Yuri van Gelder 'uit voorzorg' Sluitingsprijs niet voor allen een feest 281 sport MEDISCHE REDENEN Ringenspecialist Yuri van Gelder wordt een week voor het wereldkampioenschap uit het Nederland- 0ok zonder Yuri Celder bliJft de Schaatscoach Nijholt in coma Reus gaat geluk beproeven op ijs Zeeuws bridgeduo in de halve finale Den Breems wint goud bij twee bonden L doelstelling van de bond staan. Oranje S6 t63.Iïl g6Z0t. moet bij de beste 24 landen komen. woensdag 13 oktober 2010 HEERENVEEN Ploegleider en trainer Gauke Nij holt (72) is tijdens een trainings kamp van zijn schaatsteam Cenned getroffen door een herseninfarct. De oud-bondscoach van de KNSB ligt al twee dagen in coma. Dat meldt de website van de ploeg. Nijholt was vanaf 1980 tot 1985 bondscoach in het sprintschaatsen. Hij coachte rijders als Jan Ykema (olympisch zilver) en Lieuwe de Boer (olympisch brons). Verder was Nijholt ondermeer coach bij het team van Elfstedenwinnaar Henk Angenent. WINKEL Wielrenner Kai Reus gaat zijn ge luk beproeven op de schaats. Hij is van plan marathons te rijden. Dat meldde de 25-jarige sporter giste ren. Reus beëindigde eerder voorlopig zijn wielerloopbaan. Hij kon door fysiek ongemak niet langer de motivatie opbrengen door te fiet sen. Een zware val in een trainingsrit in de Alpen, in juli 2007, kostte hem bijna twee jaar van zijn car rière. Begin dit jaar kampte Reus met de ziekte van Pfeiffer, waar door hij het voorjaar miste. PHILADELPHIA Het Zeeuwse bridgeduo Mark de Meer (Middelburg) en Roeland Maat ('s-Heer Arendskerke) heeft de halve finales van de World Bridge Series in Philadelphia be reikt. Het koppel handhaafde in de laatste sessie de positie in de mid denmoot en stroomde door. In de halve eindstrijd ging het bij de eerste sessie moeizaam en werd een score van 41,22 procent ge haald. Die was goed voor de 168e plaats. HENGSTDIJK Leo den Breems, de eigenaar van sportschool La Bamba in Hengst dijk, is Nederlands kampioen ge worden bij twee verschillende bon den. De Zeeuws-Vlaming pakte de titel in de klasse masters van 40 tot 50 jaar bij de NABBA en de YBF. Niet eerder stond bij een NK op het hoogste treetje. Zondag zal Den Breems in Et- ten-Leur ook nog een gooi naar de titel doen bij een derde bond, de NBPF. Lees over de 200 doelpunten van Martin (foto) en Levi Waisapy op RudeStats, via www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Patrick Delait PUTTE-KAPELLEN - Onder het oog van duizenden Belgen wint de Brit Adam Blythe in Putte-Kapel- len de Sluitingsprijs. Toch is het tussen de bierpompen en de ker misattracties niet voor alle ren ners feest. Hoe surrealistisch kan het leven van een profrenner zijn? Zondag reed Gerben Löwik zich in de na- jaarsklassieker Parijs-Tours nog de ziel uit het lijf voor zijn kopman Philippe Gilbert. Twee dagen later staat de 33-jarige renner van Ome ga Pharma-Lotto aan de start van de Sluitingsprijs Putte-Kapellen, de laatste Belgische profkoers van het seizoen, maar bovenal dé ker- miskoers der kermiskoersen. Op een doordeweekse dinsdagoch tend in oktober heeft het Bel gische grensdorp zijn eigen va riant van het Nationale schoolont- bijt. Wie wil wedden op de winnaar kan buiten terecht bij taaie man netjes die gewapend met krijt en een schoolbord voor bookmaker spelen. Het meeste vertrouwen hebben de kenners in Wouter Weylandt en Tom Boonen, het snelle duo van Quick-Step. Löwik doet het niet goed bij de bookma kers, maar daar ligt de uit Vriezen- veen afkomstige renner niet van wakker. Löwik heeft andere zorgen. In het Fellini-achtige decor van Putte-Ka- pellen neemt hij misschien wel de finitief afscheid van het profpelo ton. Zijn contract bij Omega Phar ma-Lotto wordt niet verlengd en een nieuwe werkgever heeft zich nog niet gemeld. „Ik heb contac ten met een aantal ploegen, maar er is nog niks concreet. Omdat het niet de eerste keer is dat dit me overkomt, kan ik er redelijk mee omgaan. Al blijft het frustrerend. De voorbije weken was ik goed aan het rijden. Het is alleen jam mer dat dit niet valt af te lezen aan de uitslagen aldus Löwik. Milram-sprinter Wim Stroetinga zit in hetzelfde schuitje. Nu zijn team ermee stopt, zit Stroetinga te wachten op nieuwe aanbiedin gen, maar die blijven vooralsnog achterwege. Het valt de voormali ge baanrenner daarom tegen dat hij in Putte-Kapellen net buiten het podium valt. Na winnaar Adam Blythe, Wouter Weylandt en Stefan van Dijk finisht Stroe tinga op de ondankbare vierde plek. Het is iets, maar of het genoeg zal zijn om ergens een contract uit het vuur te slepen? „Aan stoppen heb ik nog niet gedacht. Ik heb nog tot december de tijd om een ploeg te vinden. Mocht het toch niet lukken, dan heb ik vandaag tenminste op een nette manier af scheid genomen", zegt Stroetinga. Ook al doen de kraampjes met sui kerspinnen en de kermisattracties langs het parkoers iets anders ver moeden, de Sluitingsprijs is niet alleen maar frivoliteit. Neem het verhaal van Wim Om loop, de Belgische kampioen van 2003. Na vijftien jaar als profren ner neemt de 39-jarige met pijn in het hart afscheid. Zoveel pijn dat de tranen over zijn wangen stro men als hij voor de camera's van de VRT zijn laatste volzinnen als profrenner mag uitspreken. „Het is mooi geweest. Het is nu tijd om andere dingen te gaan doen. Maar gemakkelijk is dat niet. Koersen is geen werk, het is een passie. Ik ben blij dat ik het vijftien jaar heb mogen doen", snikt Omloop, die na de finish opnieuw huilt, maar dit keer om een andere reden. Omloop is zo hard gevallen dat hij naar het ziekenhuis moet worden gebracht. „Ook dat is de koers", klinkt het berustend. Yuri van Gelder (midden) wordt, nadat bekend is geworden dat hij niet mag meedoen aan het WK, uit de wind gehouden door onder anderen bondsarts Liesbeth Lim (links) en coach Rob Stout (tweede van rechts). foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30