natje en Kwiek Tijdelijk AZC lijkt steeds meer op een wijkje Dronken man rijdt met auto de sloot in Huishoudens zitten paar uur zonder water Hulpdiensten rukken tevergeefs uit almanak door Luc Oggel kruiningen - Sportverenigingen die gebruikmaken van de Reimers- waalhal in Kruiningen moeten het binnenkort zonder kantine doen. Voetbalvereniging Kruiningen, die de kantine al jaren beheert, stopt daar eind dit jaar mee. Het is te las tig om de kantine te bemensen. De voetbalvereniging beheert de kantine in de sporthal al zo'n tien S019BMBHMSHMBHS jaar, naast de eigen kantine. „We hebben er geen vrijwilligers voor", zegt voorzitter Jaap van Langevel- de van w Kruiningen. „De afgelo pen jaren loopt het gebruik ook te rug, het is niet echt winstgevend. Je ziet dat steeds meer mensen van thuis iets meenemen. Daar naast moeten we de laatste jaren ook huur betalen. Dus we hebben gezegd: we stoppen ermee. Onze eigen kantine is belangrijker." Van Langevelde beseft dat sommi ge andere verenigingen, zoals de badminton, de korfbal en de vol leybal, niet blij zullen zijn met het besluit. „Ons valt niks te verwij ten, we hebben het tien jaar ge daan. Als we genoeg vrijwilligers hadden, waren we wel doorge gaan. Maar we hebben twee kanti nes te doen, dat is het lastige." Volgens raadslid Thea Laban van Leefbaar Reimerswaal is het pro blematisch dat het beheer van de kantine stopt, omdat verenigingen verplicht zouden zijn om tegen standers na de wedstrijd een con sumptie aan te bieden. Wethou der Hans de Kunder kent die regel niet, wel geeft hij aan dat het op dit moment onduidelijk is hoe het nu verder moet. „We hebben als gemeente een oproep gedaan voor een nieuwe uitbater of beheerder, daar zijn geen reacties op geko men. Het is ook gewoon moeilijk om-een sportkantine rendabel te exploiteren, terwijl een goedlopen de kantine voor een sporthal wel belangrijk is." Volgens De Kunder zal een aantal mogelijkheden worden bekeken. „We kunnen vanuit de gemeente een kantinebeheerder aanstellen, maar dat is niet echt een kerntaak. Je zou de ruimte ter beschikking kunnen stellen aan verenigingen om zelf iets te schenken, of we moeten de sporthal als gymzaal gaan beschouwen en het zonder kantine doen." ammBmiammamm GOES - Het lijkt wel een wijkje, het tijdelijke zes semi-woonblokken zijn in december ge- gen en mag er maximaal vijf jaar blijven staan. Stoomtrein. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekerscentrum (AZC) naast het terrein reed. De eerste asielzoekers arriveren begin Het bouwplan werd bemoeilijkt door de vele Asielzoekers praat met Goes ook over een van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes. De 2011. Het centrum kan 250 mensen herber- kabels en leidingen op het perceel naast de permanent AZC. foto Izaak Verkeste POORTVLIET Een 40-jarige automobilist uit de gemeente Tholen is zondag rond middernacht in de sloot beland aan de Bram Groenewegenweg bij Poortvliet. Hij is daarna opgepikt door een omstander, die hem naar huis bracht. Daar is hij later opge haald door de politie. Het is verbo den om de plek van een ongeval te verlaten zonder je identiteit achter laten. Uit een blaastest bleek dat de man drie keer te veel alcohol had gedronken. GOES Zo'n veertig woningen aan de Marshallstraat in de Goese Polder hebben gisteren tweeënhalf uur zonder water gezeten. Oorzaak bleek een lek in de waterleiding ter hoogte van het Polderplein. Monteurs van Delta hadden het eu vel om kwart voor drie verholpen, zodat de veertig huishoudens weer water uit de kraan zagen stromen. Hoe het lek is ontstaan, is nog on duidelijk. Delta onderzoekt dat mo menteel. RENESSE Een strandjeep, een duikteam en blusgroepen van de brandweer, een ambulance én de politie zijn gisteren tevergeefs gealarmeerd voor een kitesurfer in nood. Een strandtenthouder viel op dat de ki tesurfer door de aflandige noord oostenwind moeite had om op het strand bij Renesse terug te komen. Daarop sloeg hij alarm. Toen de di verse hulpdiensten arriveerden, was de man echter op eigen kracht weer op het strand gekomen. Tip? redactie@pzc.nl i Zijn zware knie-operatie ligt alweer vele maanden achter hem, maar zo af en toe ontvangt de Vlissinger nog blijken van medeleven. Eén van zijn collega's op het Middel burgse kantoor, net terug van vier weken vakantie, zag hem over de bu relen wandelen en riep hem belang stellend toe: „Hoe gaat-ie Kees? Loop je alweer als een kievit?" Kees wilde niet flauw zijn en lachte optimistisch. Maar liet er toch een zuinig reactie op volgen. „Nou, het gaat weer een stuk beter, maar als een kievit, da's toch echt te veel ge zegd hoor." Een andere collega hoorde de onder toon in het antwoord en wendde zich grijnzend tot Kees. „Trek het je niet aan joh, op onze leeftijd gaat dat lopen sowieso toch nooit meer als een kievit. Nee, in ons geval kun nen we hooguit nog spreken over waggelen als een pinguïn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61