Op weg naar het licht Lil: KERSTSHOPPEN Van Gelder moet uit WK-ploeg 26 REDDINGSOPERATIE Ingesloten Chileense kompels worden herenigd met families Tunnel Sluiskil: later en duurder mKRAS NL 'Reclame op z'n kop door i-Phone' Bewolkt 14° Peter Broderick, ontdekkingsreiziger aan de zijlijn 25 Oranje sprankelt tegen Zweden Vandaag bij deze krant de bijlage WOENSDAG 13 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 240 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Rob van Gemert COPIAPO - De eersten van de kom pels die ruim twee maanden op bijna 700 meter diepte hebben vastgezeten in een Chileense ko per- en goudmijn, zijn waarschijn lijk vannacht al naar boven geta keld. De start van de reddingsoperatie van de 33 opgesloten mijnwerkers werd gisteravond plotseling met enkele uren vervroegd. De familie van mijnwerker Victor Segovia heeft zich in een hoek van het kamp geïnstalleerd. Tot vorige week was het daar rustig, nu staat een enorm aggregaat van een tv-kanaal pal naast de tentjes te brommen. Victor's broers en zus sen zijn er, zijn oudste dochter Ma- ritza en zijn moeder Blanca. Vic tor's broer Claudio heeft de aller laatste nacht voor de redding goed geslapen, ondanks dat hij gespan nen is. Bang dat er bij de operatie wat misgaat is hij niet. „De vrou wen van de familie zijn zenuwach tig, ik niet. De reddingswerkers hebben met alles rekening gehou den." Ook Pedro leeft gespannen toe naar het moment dat hij zijn broer Victor in de armen kan slui ten. Hij weet niet als hoeveelste Victor naar boven komt, niet eens in welke van de drie groepen - de behendigen, de zwakken en de sterken - hij is ingedeeld. De kans bestaat dat hij bij de zwakkere kompels komt. Niet zozeer vanwe ge de huidproblemen waar hij veel last van heeft, maar vooral omdat hij nerveus is voor de reis naar bo ven. „Hij heeft er mij niets over ge schreven, maar ik weet dat hij bang zal zijn", zegt Pedro. „Voor het ongeluk stapte hij nooit in een lift." Tientallen Nederlanders heb ben via de Chileense ambassade in Den Haag de ingesloten kom pels een schriftelijk hart onder de riem gestoken. Een woordvoerster van de Chileense ambassade zei dat gisteren. www.pzc.nl/mijnmirakel BBSS MIDDELBURG - De kanaaltunnel bij Sluiskil wordt zo'n 20 miljoen eu ro duurder dan geraamd. De bouw vergt 295 miljoen euro. De tunnel is een half jaar later klaar dan ge pland: niet eind 2014, maar eind juni 2015. Volgens directeur Tin Buis van de Kanaalkruising Sluis kil bv hadden de bouwers meer tijd nodig voor het ontwerp. pagina 2/3: boor in 2013 grond 2-, 3- en 4-daagse busvakanties Incl. busreis en hotelovernachting(en) met ontbijt Vertrek: van 26 november t/m 17 december Kerstshoppen doet u met KRAS.NL! Bij ons bent u verzekerd van de scherpste prijzen, het comfort van een busreis en goed hotel en natuurlijk volop winkelplezier! Wereldsteden als Berlijn, Londen, i Parijs en Brussel, de traditionele markt van Essen en Düsseldorf, het verrassende Lille of gewoon Valkenburg... de mogelijkheden zijn eindeloos! Zie www.kras.nl/kerstshoppen waarom zou je meer betalen Yuri van Gelder Reddingswerkers doen de allerlaatste test met de reddingscapsule Feniks voordat zij beginnen de mijnwerkers naar boven te halen. foto Hugo Infante/AP AMSTERDAM - Reclame wordt steeds interactiever, stelt hoogle raar in de reclame Edith Smit. „Neem die billboards met zo'n bar code. Als je die code scant met een i-Phone krijg je meteen informatie terug. Smartphones zetten alles op z'n kop. Albert Heijn heeft toepas singen voor de i-Phone waarmee je aanbiedingen kunt bekijken." ROTTERDAM - Yuri van Gelder is gisteren om 'medische redenen van persoonlijke aard' uit de Ne derlandse ploeg voor het WK tur nen gezet. Dat heeft Hans Gootjes, topsportmanager van gymnastiek- bond KNGU, gisteravond laat in Rotterdam bekendgemaakt. Van Gelder kwam in juli terug na een dopingschorsing van een jaar. De .Waalwijkse ringenspecialist was in juni 2009 betrapt op het ge bruik van het verboden genotmid del cocaïne. Hij leek weer hele maal klaar voor de wereldtitel strijd in Rotterdam, die zaterdag begint. Goesenaar Carlo van Minde, die eerste reserve is bij Oranje, zal Van Gelder hoogstwaarschijnlijk ver vangen. pagina 28 en 29: Ook Van Assche mist WK Ik erger me groen en geel aan tv-reclames reacties: 563 Een hoofdprijs van 36 miljoen is bezopen eens;iSUfi£3^1I99HI 88% oneens 12% pagina 10/11: reclame vindt je 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1