grond in en is jaar later klaar Politie stapt in Amber Alert wordt historische blunder goed gemaakt' e Rutte op bordes commentaar Overheid zelf schuld van krimp woensdag 13 oktober 2010 voertuigen moeten volgens een prognose dagelijks door de tunnel bij Sluiskil rijden. Nu passeren dage lijks 13.500 voertuigen de brug. 'We zijn van die ellendige wachttijden af. De tunnel is een zegen voor de Kanaalzone en de verdere economische ontwikkeling.' Adri de Bruijne, dorpsraadsvoorzitter Sluiskil Het kabinet Rutte ver schijnt morgen met koningin Beatrix op het bordes. Wat is het voor een gezelschap? De ge middelde leeftijd is 53 jaar. Man nen zijn fiks oververtegenwoor digd (er zitten vier vrouwen in deze regering). Er werden slechts drie mensen van buiten de politiek gerekruteerd. Al met al een verzameling ervaren bestuurders van CDA- en WD-huize. Tijdens de formatie was er tel kens veel aandacht voor de wensen van de aanhang van Geert Wilders. Het is opmerke lijk dat die aandacht er in deze fase kennelijk niet was. Veel PW-stemmers moeten immers niets hebben van het huidige politieke establishment. Aange zien de aanhang van de opposi tie evenmin enthousiast zal zijn, mag worden aangenomen dat slechts een beperkt deel van het electoraat zich zal her kennen in deze ploeg. Dat moet een aansporing zijn voor Rutte om snel aansprekende resulta ten te boeken. Lukt dat niet, dan zullen nog meer mensen het vertrouwen in de politiek verliezen. rijke stap vooruit voor de Sluiskil- lenaren, maar zeker ook voor alle andere Zeeuws-Vlamingen'. Volgens de Bruijne wordt nu een historische blunder ongedaan ge maakt, want de tunnel had al di rect in de jaren zestig moeten wor den aangelegd, toen het Kanaal NIEUWSBRIEF Het laatste Zeeuwse nieuws elke dag in uw mailbox ontvangen? Meld u aan op: www.pzc.nl/nieuwsbrief COLUMNS Voor elke dag een andere columnist, ze zijn allemaal terug te lezen op: www.pzc.nl/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Kijk eens op het videokanaal van de pzc: www.pzc.nl/video Gent-Terneuzen werd uitgediept en verbreed. Hij is blij met het huidige tracé. „We moeten nu weliswaar wat ver der omrijden naar de toeleidende tunnelwegen, maar we zijn wel van die ellendige wachttijden af. De tunnel is een zegen voor de ontsluiting van de Kanaalzone en de economische ontwikkeling." De Bruijne verwacht dat het sluip(vracht)verkeer via Sas van Gent en Sluiskil straks verdwijnt. Voorwaarde voor een goede door stroming van het verkeer in de re gio is wel dat de verdubbeling van de Westerscheldetunnelweg en de Tractaatweg en de aanpassing van de weg Hoek-Schoondijke geen vertraging oplopen en ongeveer ge lijk met de tunnel gereed zijn. De dorpsraad pleit overigens ook voor behoud van de Rijkspont over het Kanaal Gent-Terneuzen. door Marcel Modde MIDDELBURG - De politie Zeeland heeft zich aangesloten bij het lan delijk waarschuwingssysteem Am ber Alert. Kinderen jonger dan 18 jaar die als vermist worden opgegeven en van wie wordt vermoed dat ze in een levensbedreigende situatie verke ren, worden voortaan direct aange meld bij het Korps Landelijke Poli tie Diensten. De KLPD laat vervol gens via het systeem een alarmbe- richt uitgaan. Dat bericht is onder meer te zien als sms op mobiele te lefoons en computermail. Burgers kunnen zo helpen bij een snelle opsporing van het vermiste kind. Om 'het alarmbericht te kunnen ontvangen, is aanmelding bij am- beralertnederland.nl noodzakelijk. Een zoektocht via Amber Alert ver eist een speciale procedure, waar aan moet worden voldaan. De poli tie Zeeland beperkte zich voorals nog tot het uitsturen van een pro- vinciebreed opsporingsbericht via de regionale media, vertelt woord voerder Alwin Don. Wat volgens Ed Kraszewski van de KLPD nooit uitsloot dat de vermis singszaak toch ook gelijk landelijk zou zijn opgepakt, benadrukt hij. „Het verschil met nu is dat de het korps Zeeland intern goed heeft af gesproken en geborgd hoe bij een serieuze vermissing ook van Am ber Alert gebruik kan worden ge maakt. Wanneer je zo'n zaak aan de hand hebt, ontstaat er een enor me hectiek en is het belangrijk dat er een leidraad ligt welke stappen moeten worden ondernomen om zo snel mogelijk een adequate Am ber Alert te laten uitgaan." Zorgvuldigheid is in meerdere op zichten van groot belang in voor komende gevallen, vertelt Don. „Wanneer achteraf meer dan eens zou blijken dat een landelijk op sporingsbericht onterecht is ver spreid, bestaat het risico dat het pu bliek niet meer alert reageert op het moment dat het er wel toe doet. Vandaar dat er een strakke toetsing zit op de aanmeldingen." De KLPD heeft twee jaar geleden alle korpsen gevraagd zich aan te sluiten bij het systeem. TERNEUZEN - De overheid draagt schuld aan krimpende bevolking in Zeeuws-Vlaanderen. Doordat te weinig woningen zijn gebouwd, hebben veel Zeeuws-Vlamingen de wijk genomen. De bouwmoge lijkheden ten zuiden van de Wes- terschelde moeten vooral niet van uit het provinciehuis in Middel burg worden aangestuurd. De stelling, gisteravond in Terneu- zen tijdens de derde discussie avond over het Omgevingsplan voor de periode 2012-2018, over woningbouw lokte duidelijke standpunten uit. Nieuwe wonin gen mogen alleen op de plaats van oude worden gebouwd, luidde de tekst waarmee de zaal werd uitge daagd. Vertegenwoordigers van wo ningbouwverenigingen konden zich er wel in vinden, maar de meerderheid van de deelnemers aan het gesprek zag er toch geen echte oplossing in. Zo werd opge merkt dat bouwprogramma's ook mogelijkheden moeten bieden voor nieuwe werknemers. Tijdens de discussieavond - de laatste van drie - ging het ook over de vraag of er alleen ruimte moet komen voor milieuvriendelijke industrie of alleen kansrijke landbouwbedrij ven moeten worden geholpen. Willem Adriaansens. Donja Odi|k en Felix Binicewicz artists impression 8AM/TBI bron www kanaalkruisingslulskil.nl O Een tunnel van ruim één kilometer, op dertig meter diepte onder het kanaal van Gent naar Terneuzen. De tunnel krijgt een hellingspercen tage van maximaal 4,5 procent. Het wordt een boortunnel of afzinktunnel met twee tunnelbuizen. Elke buis heeft twee rijstroken. Er mag hier 100 km/u worden gereden. De tunnel wordt tolvrij. O De huidige brug over het kanaal van Gent naar Terneuzen blijft in gebruik voor landbouwvoertuigen en ander langzaam verkeer, de trein en lokaal autoverkeer. sEm Een nieuwe weg vanaf de Westerscheldetunnelweg tot de Tractaat- weg richting Zelzate. Dit wordt een autoweg met 2x2 rijstroken waar 0100 km/u mag worden gereden. De aansluiting op de N61 richting Hoek. De aansluiting op de N61 richting Terneuzen. Verkeersknooppunt Hoek: een viaduct en twee rotondes. Speciale wegen voor hulpdiensten, zodat ze bij calamiteiten snel bij de tunnel kunnen zijn. Verkeersknooppunt Terneuzen: een viaduct en twee rotondes. Aannemerscombinatie BAM/TBI start volgens planning begin volgend jaar met de voorbereidingen voor de bouw van de Sluiskiltunnel. In 2013 kan vervolgens het boororoces beginnen. Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 5717 58 «i™ Bouwraadhuis waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3