Sint-Jansteen is in de ban van branden Thoolse zuidrand gaat lol zeeland Camping Anna-Friso wil luxere standplaatsen Gemeente Tholen wint In Balans Bewoners denken aan brandstichting De grootscheepse recreatieplannen bij Sint-Maartensdijk en Scherpenisse worden steeds concreter. Het gebied ten zuiden van de dorpen gaat de komende jaren compleet op de schop. Politie zoekt getuigen van ruzie op straat 15.000 bloembollen dinsdag 12 oktober 2010 door Eugène Verstraeten SINT-JANSTEEN - Bij veel inwoners van Sint-Jansteen zit de schrik er na de schuurbrand van afgelopen zaterdag goed in. Het was al de zo veelste brand binnen betrekkelijk korte tijd. Veel mensen in het dorp gaan er van uit dat er in zo wat alle gevallen sprake is van brandstichting. In het dorp gaan de tuinpoorten nu 's avonds op tijd op slot en veel mensen controleren nog eens extra of hun schuur of tuinhuisje wel op slot zit. Want die zijn voor al het doelwit van de brandstich ter (s). De politie onderzoekt of er een mogelijk verband is tussen de ver schillende branden, maar wil daar hangende het onderzoek geen ver dere mededelingen over doen. Sinds augustus, toen voor het eerst een schuur in de Brouwerij straat vlam vatte, zijn er volgens de politie zeker nog tien inciden ten verspreid in de gemeente Hulst geweest. Maar ook voor die datum was er al een verdachte brand in een woonhuis aan de Jos Everaardstraat in Sint-Jansteen. De bewoners waren toen op vakantie. Later werd in diezelfde straat nog geprobeerd twee tuinschuurtjes in brand te steken. De bewoners kon den het vuur met emmers water blussen. In de Oude Drydijck in Sint-Jansteen vloog op 25 septem ber een schuur in brand. Verder was er nog een brandje in de Wil- helminastraat en gingen in het na bijgelegen Kapellebrug hooibalen in vlammen op. Mogelijk zijn er nog pogingen tot brandstichting geweest die niet bij de politie zijn gemeld. Afgelopen zaterdag vloog opnieuw een schuur in brand in de Brouwe rijstraat. De brandweer kon voor komen dat ook de schuur van de buren vlam vatte. „Dit is de vijfde brand in korte tijd en allemaal in schuurtjes", zegt buurvrouw Ma ria Cammaert. „We zijn wel een beetje bang geworden." „We letten op dat we 's avonds ons hek dicht doen", zegt een andere buurtbe woonster. „Want we hebben zelf ook een tuinhuisje." De politie on derzoekt of twee jongens die zater dag in Vogelwaarde een schuur in brand wilden steken iets te maken hebben met de andere branden. De politie zegt nog niets over de verklaringen van het duo. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De oudste camping van Noord-Beveland, camping An na-Friso in Kamperland, wil ver nieuwen. Niet vergroten, de cam ping wil binnen de bestaande vijf hectaren blijven. Op die grond mag de familiek Van Maurik-Mol 320 tenten en caravans toelaten, maar dat aantal halen de exploitan ten niet. Ze hebben nu 255 redelijk kleine standplaatsen in gebruik. De camping heeft veel yaste gas ten en een aantal stacaravans, daar wil de familie sterker op inzetten met meer luxe chalet-stacaravans: volledig ingerichte stacaravans met alle voorzieningen. Zo kan de cam- RECREATIE door Rob Paardekam Dat op het gebied van het toerisme nog heel wat te winnen valt, roe pen ze al jaren op Tho- len. Beetje bij beetje beginnen de grote projecten nu ook daadwerke lijk van de grond te komen. Op de Speelmansplaten aan de Oester- dam wordt binnenkort begonnen met de bouw van een groot water park en ook de plannen voor de Thoolse zuidrand staan in de start blokken. De uitbreiding van vakan tiepark De Pluimpot moet in 2011 het eerste wapenfeit worden. Eigenaar Jeroen Knols wil van De Pluimpot een park met allure ma ken. Met het oog op die plannen veranderde hij de naam een paar jaar geleden al van camping in va kantiepark. De Pluimpot wordt twee keer zo groot. Op het nieuwe deel komen ongeveer tweehon derd luxe vakantiewoningen. „Dat kunnen appartementen, gewone woningen en hotelappartementen zijn", zegt Knols. Het bestaande ge deelte blijft intact, dus met de sta-caravans. „Die gaan zeker niet weg", benadrukt de eigenaar. „We hebben daar de afgelopen jaren juist heel erg geïnvesteerd in de kwaliteit." Het is de bedoeling dat een deel van de nieuwe woningen wordt in gericht als zorgwoning. „Zorg wordt sowieso een belangrijk on derdeel van het park", zegt Knols. „Er komen ruimtes waarin bijvoor beeld een fysiotheapeut kan wer ken." De Pluimpot krijgt nog meer 'Een jachthaven bij Gorishoek is voorlopig niet aan de orde' nieuwe voorzieningen, waaronder een groot overdekt zwembad, dat ook voor de lokale bevolking is be doeld. Als het zwemparadijs er staat, kan de gemeente het huidige openluchtbad hij Haestinge slo pen. De ingang van het vakantiepark wordt straks verlegd naar de noordkant. Het park wordt dan ontsloten door een nieuwe weg. Op die manier wordt de Goris- hoeksedijk, die in de toekomst toch al drukker zal worden, zoveel mogelijk ontlast. De uitbreiding van De Pluimpot is slechts een begin van een reeks ping ook in het winterseizoen aan trekkelijker worden voor verblijf. Daarvoor moeten de standplaat sen worden vergroot. Het bestem mingsplan dat nu regelt wat de camping kan ondernemen op het eigen terrein, dateert van 1970 en bepaalt veel tot in detail - dat is niet meer van deze tijd, vinden on dernemer en dagelijks gemeentebe stuur. De exploitanten vragen in het plan ook om toestemming voor een tweede bedrijfswoning, om het toezicht met een bedrijfs leider te delen. De gemeenteraad van Noord-Beveland besluit don derdag over het plan. De vergade ring begint om 19.30 uur in het ge meentehuis in Wissenkerke. Eigenaar Jeroen Knols wil van vakantiepark De Pluimpot bij Sint-Maartens dijk een hoogwaardig recreatiepark maken. foto Willem Mieras ontwikkelingen in het gebied. La ter komt er met Wulpdal nog een groot vakantiepark bij. Daar ko men ongeveer tweehonderd vakan tiewoningen. Ook in het noorden van het plangebied komen huizen, maar niet voor de recreatie. Tegen de bestaande kern aan, in de Geertruidapolder, komt een nieu we woonwijk. Zoals het er nu naar uitziet krijgt die honderdzeventig woningen. Om deze plannen mo gelijk te maken moeten onder meer de sportaccommodaties aan de Sportlaan worden verplaatst. Binnenkort start een zoektocht naar mogelijke nieuwe locaties voor de sportvelden. Daar worden de verenigingen volgens de ge meente nauw bij betrokken. Dat de hiervoor genoem de ontwikkelingen doorgaan, lijkt inmid dels zeker. Dat kan van de jachthaven bij Gorishoek nog niet gezegd worden. Het idee om daar zeshonderd ligplaatsen te creëren, doet inmiddels ook al ja ren de ronde, maar het is nog aller minst zeker dat ze er komen. Om de uitbreiding van De Pluimpot en Wulpdal niet te stagneren, is de jachthaven tijdelijk uit de plannen getild. „Het is een plan van de lan ge adem", liet wethouder Kees van Dis een paar maanden geleden we ten. „De jachthaven is zeker niet van de baan, maar voorlopig is het even niet aan de orde." De recreatieve ontwikkelingen bij Sint-Maartensdijk en Scherpenisse worden volgende week maandag besproken in de commissie ruimte en een week later in de gemeente raad. Die moet 550.000 euro uit trekken om gronden te bemachti gen voor de nieuwe ontsluftings- weg. Verder vraagt het college 350.000 euro voor allerlei andere kosten. Het ligt niet voor de hand dat de raad de plannen zal tegen houden. In het verleden is geble ken dat een ruime meerderheid de ontwikkelingen aan de Thoolse zuidrand steunt. Kijk voor een stelling over dit on- JÉSc derwerp op www.pzc.nl/tholen. VLISSINGEN - De politie heeft nog veel vragen over een ruzie tussen drie bekenden in Vlissingen. Die werd zondag rond 16.00 uur uitge vochten op de hoek van de Glacis- straat en de Hobeinstraat. Een omstander wist te voorkomen dat tijdens de schermutseling een vrouw werd meegesleurd in een auto. Hij sprong voor het voertuig. De vrouw raakte lichtgewond aan haar arm. Zij liep samen met een man op straat toen de automobilis te hen aanviel. De politie weet wie de bestuurster is, maar zoekt men sen die gezien hebben wat er ge beurde. Zij kunnen contact opne men via 0900-8844. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft met een wedstrijd 15.000 bloembollen gewonnen. Die worden deze week geplant in de Bloemenlaan in Sint-Maartens dijk. De wedstrijd was uitgeschreven door de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur (KAVB). Gemeenten moch ten originele ideeën indienen om een woongebied op te fleuren. De beste plannen zouden worden be loond. Tholen stelde voor om van de Bloemenlaan in Smerdiek ook daadwerkelijk een bloemenlaan te maken door er duizenden bloem bollen te planten. Het idee is uitge werkt in samenwerking met stu denten van het Edudelta College (het voormalige Groen College) in Goes. Kennelijk sloeg het aan bij de KAVB, want Tholen is één van de vijftien winnaars. Komende woensdag worden de 15.000 bollen die de gemeente heeft gewonnen officieel overhan- 5 digd. Wethouder Kees van Dis zal j daarna symbolisch de eerste bol j planten. De bewoners van de Bloe menlaan en zorgcentrum Maar- tenshof zijn daarbij uitgenodigd. De feestelijkheden beginnen om 15.00 uur in het zorgcentrum. voor Brabant en Zeeland 0p 10 november verschijnt de zorgkrant In Balans verschijnt bij BN DeStem, PZC, Brabants Dagblad en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076 - 53122 77 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64