23 ligifMïin h1 PvZ: stop aankopen natuurgrond Met stip het beste verzekeringspakket. brieven CDA Zeeuwen praten minder snel over mishandeling woensdag 13 oktober 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ziekenhuizen 2 Hier mijn reactie op het artikel 'Ouderwets ziekenhuis komt niet terug'. Ondergetekende is nu een aantal jaren aan het uitkijken naar een woning op Walcheren om te rug te keren naar zijn roots. Ik woonde in Middelburg en Vlissin- gen. Voor mijn werk verhuisde ik medio 1965 naar Hulst. Daar werd toen het ziekenhuis opgeheven. Daarna verhuisde ik in 1976 voor mijn werk naar Horst (Noord-Lim burg). Daar werd het ziekenhuis in 1978 opgeheven. Met dit verschil dat er in Venray en Venlo op 14 ki lometer afstand nu nog twee goe de ziekenhuizen zijn en het Acade misch Ziekenhuis in Nijmegen op ongeveer gelijke afstand ligt als van Veere naar Goes! Als er geen goed ziekenhuis op Walcheren komt dan betekent dit, dat ik er niet ga wonen! Laten, de bestuurders dit goed in de gaten houden. In Horst zien we nu dat de huisartsen sa men een gezondheidscentrum met specialisten, dus een klein medisch centrum opzetten met nogmaals twee goede ziekenhuizen op 14 ki lometer afstand! Peter Rechsteiner Meterikseweg 21, Horst aan de Maas Behandeling Recente publiciteit heeft weer eens een discussie over depressie losge maakt. Terecht: depressie is een oeroude gesel van de mens, die on- overwinbaar lijkt. Toch is dat nu juist niet het geval. In i960 promoveerde ik na inten sieve en diepgaande studie op dit thema met een destijds zeer beken de en goed ontvangen studie van 438 bladzijden, getiteld 'Bezwaard Gemoed'. Daarin werd aangetoond dat depressie zeer goed te herken nen is, en dat doorgaans eenvoudi ge, directe en snel werkzame be handelwijzen beschikbaar zijn. Voor psychiaters - die zowel de fy sieke als mentale gezondheid beho ren te kennen - kan dat weinig moeite geven. Je behoort dan wel aan de diag nose denken en de patiënten van nut en noodzaak van behandeling overtuigen. De gebeurt kennelijk nog altijd te weinig, met veel ellen de als gevolg. Die ellende kan jarenlang slepen. Zonder uitzicht. En dat leidt tot ruim duizend^sterfgevallen per jaar. Helaas onnodig. M. H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede De god van Rutte houdt van men sen die geld hebben en daarvoor willen knokken. De god van Verhagen is een vrolij ke heer, die van een Limburgs bier tje houdt. Hij doet een oogje dicht als je een knaapje knijpt en ook een zondetje om bestwil is geen probleem. Zolang je als CDA maar eensgezind blijft staan voor je chris telijke plicht. De god van Wilders is een strenge Limburger. Hij heeft hart voor Ne derland en haat daarom vreemde lingen, ook al dragen ze zwarte kousen. Hoofddoekjes zijn hem een doorn in het oog, want hij is evenals zijn Geert wild van vrou wen. De god van Moszkowicz is de machtige en wraakgierige baas van het heilige land. Zijn bijbel gebiedt het de vijanden van zijn heilige land te vernietigen. Hij was er im mers eerder dan de god van de Ko ran. Met god kun je blijkbaar elke kant op. Maar hopelijk toch ook de Pieter Ham Wagenaarstraat 18, Veere Bonnen De politie heeft te weinig bonnen geschreven. Ze zitten beduidend onder het afgesproken percentage, zo staat in de krant van maandag. Afgesproken percentage? Als er minder overtredingen ge pleegd worden, wat naar ik aan neem de veiligheid ten goede komt is het toch logisch dat je min der bonnen uit hebt te schrijven? Of moeten we met z'n allen dan maar burgerlijk ongehoorzaam worden, en expres de regels overtre den. Als je, zoals ik, iedere dag door Middelburg rijdt, dan haal je het verlangde aantal echt wel, want door rood rijden is tegenwoordig zo normaal geworden dat je er al geen bekeuring voor krijgt. Of is het zo dat er in geen velden of wegen een politieman te zien is omdat die allemaal in een flitsau- tootje zitten, of op het bureau met het tweevingersysteem procesver balen ziten uit te typen van aangif tes en misdrijven die al jaren op de plank liggen. De straat op met die politieman nen, zichtbaar voor iedereen. Het gaat tegenwoordig om geld, geld en nog eens geld. En dat zal al tijd wel zo blijven. Franc Cloosterman Oude Koudekerkseweg 91, Middelburg De expositie over de familie Van 't Westeinde en de Calandpolder is te zien in het Zeeuws Archief in Middelburg tijdens de Landelijke Archievendag 16 oktober, 10-17 uur, met rondleidingen om 11.30,13.30 en 14.30 uur. Week van de Geschiedenis Valentijn Byvanck, inhoudelijk directeur van het Nationaal Historisch Museum en oud-directeur van het Zeeuws Museum, verzorgt vrijdag de nationale opening van de Week van de Geschiedenis op Neeltje Jans. De week duurt van zaterdag 16 tot en met zondag 24 oktober. Het overzicht van alle activiteiten in Zeeuwse musea en archieven is te vinden op www.weekvandegeschiedenis.innl.nl MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) wil dat de provincie stopt met grondaankopen voor nieuwe natuur. Na uitspraken van het nieuwe ka binet over stopzetten van de plan nen voor aaneengesloten natuurge bieden is de provincie Overijssel al gestopt met grondaankopen voor nieuwe natuur/ De PvZ wil dat Zeeland dat voor beeld volgt, blijkt uit vragen aan Gedeputeerde Staten. Statenlid Johan Robesin van de PvZ wil van GS weten hoeveel geld de provincie uitgeeft aan na tuuraankopen en natuurbeheer. Ook wil hij weten hoeveel de pro vincie kan besparen als met aanko pen voor nieuwe natuur gestopt wordt. MIDDELBURG - Zeeuwen praten minder snel met familie of vrien den over hun vermoedens van kin dermishandeling dan andere Ne derlanders. Zeventien procent van de Zeeuwen heeft daar geen enke le moeite mee. Landelijk ligt dat percentage op dertig. Dat blijkt uit onderzoek dat is uit gevoerd door het ministerie van Jeugd en Gezin. Uit dat onderzoek blijkt dat ver moedens van kindermishandeling vaak terecht zijn: bij zes op de tien mensen die dachten dat een kind mishandeld werd, bleek dat achter af ook zo te zijn. Veel mensen ken nen de signalen: fysiek letsel zoals blauwe plekken, angstig of terugge trokken gedrag. Toch twijfelen, mensen lang voordat ze aan de bel trekken. Naar schatting worden jaarlijks ruim honderdduizend kin deren mishandeld. Bij ZLM zijn uw vakanties goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere verzekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. r ,.v Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? of neem contact op met uw ZLM adviseur. verzekeri ngen Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25