje spektakel, zodat mensen het leuk vinden en aan elkaar door zullen vertellen", vertelt Bo de Looze (15) - die in Zierikzee aan de bak is. „Het is een zoete middag", lachen deelne mers Nel Vermaas, Dien Bodbijl en Corrie van Toledo aan tafel in Dreischor. Mevrouw Van Toledo: „Nee, dit was echt een heel leuk begin" Niet dat alles meteen vlekkeloos verliep. In Zierikzee kwam één van de drie stagiaires niet opda gen. Daar moesten alle zeilen wor den bijgezet om dat gat in mens kracht op te vullen. En dan nog werd er door sommige eters ge mopperd op de opgelopen vertra ging. Extra tijd om met elkaar te kletsen toch? „O ja", is de collectie ve reactie. Maar als je alleen bent, ben je niet gewend om ergens op te moeten wachten. „Als ik honger heb dan ga ik normaal gesproken Tafelen in de Buurt is een initiatief van Zeeuwland, Pontes Pieter Zee man, het Welzijnshuis en de Stich ting Dorps- en Gemeenschapshui zen Schouwen-Du iveland. De eerste serie van 25 middagen wordt verzorgd in appartementen complex Valletta in de wijk Malta in Zierikzee en het dorpshuis in Dreischor. Maximaal vijftien gas ten (ook mensen van eiders) zijn per keer welkom. 9 Vrijwillige gastvrouwen zorgen voor begeleiding van de stagiaires. gelijk eten", licht één van de deel nemers toe. Het is een leerproces voor alle par tijen, maar natuurlijk vooral voor de leerlingen. „Leren aanwezig te zijn, je verantwoordelijkheid te ne men, leren omgaan met mensen en met elkaar. Maar ook eten ko ken en uitserveren", somt stagebe geleider Laura Bom van Pontes Pie ter Zeeman wat punten op. Voor docenten is het bovendien bijzonder om hun leerlingen in de weer te zien buiten het klaslokaal. „Altijd als ik op stagebezoek ga, heb ik wel zo'n kippenvelmoment. De leerlingen kunnen namelijk veel meer dan ze denken. Ja, dan ben ik ook best trots." „Ik ben zelf nog te jong voor de ge raniums", verklaart vrijwilliger Ma ria nnaLödewij k bijvoorbeeld haar inzet. Ook stellen de meiden zelf menu én activiteitenprogramma samen. Wat dat laatste betreft kan het pro ject alle kanten op. Van een wan deling maken met mooi weer tot een tripje naar de stad of een hand massage. Bij voldoende animo en tevreden heid spreidt het project zich ver der over Schouwen-Duiveland uit. De dames Bodbijl en Vermaas genieten in het dorpshuis van Dreischor Tafelen in de Buurt is een ini tiatief met potentie, denkt beheerder Brigitte Scheffers van het dorpshuis in Dreischor. Scheffers kan het weten; zij spreekt uit eigen ervaring. Al twee jaar lang houdt ze eens in de zo veel weken 'open tafel' in haar dorpshuis. Doorgaans schuiven daar tussen de twintig en dertig eters aan tafel aan. Om te genieten van een drie gangendiner, ver zorgd door de dorpshuisbeheerder en twee vrijwilligers. „Hoeven de mensen niet zelf te koken. Ze kun nen zich eens een keertje laten ver wennen én ze kunnen lekker een praatje maken", omschrijft Schef fers de waarde van het initiatief Bij de eerste editie van Tafelen in de Buurt loopt het - met een hand jevol mensen rond de tafel - nog niet zo'n storm. Geeft niets, relati veert de beheerder. „Bij mij is het ooit met een stuk of 10 mensen be gonnen. Zoiets moet groeien. De meiden moeten dit ook nog gaan promoten", tipt zij. Het is een hart stikke leuk project, oordelen on dertussen de gasten op de verschil lende locaties. „Vooral als je alleen bent. Ik hou van een spelletje, dat kun je hier doen", zegt Dien Bod bijl uit Dreischor. „En nu schijnt de zon nog, maar straks zit je echt naar zoiets toe te leven", weet Cor rie van Toledo uit hetzelfde dorp. „Heel gezellig, jammer dat het nog zo'n klein krootje is", aldus dorps- genote Nel Vermaas. In Zierikzee treft Marinus Blom aan tafel Hans Stols, bij wiens schoonvader hij ooit („Dat is mis schien wel 60 jaar geleden") melk ging halen op zijn boerderij aan de Bettewaardsedijk. Bijzonder, en dat waardeert Blom wel aan dit project. Eenzaamheid kent hij niet, dus dat is voor hem geen re den om aan te schuiven. „Ik doe al tijd graag praten, met iedereen." De tafel in Zierikzee. Links zit Marinus Blom, in het midden Leny Melissant Stagiaire Bo de Looze is aan het bakken in het MFC in Zierikzee ZIERIKZEE - Vereniging Bewoners belangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) houdt dinsdag 19 oktober tijdens een politiek café de belof tes van de Schouwen-Duivelandse politieke fracties met betrekking tot het verkeer tegen het licht. Dat gebeurt aan de hand van stel lingen, verdeeld over drie thema's: de verkeerssituatie in en rond de binnenstad, het Masterplan voor de binnenstad en het verbeteren van de uitstraling en aantrekkelijk heid van de stad Zierikzee. Het po litiek café van BBZ wordt gehou den in Grand Café De Scheeps werf aan de Vissersdijk in Zierik zee. Het politiek café begint om 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Op pzc.nl/cultuurdichtbij meer over het bezoek van Aadje Piraatje aan de Willibrordusschool. MEEST CELEZEN 1Motorrijder komt om na ongeval 2. Slangenarend in Zeeland 3. Gemeente kiest de strenge weg TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Melota Lantmg zierikzee - Gebrekkige communi catie met de burgers zorgde maan dagavond tijdens de commissie Ruimtelijke Ordening voor irrita tie bij de raadsleden. Tot drie maal toe werd het college op de vingers getikt. Wethouder Ad Verseput beloofde staande de vergadering persoon lijk te gaan kijken bij een pro bleem irf Oosterland. Daar komt de laad- en losgelegenheid van een duiksportbedrijf op losse schroe ven te staan door een bestem mingsplanwijziging. Achter het pand van Marja Geel hoed zijn parkeerplaatsen gepland waardoor zij niet meer met een aanhanger bij haar bedrijf lean ko men. „Ik heb mijn achteruitgang nodig. Een alternatief is er niet. Als dit doorgaat kan ik mijn be drijf niet meer voortzetten", zei Geelhoed tegen de commissiele den. Ze is meermalen naar de ge meente gestapt om aandacht te vragen voor het probleem. „Maar de oplossing die mij geboden is, is niet uitvoerbaar. Er is nog nooit ie mand geweest om de situatie ter plaatse te bekijken." Verseput be loofde de situatie te bekijken voor de komende raadsvergadering. Tijdens dezelfde commissieverga dering werd ook wethouder Wim Stouten geconfronteerd met irrita tie over gebrek aan communicatie. Hij trok na stevige kritiek het voor stel Visie viuchthaven Bruinisse' in om alsnog te kunnen overleg gen met omwonenden. Dat was tot nu toe achterwege gebleven. Daarnaast hadden verschillende fracties ook inhoudelijke bezwa ren tegen de visie. Raadslid Bea Flach (CDA) stoorde zich aan het feit dat een speciaal budget voor communicatie met minima niet is uitgegeven. „Com municatie over de regelingen is noodzakelijk", zei Flach. Zij over weegt hierover een amendement in te dienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42