Van het podium naar het altaar 181 Gezocht: nieuwe stadsdichter Tweede Dertig Plusnacht op ZEP Ensemble Agimont in burgerzaal stadhuis Wim Bevelander spreekt voor Shalom Sigaretten weg bij inbraak Spar-super De termijn van de huidige Middelburgse stadsdichter Joop Buma loopt ten einde. Het is tijd voor een opvolger. Dichters die een band met de stad hebben, kunnen zich melden. heel wat werk gedaan. Hij begon als glassnijder en werkte later on der meer als conducteur, chauf feur, schilder/stoffeerder en opera tor. Tijdens zijn werk bij Hoechst won hij samen met twintig colle ga's een prijs in de staatsloterij. „Dat was 4000 gulden, heel veel geld toen." Het stel woont nu in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen en heeft drie kinderen en vijf kleinkinderen. Maatje heeft nadat ze voor haar moeder en nog thuiswonende broers zorgde, altijd het huishouden gedaan. Piet: „Ik heb een maat die ik ook al zestig jaar ken, Piet heet hij ook. We hebben nooit woorden ge had." Dat is zestig jaar liefde èn vriendschap. Dubbel feest dus. Het echtpaar Petrus (Piet) en Maatje Maria Geijs vierde gisteren in Vlissin gen zijn zestigjarig huwelijk. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen 1. Jongen mishandeld 2. Eigenaar coffeeshop wil open 3. Forse schade door brand (foto) De Haagse politiek vanuit Zeeuws perspectief: lees het blog van Jeffrey Kutterink op pzc.nl/zeeuwsezetel STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Hij stond op het to neel en zij zat in het publiek. Dat was het begin van de liefde tussen Petrus Geijs (83) en Maatje Maria van 't Westende (84). „Ja, daarna was het dansen en toen kregen we verkering", vertelt Petrus, roep naam Piet. Lachend: „We kenden elkaar van gezicht, want we zijn al lebei in 's-Heerenhoek geboren, maar we waren nooit zo kort bij el kaar als toen." Het paar vierde gis teren zijn zestigjarig huwelijk. Na een verloving van ruim twee jaar trad het stel in het huwelijk in 's-Heerenhoek. In '52 verhuisden Piet en Maatje met hun oudste dochter naar Vlissingen. Piet heeft woensdag 13 oktober 2010 w RILLAND MIDDELBURG vwvw.golfbythesea.nl. MIDDELBURG Het Maastrichtse ensemble Agi mont brengt vrijdag muziek van het hof van Versailles in de burger zaal van het Middelburgse stad huis. Agimont bestaat uit sopraan Claudia Couwenbergh; Paul Pan- kert, barokviool; Trudy Straus, vio la da gamba; Remy Syriër, klave cimbel. Op het programma werken van Francois Couperin, Antoine Forqueray en Marin Marais. Het concert "begint om 20.00 uur. VLISSINGEN Bij de Spar-supermarkt in Rilland is in de nacht van maandag op dins dag ingebroken. De toegang werd geforceerd en er zijn sigaretten ge stolen. Volgens eigenaar Carlo de Neve was het een gerichte kraak. „Ze wisten precies wat ze wilden hebben en waar het lag." Hij is blij dat de dieven er geen grote puin hoop van hebben gemaakt. Er wordt nu video-bewaking geïnstal leerd. De politie heeft onderzoek gedaan, de supermarkt is open. Golf by the Sea houdt zaterdag de tweede DertigPlusNacht in Middel burg met muziek van onder andere Earth Wind and Fire, Grease, Meat- loaf; Gloria Gaynor en Prince. De avond wordt gehouden in het grand café van Golf by the Sea op het ZEP in Middelburg en begint om 21.00 uur. Toegangskaarten (10 euro) worden aan de deur ver kocht. archieffoto Ruben Oreel Op uitnodiging van de Pinksterge meente Shalom spreekt Wim Bevel ander zondag tijdens de eredienst in de Adventkerk in West-Souburg. Al 25 jaar reist Wim door het land om op te treden. Soms met een band, dan weer alleen met een akoestische gitaar, maar altijd met Nederlandstalige, pittige songs. De eredienst begint om 14.30 uur in het kerkgebouw aan de Kerk laan in West-Souburg. Joop Buma, de huidige stadsdichter, leest een gedicht voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20