Combinatie zonder geheimen Meto is speelbal van Axel 20 Evelien de Kesel is opvallendste amazone bij dressuur in Nieuwvliet DUIVENSPORT Geschelpte doffer 'Charley' bezorgt vader en zoon Traas succes Van die Wege baalt van vijfde plaats in België Meersschaert blijft tweede dinsdag 12 oktober 2010 door Fred Rabout NIEUWDORP - 'Charley', een tweeja rige geschelpte doffer, bracht de combinatie Traas dit seizoen mooie successen. De doffer won de vlucht vanuit Chateauroux op 11 juli, werd generale asduif van de afdeling Zeeland en vloog uiteinde lijk 6169 prijskilometers. Daardoor mag de combinatie Traas uit Nieuwdorp zich volgende maand in Yerseke tot Generaal van Zee land laten kronen. Ook in 2008 viel vader Louis (51 jaar) en zoon Ronald (28 jaar) die eer al te beurt. De combinatie Traas kwam in 2006 tot stand. Aan de Nieuwdorp- se Havenweg heeft men de be door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Met vier overwinnin gen mocht Evelien de Kesel zich uitblinkster noemen tijdens de dressuurwedstrijd van PSV West- Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet. De amazone uit Watervliet stuur de de merrie Zoe in manege Hip- po D'Or in Zi in beide proeven naar het goud. In L2 eiste ze met Bienvenue in beide proeven de oranje erelinten op. Met twee overwinningen in Li met Arco en één zege in Mi met Vowendy, was Jasmijn de Herder eveneens succesvol. Na een afwe zigheid van een jaar kon Marjolein Contant met haar nieuwe aan winst Alita op een uitstekende ren tree terugkijken. De amazone uit Oostburg stuurde in B de Ferro- dochter tweemaal naar een over tuigende overwinning. schikking over een schitterende ac commodatie. „Dat draagt bij aan ons succes", meent Louis. „De huisvesting van de duiven moet perfect zijn. Verder dienen de kwa liteit en de verzorging in orde te zijn. Geheimen? Nee die zijn er niet. Gewoon honderd procent in zet." De start van de combinatie in het seizoen 2006 leverde hen een 42e plaats in het Zeeuwse eindklasse ment op. Een jaar later stonden ze niet in de Zeeuwse topzestig, maar in 2008 keerden ze terug aan het front. En ook dit jaar verliep dus uitermate succesvol. Waar werden afgelopen seizoen de punten ge pakt? Louis: „Op de vitesse, ruid en dagfond ging het met onze Elf maanden geleden reed Evelien de Kesel voor het laatst met de merrie Zoe in M2. Bij haar herop treden en debuut in Zi reed de Tango-dochter met 62.64 procent in de eerste proef naar een overtui gende overwinning. Zij bleef Dylan de Ridder met Lantana ruim twee procent voor. In de herkansing stokte de teller voor de combinatie uit Watervliet op 62 procent. Dat was wel twee procent meer dan Sharona van Renterghem, met Patrick. „Zoe is een heel fijn paard om te rijden", vertelde De Kesel. „Ze leert ontzet tend snel. Na bijna een jaar startte ik haar voor het eerst in Zi. En ze pakte het meteen weer op. Het is geweldig om te zien wat dit paard allemaal in huis heeft." Ook met Bienvenue heeft De Ke sel een klasbak op stal staan. In de warmloopronde reed ze de Samba oude duiven volgens doelstelling. De overnacht is nog niet aan ons besteed. Met de vitesse jonge dui ven ging het minder goed. We had den veel verliezen bij de opleer. Op de midfond jonge duiven pak ten we weer onze puntjes, maar op de natoer lieten onze duiven het opnieuw afweten. Daar pakten de concurrenten meer punten dan wij. Het mocht, want twee vluch ten voor het einde kon ons weinig meer gebeuren. En dat terwijl we afgelopen winter toch weinig geïn vesteerd hebben in onze renstal." Louis en Ronald Traas weten exact wanneer ze een 'vroege' hebben. „Als ze van over de vuilnisbelt van het Sloegebied komen, weten we dat het wel goed zit. Dan hebben Hit-dochter met het aansprekende totaal van 72.66 procent in L2 met een straatlengte voorsprong naar de overwinning. De combinatie sloeg hiermee een gat van maar liefst acht procent met Jennifer Haegeman met Esperanto. In de tweede manche eiste De Ke sel met 65.33 procent de zege op. Slecht een fractie meer dan Anna bel Contant, met Ubrinica. „Bien venue is een paard met ongeloof lijk veel kwaliteiten. Maar ze is groot en pas vier jaar. Ze mist daar door de kracht om in twee proe ven achter elkaar te pieken. Het moet allemaal nog een beetje in balans komen. Dat is een kwestie van tijd en geduld", aldus De Ke sel. In Li vielen de prestaties van Jas mijn den Herder op. Zij reed de ruin Arco in beide proèven naar de overwinning. ze de kortste, juiste weg naar huis weten te vinden." Eindstand Generaal kampioenschap: 1. Comb. Traas (Nieuwdorp), 2. Cebr. Van Beveren (Nieuw Namen), 3. Gebr. Scheele (Terneuzen), 4. H. Calon (Slijk- plaat), 5. K. Minderhoud (Koudekerke), 6. G. Baan (Middelburg), 7. E. de We ver (Schoondijke), 8. M. v.d. Zande (Wissenkerke), 9. H. Melis (Westkapel- le), 10. J. Bras (Wemeldinge), 11. C. Schroevers (Arnemuiden), 12. Joh. Van Belzen&Zn (Arnemuiden), 13. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 14. A. Mat- tens (St.Jansteen), 15. Comb. J&K. van Belzen (Arnemuiden), 16. M. Hengsdijk (Kapelle), 17. A. Thijs&Zn (Heikant), 18. O. Haers (Philippine), 19. J. Moes (Terneuzen), 20. Mattie de Witte (Kats). MAASMECHELEN - Peter van de We ge moest tijdens het Belgisch kam pioenschap rallycross genoegen ne men met een vijfde plaats in het eindklassement van de i6oocc-klas- se. De coureur uit Zuiddorpe was in zijn Toyota Yaris in het Neder lands kampioenschap ook al op die positie geëindigd. Na afloop van de laatste race, die werd verreden op de Duivelsberg in Maasmechelen, zocht Van de Wege tevergeefs naar een oorzaak voor zijn mindere rijden. „In de eerste twee heats hoor ik bij de snelsten van mijn klasse en sta ik feitelijk op pole-position. Maar daarna kan ik het tempo niet meer volgen. Ook in de finalerace niet. Hard en zuiver rijden, dacht ik steeds bij me zelf. Maar het ging niet harder en ik kon niet aanpik ken. Ik begrijp eriecht niets van. De vijfde plaats valt me tegen." TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen moesten in de uitwed strijd tegen OOV'67 opnieuw ge noegen nemen met een nederlaag. Dit keer verloor de tweedeklasser met 3-0. Vierdeklasser Steen ging met één doelpunt verschil (3-2) on- deuit tegen Halsteren. In de vijfde klasse boekte Axel een overwinning met dubbele cijfers op Meto: 0-10. Tweede klasse. OW'67-Terneu- zen 3-0 (1-0): Hoewel Terneuzen al vroeg op achterstand kwam, had het in de eerste helft lange tijd het beste van het spel. Dat veran derde nadat de thuisclub kort na de hervatting op 2-0 was geko men. OW'67 was na die tweede treffer voortdurend in de meerder heid. Dat de score daarna niet ver der opliep was vooral te danken aan keepster Elinny de Waal. Pas in de slotfase werd het 3-0. Vierde klasse. Halsteren-Steen 3-2 (1-1). Scoreverloop: 1-0, Saskia Blom- maert 1-1, 2-1, 3-1, Marja Eggermont 3-2. Vijfde klasse. Meto-Axel 0-10 (0-2). DoelpuBitemmaaksters Axel: Alicia Huijsman en Linda van Meurs (beiden 3x), Sandra Beun (2x), Kimberley Bod- daert en Evelien Bleijenberg. Hontenisse-Vivoo 2 6-1(2-1). Score verloop: Fanny Kool 1-0, 1-1, Beau Bou- wens 2-1 en 3-1, Fanny Kool 4-1, Beau Bouwens 5-1, Margot de Rijk 6-1. Vogelwaarde-Odio 1-3 (0-2). Score verloop: Elodie Naffa 1-0, Annelies Baauw 2-0, Daisy Barcké 3-0, Iris Corne- lissens 4-0, Stephanie de Schepper 5-0, Lotte Baauw 6-0, Marieke Spuessens 7-0, Anne Dieleman 8-0. Hulsterloo-MOC'17 3-0 (1-0). Score verloop: Maureen van der Steen 1-0 en 2-0, Nikky Verbuyst 3-0. HULST - Rallyrijder Sjef Meers- schaert uit Hulst is samen met zijn navigator Debbie Everse in het Bel gische St. Vith op de zesde plaats in de 3251 challenge geëindigd. Op het geaccidenteerd parcours in St. Vith stond het Hulster duo na de eerste vijf proeven op de vijfde plaats. Ze zakten daarna nog een plaats, mede veroorzaakt door het stukgaan van de intercom. In de tussenstand om het Nederlands kampioenschap staat Meersschaert stevig tweede. Bij de navigators staat Debbie Everse eerste. MEEST GE Aanvaller Lord niet naar Vlissingen Nick de Jong is zondebok bij Hoek GPC Vlissingen blijft koploper (foto) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Opa Louw (links), Jerzy, Louis en Naomi Traas zijn trots op de successen die de familie met de duiven heeft behaald. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58