sport25 r nooit rust De Jaeger vol ongeloof over schorsing van zeven maanden Robert Cesink laat 'Lombardije' schieten na wielerongeluk vader Laatste plaats Zeeuwse zwemploeg Van Persie snel terug bij Oranje dinsdag 12 oktober 2010 Robin van Persie kan snel weer voor het Nederlands elftal uitkomen. Bondscoach Bert van Marwijk verwacht dat hij op 17 november tijdens de oefeninterland tegen Turkije weer een beroep op de aanvaller van Arsenal kan doen. „Robin heeft de groepstraining weer hervat Hij kan snel weer spelenstelde hij. door Leon ten Voorde AMSTERDAM - Wesley Sneijder maakte er vorige week maar een geintje van. „Ik ben al niet moe ders mooiste, maat als ik nu in de spiegel kijk, zie ik de vouwen, de plooien en de wallen." Hoe grap pig die woorden ook waren be doeld, Sneijder gaf er een signaal mee af De grote spelers van de grote clubs zijn nog niet fris in geest en benen en die stroperigheid zie je overal in Europa terug. De gestaalde spie ren van de sterren zouden in deze fase van het seizoen moeten stra len, maar ze voelen oud en roestig aan. „Topploegen als Bayern, Man chester United en Liverpool preste ren matig tot slecht, dat is geen toe val", meent Bert van Marwijk. Net als veel medici voorspelde de bondscoach enkele maanden gele den al dat het internationale top voetbal in de maanden oktober en november te maken zou krijgen met blessureleed. Veel topspelers hebben in de voorbije zomer nau welijks vakantie gehad en kregen vanaf de eerste dag bij hun club te maken met het bijna verstikkende ritme van de speelkalender. Com petitie, Champions League, inter lands: het is vliegtuig in, vliegtuig uit. Het seizoen telt nauwelijks rustmomenten meer. En vroeg of laat wreekt zich dat. „De spelers hebben last van de naweeën van het WK", zegt Van Marwijk. „Wij hebben bij Inter een blessuregolf die je niet los kunt zien van het WK", vult Sneijder aan. Zelfs de altijd zo onverstoorbaar ogende diesel Dirk Kuijt heeft ge merkt dat een groot eindtoernooi het lichaam leeg petst. „Een WK is iets fantastisch om mee te maken, maar het vreet ook energie. Zes weken lang zit je op mentaal ge- r sss sss? ■v bied aan de grens, want de druk is enorm. Als je zo lang onder hoog spanning hebt geleefd, heb je ei genlijk vier weken nodig om bij te komen en de accu weer op te la den. Maar dat zit er voor de mees te spelers niet in, want de clubs moeten verder." Van alle internationals speelde Kuijt vorig seizoen de meeste wed strijden. „Hoeveel precies weet ik niet, maar het moeten er meer dan zestig zijn geweest", zegt hij. „Ik neem het altijd zoals het komt. Mijn voordeel is ook dat ik condi tioneel meestal tot de beteren hoor." Afgelopen weekend pleitte het krachtmens Wayne Rooney nog .voor de invoering van een winterstop in Engeland, omdat de belasting volgens hem gewoonweg te groot wordt. Want ook het lichaam van de goed getrainde top sporter krijgt op een gegeven mo ment een signaal van boven: tot hier en niet verder. „In het begin van het seizoen merkte ik dat de pijp na zestig, zeventig minuten leeg was, ik herstelde ook minder snel van allerlei kleine blessures", aldus Sneijder. De vormgever van Oranje en Inter- nazionale liet vorige week ook be wust enkele trainingen schieten. Afgelopen vrijdag tegen Moldavië oogde Sneijder in elk geval weer fit en scherp, al klaagt hij in de aanloop naar het duel met Zwe den weer over allerlei pijntjes. Oranje vlóóg zaterdagmorgen te rug naar Nederland, waarna de ploeg 24 uur later alweer op het veld stond in De Arena. Even rus tig bijkomen, zit er ook nu weer niet in, want vanavond wacht de grote concurrent in de groep Zwe den. Die ploeg is al bijna een week in Nederland en kon vanuit de leun stoel toekijken hoe Oranje het er in Moldavië van afbracht. door Patrick Delait SITTARD - Na de zeges van Robert Gesink in de Ronde van Emilië en van Oscar Freire in Parijs-Tours zag de wereld er voor de Ra- bo-ploeg zondagmiddag nog zo rooskleurig uit. De vreugde bij de Nederlandse wielerploeg werd ech ter volledig overschaduwd door een onheilstijding vanuit Limburg. De vader van Robert Gesink is zondag zwaar ten val gekomen in de Bart Brentjens Challenge in Eijsden. Dick Gesink werd tijdens de tocht voor recreanten in een weiland gevonden door een vriend, die de alarmcentrale belde. Vader Gesink werd vervolgens met een traumahelikopter naar het ziekenhuis van Maastricht ge bracht. Gezien de ernst van de si tuatie, heeft Robert Gesink beslo ten om de Ronde van Lombardije van komende zaterdag te schrap pen. De Rabo-renner is zondaga vond meteen teruggekeerd uit Ita lië. „In de teambus hadden we net met z'n allen naar de finale van Pa rijs-Tours gekeken toen Robert een telefoontje kreeg dat zijn vader was gevallen. De sfeer sloeg met een om van euforie in een down stemming. Toen de ernst van de si tuatie duidelijk werd, heeft Robert meteen besloten om terug te vlie gen", zegt ploegleider Frans Maas- sen, die Gesink tijdens de terugreis Robert Gesink vergezelde. Maassen zou normaal tot woensdag in Italië zijn geble ven. Met de geselecteerde renners voor de Ronde van Piëmonte (don derdag) en de Ronde van Lombar dije zou hij eerst nog een paar trai ningen afwerken, waarna Erik Dekker en Erik Breukink het van hem zouden overnemen. Maassen vond het echter verstandiger om samen met Gesink naar Neder land te vliegen. „Voor Robert is dit een klap. Om hem te steunen, ben ik met hem meegevlogen. Vanuit de luchthaven van Düsseldorf heb ik hem zondagavond nog naar het ziekenhuis in Maastricht ge bracht." Gesinks vader zou bij zijn val verwondingen aan het hoofd hebben opgelopen. Of er sprake is van levensgevaar wil Maassen niet zeggen. „Het is heel erg. Meer kan ik er niet over kwijt. Robert en zijn familie zijn vandaag (gisteren) de hele dag in het ziekenhuis ge weest. We kunnen alleen maar ho pen dat het allemaal goed komt." Gesink was in de Ronde van Lom bardije normaal gesproken gestart als één van de topfavorieten. Na dat hij in september al op indruk wekkende wijze de GP van Montréal had gewonnen, was de klimmer zaterdag ook oppermach tig in de Ronde van Emilië. Maas sen: „Robert heeft nog nooit zo goed gereden. Maar zo snel kan het allemaal gaan. Het is enorm ba len dat hem dit nu moet overko men. Voor ons is dit heel verve lend, maar het is vooral erg voor Robert zelf en zijn familie. De hele ploeg leeft met hen mee." Organisator Emiel Frambach van de Bart Brentjens Challenge beves tigt dat Gesink senior is gevallen tijdens een technische, moeilijk be reikbare passage ter hoogte van Gulpen. „Niemand heeft de val ge zien, dus ik weet niet wat er pre cies is gebeurd. Onze alarmcentra le is gebeld door een rijder die de vader van Robert heeft zien lig gen. De hulpdiensten zijn toen meteen ingeschakeld." mmmmmmmmmmmmmammmmt door Rob Vermeulen TERNEUZEN - De internationale driekamp tussen de provincies Oost-Vlaanderen, West-Vlaande- ren en Zeeland is gewonnen door de West-Vlamingen. De Zeeuwse zwemmers moesten het vaak afleg gen tegen de sterk zwemmende jeugd uit Vlaanderen en eindigden op de laatste plek. Bij de jongste leeftijdscategorieën konden de Zeeuwen wel goed par tij bieden. Evelien van Kerckhoven (Honte), Ruden de Ridder (De Stormvogel) en Laura Nieuwland (De Stormvogel) wonnen hun eer ste afstand en sprokkelden zo de nodige punten bij elkaar. Bij de ju nioren was Björn Scherbeijn de snelste op de 100 meter rugslag (1.01.31), 100 meter schoolslag (1.10.87) en 100 meter borstcrawl (56.21). De zwemmer van Schelde- stroom was verder van grote waar de op de afsluitende estafettes. Luctor-zwemmer Bob Dalmeijer had niet zijn dag. Zijn tijden op de 100 meter rugslag (1.05.91), 100 me ter vlinderslag (1.02.47) en de 100 meter vrije slag (56.46) waren niet overtuigend. Diego de Meyer was namens De Bruinvis uit Sas van Gent nadrukkelijk aanwezig. De ju nior noteerde sterke tijden op de 100 meter schoolslag (1.09.76) en de 100 meter vlinderslag (1.03.92). Bij de meisjes wist alleen het trio Larissa Gelderland (ZC Koe wacht), Manon Aerssens (Schelde- stroom) en Eline van Moll (Luc- tor) het podium te halen. door Barry van der Hooft BRESKENS - Het seizoen kan er voor voetballer Johnny de Jaeger al na zes duels opzitten. De midden velder is naar aanleiding van zijn rode kaart in de derby tegen Oost burg door de tuchtcommissie van de KNVB voor zeven maanden ge schorst. De schorsing ging gisteren in en loopt tot 11 mei. De Jaeger kreeg op zondag 12 sep tember na 35 minuten spelen een rode kaart, omdat hij volgens scheidsrechter Atmac een kop stoot had uitgedeeld aan Adrie Cla- risse, de assistent-scheidsrechter van Oostburg. Clarisse stak zijn vlag in de lucht, nadat Gino Vink in de 35e minuut de gelijkmaker (1-1) had binnengeschoten. De Jae ger begaf zich meteen naar de zij lijn om verhaal te halen bij Claris- se. Die zette, volgens de lezing van De Jaeger, vervolgens een stap vooruit en deed zijn hoofd naar vo ren. Daarna ging Clarisse theatraal neer. Atmac, die het doelpunt al toegekend had, was onverbiddelijk en gaf De Jaeger rood. „Ik heb het toen al gezegd en zeg het nu weer: ik heb hem niet ge raakt", aldus De Jaeger. Afgelopen donderdag kreeg de middenvelder al van de secretaris van Breskens te horen wat de strafmaat was. „Pardon, zei ik meteen. Die zal het wel mis hebben, was mijn eerste gedachte. De volgende dag kreeg ik zelf een brief van de KNVB in de bus en bleek het te kloppen. In die brief stond ook dat ik tijdens die zeven maanden niet mag trai nen. Ik ben ook grensrechter bij de Ai, maar dat mag ik dan ook niet meer doen." De Jaeger snapt dat de KNVB hard op wil treden tegen voetballers die een kopstoot uitdelen. „Als ik het gedaan had, zou ik er begrip voor hebben. Dan zou ik zon straf ook wel accepteren. Maar nu niet." De speler en de zondag-vierdeklas ser hebben tot het eind van deze week om in beroep te gaan tegen de straf Ondertussen hebben De Jaeger geluiden bereikt dat enkele spelers van Oostburg voor hem willen getuigen. „Er zijn al wat mails gestuurd, maar ik heb er nog geen spelers van Oostburg over gesproken. Als ze dat willen doen, vind ik dat heel netjes. Het bestuur van Bres kens heeft me ook verzekerd er al les aan te doen." Adrie Clarisse, de andere hoofdrol speler in deze zaak, mag van het bestuur van Oostburg niet meer Johnny de Jaeger (wit shirt) is voor zeven maanden geschorst naar aanlei ding van zijn rode kaart in het duel met Oostburg. foto Peter Nicolai als assistent-scheidsrechter optre den bij wedstrijden van het eerste elftal. De Jaeger: „Dat zegt al ge noeg, vind ik." Donderdag ondergaat De Jaeger een operatie aan zijn meniscus. „Het is een kleine ingreep, waar door je binnen een paar weken weer kunt voetballen. Ik hoop dat ik dat dan ook mag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69