Koninginnedag was groot succes ©Kruidvat Veel schade door korte felle brand intratuin ER ZIJN WEER TREINKAARTJES! almanak Feilloos EVALUATIE Middelburg kwam positiefin het nieuws en kosten vielen lager uit 20 18 en 19 Tip? redactie@pzc.nl Hoooooii! Zo begroet een medewerk ster op dat Goese kantoor steevast bekenden aan de telefoon. Zo ken merkend is haar stemgeluid en -ge bruik, dat ze geen nadere introductie nodig heeft bij degenen die ze belt. Zelf denkt ze een feilloos oor te heb ben voor de stemmen van anderen. Ze durfde daar zelfs over te snoeven bij haar collega's. Dus stak ze welgemoed van wal toen ze op haar verzoek teruggebeld werd door een regionaal bestuurder met een spreekstijl die ook uitblinkt in eigenheid. Althans, ze dacht dat ze die bestuurder aan de telefoon had. Tot ze haar collega opmerkte. Degene die feilloos stemmen kan na doen. Met zijn telefoon aan zijn oor. door Maurits Sep MIDDELBURG - Veel mooie aan dacht in binnen- en buitenland en 30.000 bezoekers in de stad zelf. Veel opbrengsten voor bijvoor beeld de horeca en minder kosten dan gedacht voor de gemeente. En bovenal een zeer tevreden konin gin. Kortom: Koninginnedag 2010 in Middelburg was een succes. De eerste reacties na Koninginne dag waren al lovend, maar nu staat het ook zwart op wit in een eva luatie van de gemeente. De doelen zijn gehaald: het was een feestelij ke dag, die zonder incidenten en dus veilig is verlopen en Middel burg kwam vaak en mooi in beeld. Vervolgens vielen de kosten ook nog eens mee. Goedkoop was Ko ninginnedag weliswaar niet. Amb telijke inzet kostte 911.000 euro. Aan externe kosten (veiligheid, communicatie, mobiliteit en eve nementenorganisatie) was gere kend op 700.000 euro. Dat bleek uiteindelijk 581.000 euro te zijn. Een voordeel van 119.000 euro. Vooral de veiligheid en de commu nicatie waren stukken goedkoper. En toch waren aandacht en veilig heid groot, luidt de conclusie van de gemeente. Er zijn wel 'punten van aandacht' als het gaat om de veiligheid, maar daar wil de ge meente vanwege de 'vertrouwelijk heid' niet dieper op ingaan. De ondernemers hebben flink ge profiteerd van Koninginnedag, be weert de evaluatie. Dat is niet on derzocht, maar de 30.000 bezoe kers hebben ook veel geld uitgege ven, stelt de gemeente. Bovendien leverde de dag veel werk op voor tal van bedrijven, constateert de ge meente. Het bezoek van de konink lijke familie hield dus ook de eco nomie draaiende. Het mooiste compliment - niet al leen voor Middelburg, ook voor Wemeldinge en heel Zeeland - kwam op de dag zelf al van konin gin Beatrix: "U heeft ons en het land Koninginnedag teruggegeven'. door Annemarie Zevenbergen Gezocht: nieuwe stadsdichter voor Middelburg Scholieren van Scheldemond vragen aandacht voor reuma Woensdag 13 oktober 2010 Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Een hoekwoning aan de Meanderhof in Middelburg liep gisterochtend zware schade op door een korte, felle uitslaande brand. Er raakte niemand gewond. Omdat de brandweer niet zeker wist of er nog iemand in huis was, rukte zij uit met groot materieel. Een ambulance werd eveneens op geroepen. Vrij snel werd duidelijk dat er niemand meer in de wo ning zat, de bewoonster was in middels met haar twee kleine kin deren buiten. Ambulanceperso neel heeft de drie onderzocht, zij bleken ongedeerd. Moeder en kin deren zijn in eerste instantie door buren opgevangen. De melding kwam rond kwart voor tien 's och tends bij de brandweer binnen. Het vuur was snel onder controle. Het sein brand meester werd rond vijf over tien gegeven. Volgens de brandweer is het vuur vermoede lijk in de slaapkamer op de eerste verdieping ontstaan. De bewoners konden gisteravond nog niet in hun huis terugkeren. De naastgele gen woning liep rookschade op. Een felle, uitslaande brand veroorzaakte gisterochtend veel schade in een woning in Middelburg. Omdat de brandweer in eerste instantie niet zeker wist of er nog mensen in huis waren, werd met groot materieel uitgerukt. foto Roland de Jong Meer informatie: www.kruidvat.nl/ns 1 DAG IN HET WEEKEND ONBEPERKT REIZEN DOOR HÉÉL NEDERLAND! Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max 3 artikelen per klant Koopavond donderdag ei Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: bos (5 st.) grootbloemige geplozen chrysanten. Van 5,49 NU PER BOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19