Gemeente ontging groei kraanbedrijf Goes' re -integratiebedrijf i8| zeeland BESTEMMINGSPLAN Wemeldinge 'Wegwijzers bij sluizencomplex moeten beter' tilroeoptiek Jamsessie en open podium in An de Slööve dinsdag 12 oktober 2010 B door Frank Balkenende Klanten in Wolphaarts- dijk, 's-Heer Arendsker- ke en 's-Heer Hendriks kinderen krijgen vanaf januari een andere leverancier van hun warme maaltijd. Het Nijver heidscentrum, het re-integratiebe- drijf van de gemeente Goes, neemt Tafeltje-Dekje over van zorgcentrum De Kraayert in Lewe- dorp. van elektrische apparatuur of las sen, of door detachering, zoals het schoonmaken van sportkantines. Of soms vindt een banenjager bin nen enkele weken een geschikte ar beidsplaats. Het 'model Soest', dat Goes in 2008 overnam,- werkt buitenge woon goed, vindt wethouder Jan de Pooter (PvdA, sociale zaken). De gemeente, veel minder afhan kelijk van landelijke grote re-inte- gratiebedrijven, kan er maatwerk leveren. „De dag nadat je je uitke ring hebt aangevraagd, zit je al in het Nijverheidscentrum. Bij de een zul je blij zijn dat hij er op tijd is, omdat hij geen arbeidsritme heeft. De ander kun je misschien meteen onderbrengen bij een regu lier bedrijf', legt klantmanager ac tivering Jan-Kees Kareis van het Nijverheidscentrum uit. Sinds de crisis in 2008 kloppen steeds meer jongeren aan. Vaak al leen met de vraag over opleidings mogelijkheden. Prima, vindt wet houder Jan de Pooter. „Ze komen niet meteen om een uitkering vra gen. Nee, al dan niet gestuurd door school of ouders, willen ze hulp om een keuze te maken uit het leeraanbod. Ook daarin kun nen we wat betekenen." Goes ging bij de start van het Nij verheidscentrum uit van zo'n 100 re-integratieklanten per jaar. Erva ring leert dat het er per jaar dik 160 zijn. De crisis die in 2008 we reldwijd de kop opstak, is daar me de debet aan. Om die reden is vorig jaar een Zeeuws actieplan in elkaar gesto ken om te zorgen dat jongeren niet de dupe van de economische dip zouden worden. De dertien ge meenten kregen miljoenen rijks- geld om te voorkomen dat ze lang- door Claudia Sondervan KAPELLE - Liever dan het hele be stemmingsplan voor Wemeldinge op te houden, komt wethouder Evert Damen met een wijziging, als de gemeenteraad het plan moet vaststellen. Er zit een klein manco in het plan dat wellicht las tiger kan blijken dan de wethou der vermoedt: een bedrijf dat in 2005 aan de Noordelijke Achter weg is begonnen en het inmiddels te goed doet voor die plek aan de woonstraat. Dat heeft de gemeente niet in de gaten gehad, bleek vorige week tij dens de genfeenteraadsvergade- ring. En dat kan de gemeente, ge zien de milieuzonering in de wet, lelijk opbreken, herinnerde CU-raadslid Ria Rijksen de wet houder hieraan. De provincie ac cepteert het bestemmingsplan dan gewoon niet. Het pijnpunt zit bij de onderne ming W.A.M. Nijssen Kraanver huur. Het bedrijf vestigde zich in Wemeldinge in 2005 met één kraan. Het bedrijf is toen ook be zocht door milieuambtenaren van de gemeente, zei de wethouder. Maar inmiddels is het bedrijf uitge- MIDDELBURG - De strijd om het Zeeuws Kampioenschap sloep- roeien bij de mannen is gewon nen door het team Seahorse uit Kortgene. Dat heeft Snocque Deux uit Bruinisse verslagen. Seahorse presteerde zaterdag tij dens de Grachtenrace in Amster dam beter dan Snocque Deux. Het Kortgeense team werd daar 17e, de Bruse roeiers eindigden op plaats 40. De uitslag van de wedstrijd in Amsterdam telde mee voor het Zeeuws Kampioenschap. Dat ging dus naar Seahorse. Bij de dames ging de Zeeuwse titel naar het team van de Zeeuwse Deernen. Dat won het provinciale kampioenschap voor de derde keer. foto Kees Verweel SINT-ANNALAND - Beroeps-, begin nende, oude, jonge en amateurmu zikanten zijn welkom tijdens de jamsessie met open podium die za terdag 16 oktober wordt gehouden in café An de Slööve in Sint-Anna- land. Stichting Tholen Rockt zorgt voor de apparatuur, zoals drums, basversterker en gitaarversterker. Alle muziekstijlen zijn mogelijk. Aanvang 20.00 uur. breid met drie kranen, twee trek kers, een dumper, een oplegger en wordt er tot in de late avonduren onderhoud gepleegd op het erf met hogedrukspuit en laspunt, meldde een achterbuurvrouw tij dens de raadsvergadering afgelo pen week. „Met een knoop in de maag", want de Nijssens zijn 'zeer prettige buren', tekende zij aan. Maar dat de gemeente het bedrijf in het nieuwe bestemmingsplan zonder meer een specifieke be stemming, toegesneden op de on derneming, wil geven, zonder op de hoogte te zijn van de huidige omvang van de bedrijfsactivitei ten, gaat haar te ver, stelde zij. In het bestemmingsplan zijn in de woonkern van Wemeldinge enkel bedrijfsactiviteiten met beperkte milieubelasting toegestaan. De huidige bedrijfsomvang was de gemeente blijkbaar ontgaan, moest Damen toegeven. Verplaat sing naar het bedrijventerrein was in 2005 nog te veel gevraagd van het nog jonge bedrijf meldde hij. Damen komt voor de vergadering van 1 november met een amende ment, waarin een voor alle par tijen aanvaardbare oplossing wordt geboden, beloofde hij. De gemeente Goes zette eerder de warme-maaltijdvoorziening voort van Maaltijd@home, het particulie re bedrijf dat tot april dit jaar elke dag de warme hap bezorgde bij 185 (overwegende oudere) klanten in Goes en omgeving. De drie wes telijke kernen van de gemeente werden nog vanuit De Kraayert be diend, maar Goes neemt ook die raak per 1 januari over. De maaltijden worden bereid in het pand van Verbart Reclame aan de A. Plesmanweg op de Poel I, naast het voormalige onderkomen van Maaltijd@home. Dat laatste be drijf sprong in 2009 in het gat dat zorggroep Ter Weel achterliet. Dat was gestopt met de bereiding en distributie van het dagelijks diner. Toen Maaltijd@home de stekker er uit trok, nam de gemeente de maaltijdvoorziening over, omdat ze er aan hecht dat klanten elke dag een goede warme hap op tafel krijgen. Tafeltje-Dekje is nu een stevige jonge loot binnen het Nij verheidscentrum, dat zich ontpopt als een steeds breder functione rend re-integratiebedrijf Oorspronkelijk is het Nij verheidscentrum aan de Houtkade opgezet als een test- en trainingscentrum, waarin iemand die een uitkering aan vraagt (verplicht) de eerste zes we* ken verblijft. Een tussenstation op het pad van werkloosheid naar werk. In die zes weken wordt beke ken wat iemand kan en wat er no dig is om hem of haar aan een baan te helpen. Het credo is: houd ze uit de bijstand. Goes heeft nu zo'n 600 uitkeringsgerechtigden. Overigens komen er niet alleen mensen die een bijstandsuitkering aanvragen (WWB) terecht. Ook werkloos geraakte Goesenaren (WW) en jongeren (WIJ) krijgen een duwtje in de rug richting ar beidsmarkt. Door scholing, werker varing opdoen zoals demontage TERNEUZEN - Er moet nu eindelijk werk gemaakt worden van een goe de bewegwijzering bij het sluizen complex in Temeuzen. Daarvoor houdt gemeenteraadslid Gijs van den Berg (PvdA) een plei dooi. Nogmaals, omdat hem drie jaar geleden is toegezegd dat de be wegwijzering zou worden verbe terd. Inmiddels is er nog steeds niets gebeurd, constateert het raads lid. Van den Berg wijst burgemees ter en wethouders er op dat er vrij wel dagelijks zowel personenauto's als vrachtwagens staan te wachten voor een open brug. En dat terwijl er even verderop een mogelijkheid is om de sluis te passeren. STELLING Reageerop de stelling: Goes moet coffeeshops met rust laten www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1Kapelse maakt indruk met foto's 2. Agenten voorkomen vechtpartij 3. Dronken automobilisten gepakt TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl betaalbare brilmode korting de comptele bnl walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl Laswerk in het Nijverheidscentrum in Goes, waar uitkeringsaanvragers de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62