Combinatie zonder geheimen 261 sport Nuytink stand-by Golfer vangt bot Amazone Boogaard favoriet DUIVENSPORT Geschelpte doffer 'Charley' bezorgt vader en zoon Traas succes Tweede plaats Goedegebure Marcel Snoeyers steekt de hand in eigen boezem dinsdag 12 oktober 2010 B mmt mammm ssm mmasm mmmmmmm vm mms, mi mmmmmmm - mmmam door Fred Rabout NIEUWDORP - 'Charley', een tweeja rige geschelpte doffer, bracht de combinatie Traas dit seizoen mooie successen. De doffer won de vlucht vanuit Chateauroux op 11 juli, werd generale asduif van de afdeling Zeeland en vloog uiteinde lijk 6169 prijskilometers. Daardoor mag de combinatie Traas uit Nieuwdorp zich volgende maand in Yerseke tot Generaal van Zee land laten kronen. Ook in 2008 viel vader Louis (51 jaar) en zoon Ronald (28 jaar) die eer al te beurt. De combinatie Traas kwam in 2006 tot stand. Aan de Nieuwdorp- se Havenweg heeft men de be schikking over een schitterende ac commodatie. „Dat draagt bij aan ons succes", meent Louis. „De huisvesting van de duiven moet perfect zijn. Verder dienen de kwa liteit en de verzorging in orde te zijn. Geheimen? Nee die zijn er niet. Gewoon honderd procent in zet." De start van de combinatie in het seizoen 2006 leverde hen 'een 42e plaats in het Zeeuwse eindklasse ment op. Een jaar later stonden ze niet in de Zeeuwse topzestig, maar in 2008 keerden ze terug aan het front. En ook dit jaar verliep dus uitermate succesvol. Waar werden afgelopen seizoen de punten ge pakt? Louis: „Op de vitesse, mid- en dagfond ging het met onze oude duiven volgens doelstelling. De overnacht is nog niet aan ons besteed. Met de vitesse jonge dui ven ging het minder goed. We had den veel verliezen bij de opleer. Op de midfond jonge duiven pak ten we weer onze puntjes, maar op de natoer lieten onze duiven het opnieuw afweten. Daar pakten de concurrenten meer punten dan wij. Het mocht, want twee vluch ten voor het einde kon ons weinig meer gebeuren. En dat terwijl we afgelopen winter toch weinig geïn vesteerd hebben in onze renstal." Louis en Ronald Traas weten exact wanneer ze een 'vroege' hebben. „Als ze van over de vuilnisbelt van het Sloegebied komen, weten we dat het wel goed zit. Dan hebben ze de kortste, juiste weg naar huis weten te vinden." Eindstand Generaal kampioenschap: 1. Comb. Traas (Nieuwdorp), 2. Gebr. Van Beveren (Nieuw Namen), 3. Gebr. Scheele (Terneuzen), 4. H. Calon (Slijk- plaat), 5. K. Minderhoud (Koudekerke), 6. G. Baan (Middelburg), 7. E. de We ver (Schoondijke), 8. M. v.d. Zande (Wissenkerke), 9. H. Melis (Westkapel- le), 10. J. Bras (Wemeldinge), 11C. Schroevers (Arnemuiden), 12. Joh. Van Belzen&Zn (Arnemuiden), 13. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 14. A. Mat- tens (St.Jansteen), 15. Comb. J&K. van Belzen (Arnemuiden), 16. M. Hengsdijk (Kapelle), 17. A. Thijs&Zn (Heikant), 18. O. Haers (Philippine), 19. J. Moes (Terneuzen), 20. Mattie de Witte (Kats). foto Willem Mierass Opa Louw (links), Jerzy, Louis en Naomi Traas zijn trots op de successen die de familie met de duiven heeft behaald. ZEIST - Voetballer Erwin Nuytinck uit Wolfaartsdijk staat op de stand-bylijst van het Nederlands elftal onder 17 jaar. Nuytinck komt uit in de eerste selectie van eerste- divisionist RBC Roosendaal. De selectie neemt van 21 tot en met 26 oktober deel aan het eerste kwalificatietoernooi voor het Euro pees kampioenschap. In San Mari no ontmoet Nederland het gast land, Letland en Oekraïne. De nummers één en twee van de in totaal dertien kwalificatiegroepen plaatsen zich voor de eliteronde in het voorjaar van 2011. Dat geldt ook voor twee als derde geëindig de landen met het beste resultaat tegen de winnaar en runner-up van de betreffende groep. De selectie bestaat uit achttien spe lers, de stand-bylijst uit dertien spelers, onder wie dus Erwin Nuy tinck. ALPHEN - Motorcrosser Carsten Goedegebure kwam bij de laatste wedstrijd van de jeugd bij de KNMV in het Brabantse Alphen tot een tweede plaats in het dag klassement. In de eindstand om het Nederlands kampioenschap in de klasse 85a: kleine wielen wist de Yersekenaar beslag te leggen op de vierde plaats. Kevin Spruijt uit Meliskerke eindig de als tweede tijdens een wed strijd in het Belgische Eksaarde. De tweede manche wist hij win nend af te sluiten. In de eerste manche werd hij tweede achter de latere dagwinnaar Jaimy van Dam me. Spruijt had evenveel punten maar bij de MCLB is de totaaltijd bepalend voor de dagwinst. In Amersfoort kwam Martin Stroo (Oost-Souburg) bij de inters MX 1 tot zijn beste seizoensresultaat. Hij werd zesde in de dagklassering. Hij kwam daarmee de top tien van het kampioenschap binnen. SINGAPORE - De Nederlandse gol fer Guido van der Valk heeft zijn rechtszaak tegen de Asian Tour ver loren. Het Franse persbureau AFP meldde dat de rechtbank in Singa pore de eis van de Nederlandse prof om te mogen spelen op toer nooien van de rivaliserende tour van OneAsia, heeft afgewezen. De Asian Tour legde Van der Valk en nog vier ander golfers een schorsing voor onbepaalde tijd op en deelde hoge boetes uit, omdat zij zonder toestemming toer nooien speelden op de concurrent in het Verre Oosten. De Nederlan der, die op de Filipijnen woont, spande vervolgens een rechtszaak aan tegen de Asian Tour. „Ik moet toch toernooien kunnen spelen om geld te verdienen. Mijn bankre kening begint al aardig leeg te ra ken", zei hij in september bij het KLM Open. MAASMECHELEN - Marcel Snoeyers wist de afgelopen maanden drie van de zeven races om het Bel gisch kampioenschap rallycross op zijn naam te schrijven. Het bracht de autocoureur uit Tholen echter niet verder dan de tweede plaats in het eindklassement. „In het midden van het seizoen heb ik teveel punten verloren", keek hij terug. „Met drie punten meer had ik de titel kunnen pak ken. Een kapotte motor in de race in mei en een zevende plek in juli hebben me achteraf gezien de das omgedaan." De laatste race om het Belgisch kampioenschap, op de Duivelsberg in Maasmechelen, schreef Snoeyers nog wel op zijn naam. Andy Martin eindigde vlak achter hem. De Belg wist slechts één race te winnen, maar mag zich wel Belgisch kampioen in de Divisie 1A (-i6oocc) noemen. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In ma nege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland ging dit weekeinde de competitie om de Klute Dres- suurtrofe van de ruiterclub Walche ren van start. De ponyruiters lijken hoge ogen te gaan gooien om de fel begeerde hoofdprijs. Annemijn Boogaard ontpopte zich met de ruin Akeem meteen als de favoriet voor de eindzege. De a- mazone uit Oudelande stuurde de Ashkar-zoon in L2 pony's grote maat met het voortreffelijk totaal van 70,33 procent naar een afgete kende overwinning. In het voorlo pig klassement heeft ze daarmee een voorsprong van ruim twee pro cent op haar naaste achtervolger Lieke van Belzen, die zich met Star- letta bij de grote pony's klasse B de beste toonde. Bij de paarden bleken de krachts verhouding gering. In de klasse M2 ging de zege naar Inger van Boven met Zigbey Black. De amazone uit Wolphaartsdijk stuurde de Painted Black-zoon met 62 procent naar het oranje erelint. De combinatie bleef daarmee favoriet Wilma Salm met de hengst Arrevederci verras send voor. De amazone uit Yerseke reed de San Remo-zoon naar een totaal van 61,33 procent. In de klasse Z2 liet Salm zich niet verschalken. Zij scoorde met Uran- ta 61,47 procent. Dat was slechts drie tiende meer dan haar naaste belager, de Middelburgse Lucie Louws met Zaffier. Marit Lauwerse kon na haar blessu re met Zelma op een goede rentree terugkijken. Amper een maand ge leden wierp de merrie de amazone uit Lewedorp uit het zadel, met een zware kuitbeen blessure tot ge volg. „Zelma is niet de gemakkelijk ste. Ze is geweldig kijkerig en ziet soms overal leeuwen en beren. Dan maakt ze onverwachts, zoals toen met dat ongeval, de raarste bokkensprongen. Ik was daar totaal niet op berekend. En toen ik op de grond lag, trapte ze ook nog op mijn been. Maar op de training gaat het nu weer erg goed. Het is nu afwachten hoe het in de wed strijd loopt", zei Lauwerse vooraf gaand aan haar proef Zelma stelde de amazone niet te leur. Met mooie galopmomenten en veel souplesse liep de schimmel met een totaal van 64,66 procent naar de overwinning in de sterk presterende klasse Li. Jeanette Bu- ma eiste met Zodiak met 63,63 pro cent de tweede stek voor zich op. Aanvaller Lord niet naar Vlissingen Nick de Jong is zondebok bij Hoek CPC Vlissingen blijft koploper (foto) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70