Voor de spelers van Oranje is Doesburg maakt sprong 24l Bert van Marwijk: 'Mooi spelen lukt niet altijd' Tim Krul kan spelen tegen Jong Oekraïne Fifa bekijkt opties doellijntechnologie Thiemo de Bakker naar tweede ronde Bridgeduo kansrijk bij World Series Van der Meet strandt in kwalificaties Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de voetballers van de grote clubs zijn nu al weer een gevangene van een moordend speelschema. Nederland-Zweden 9 Mark Tuitert leidt opstand via twitter dinsdag 12 oktober 2010 RIJSWIJK Jong Oranje kan vanavond in de uitwedstrijd tegen Jong Oekraïne beschikken over Tim Krul. De doel man van Newcastle United is vol doende hersteld van een blessure aan zijn schouder, die hij zaterdag in het thuisduel met Jong Oekraïne opliep. Bondscoach Cor Pot had door de blessure van Krul NEC-doelman Jasper Cillessen als derde doelman aan zijn groep toe gevoegd. Sergio Padt van Go Ahead Eagles is de tweede keeper van Jong Oranje, dat een achterstand van 3-1 möet zien goed te maken. ZÜRICH De wereldvoetbalbond Fifa lijkt niet meer doof voor vernieuwing. Op 20 oktober tijdens de volgende meeting van de IFAB, die de regels binnen het voetbal opstelt, worden dertien verschillende doellijntech nologieën bekeken. Onder de ver schillende technische hulpmidde len voor scheidsrechters bevinden zich het Hawkeye-systeem, dat al bij het tennis is ingevoerd, en een chip die in de bal zou komen. Daar naast wordt ook het huidige experi ment, met twee extra assistenten achter de doellijnen, besproken. SHANGHAI Tennisser Thiemo de Bakker heeft gisteren de tweede ronde van het ATP-toernooi in Shanghai bereikt. De Hagenaar was in twee sets te sterk voor de als negende geplaats te Spanjaard Fernando Verdasco: 7-6 (4) 7-5. De Bakker maakte in de wedstrijd goed gebruik van de tweede service van de Spanjaard. Meer dan de helft van die punten ging naar hem. Verdasco beleeft so wieso dramatische weken in Azië. Ook in Bangkok en Peking was hij na één partij al klaar. PHILADELPHIA De bridgers Mark de Meer (Middel burg) en Roeland Maat ('s-Heer Arendskerke) hebben bij de World Bridge Series in Philadelphia uit zicht op het bereiken van de halve finales. Het duo staat op een gedeel de 118e plaats met een score van 50,61 procent. De Meer en Maat ko men uit in de klasse open pairs. Er zijn 250 koppels. Vandaag staat er een nieuwe sessie op het program ma. De World Series, die vele cate gorieën kennen, duren tot en met zaterdag. TORHOUT Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd het hoofdsche ma te bereiken van het 100.000 dol- lartoernooi van Torhout. De speel ster uit 's-Heer Abtskerke werd in de tweede ronde van de kwalifica ties uitgeschakeld door landgenote Kiki Bertens: 4-6 6-2 6-1. Daarvoor had ze al wel de Britse Ines Jan- bgkhsh met 6-2 6-1 verslagen. Het was voor het eerst dat de ne gentienjarige Van der Meet een po ging deed een toernooi met zo veel prijzengeld te spelen. NEDERLAND-ZWEDEN Nederland en Zweden troffen elkaar 21 keer. Negenmaal won Oranje, zeven keer was Zweden de sterkste. EK-kwalificatie Aanvang: 20.30 uur Locatie: Amsterdam Arena, Amsterdam Scheidsrechter: Lannoy (Frankrijk) Tv-uitzending: SBS 6 (19.55 uur) Huntelaar topscorer Klaas Jan Huntelaar is met zes doelpunten topscorer in de EK-kwalificatie. Hij wordt op de voet gevolgd door de Duitser Miroslav Klose. speler Klaas Jan Huntelaar Miroslav Klose Tim Matavz Jermaine Defoe Adam Szalai Gergely Rudolf Yossi Benayoun Nikola Zigic Van Bommel Van der Vaart Van der Wiel Heitinga Stekelenbun Mathijsen Pieters Dinsdag 12 oktober Finland-Hongarije (17.30 uur) Nederland-Zweden (20.30) San Marino-Moldavië (20.30) Woensdag 17 november Finland-San Marino Vrijdag 25 maart Hongarije-Nederland Dinsdag 29 maart Nederland-Hongarije Zweden-Moldavië Stand groep E 1 Nederland 2 Zweden 3 Hongarije 4 Moldavië 5 Finland 6 San Marino 8-1 8-0 10-3 3-3 1-4 0-19 NOORDWIJK - Het Nederlands Elftal wil wel at tractief voetbal spelen, maar dat lukt niet altijd, zegt bondscoach Bert van Marwijk. „De inten tie is dat we niet alleen winnen, maar ook mooi voetballen. Op het WK hebben we dat ge probeerd, maar lukte het niet", aldus de bonds coach die hoopt dat Oranje vanavond tegen Zweden wint met attractief spel. Van Marwijk blijft maar uitleggen dat de min der frivole speelstijl van Oranje op het WK, waar nationaal en internationaal veel over te doen is, niet bewust is gekozen. „Soms lukt het niet. Op een WK worden toch andere dingen gevraagd. Daar hebben we vooral gewonnen. Tegen Finland begonnen we goed, maar deed de laatste 25 minuten van de eerste helft niet ie dereen meer mee. Dan zijn we kwetsbaar." Van Marwijk liet in de laatste elf EK- en WK-kwalificatieduels geen punt liggen, maar is daar, zegt hij, niet zo mee bezig. „Oranje is een stabiele ploeg, daar komt het door." Volgens Van Marwijk zijn de Zweden beter dan de Mol- daviërs. „Ibrahimovic is natuurlijk een topspits. Ze hebben Toivonen en er lopen natuurlijk en kele goede spelers op het middenveld. Ik verge lijk ze een beetje met Denemarken, ze zijn sterk en internationaal ervaren." MIDDELBURG - Kyle Doesburg heeft door zijn drie doelpunten tegen Unitas een flinke sprong in het PZC-topscorersklassement ge maakt. De aanvaller van Goes kwam door zijn zeven doelpunten die 10,5 punten waard zijn op de vierde plaats terecht. Die deelt hij met Morad Bobouh van Zeelandia Middelburg. De namen in de top drie bleven ongewijzigd. Lodewijk van Keeken kwam niet tot scoren voor IJzendij- ke, waardoor hij op 13 (doelpun ten bleef staan. Rachid Bouhoudane (Vosmeer za terdag) scoorde eenmaal, zijn twaalfde goal, en maakte zich daar door op de tweede plaats los van Timmy Goossens die niet scoorde voor Philippine. Nieuw in de top tien is de naam van Mariusz Mosiej die door zijn drie doelpunten voor Kwadendam- me (nota bene als invaller) met stip binnenkwam op de zesde plaats. i 1 Lodewijk van Keeken IJzendijke 2 Rachid Bouhoudane Vosmeer 3 Timmy Goossens 4 Kyle Doesburg Morad Bobouh 6 Mariusz Mosiej 7 Sebastian Lagrand Hoedekenskerke 8 Grigor Sahakjan GPC Vlissingen Najim Boughmari Tom Blomaard John Riemens Jermo Stoel Frank van der Helm Zierikzee Wesley van Effrinck Zeeland Sport Philippine Goes Zeel. Middelburg Kwadendamme GPC Vlissingen Bruse Boys Bevelanders Hoedekenskerke klasse goals factor 5A zon i '1 13 J 1 13 4B zat j 12 1 12 5A zon i 11 1 11 2E zon 7 1,5 10,5 3A zon 7 1,5 10,5 5B zon 10 1 10 4A zat 1 9 1C zat 4 2 8 1C zat 4 2 8 IC zat 4 2 8 4A zat 8 1 8 4 A zat 8 1 8 4B zat 8 1 8 5A zon 8 1 if 8 heerenveen - De schaatsers lijken zich niet neer te leggen bij een nieuwe regel van de internationale bond ISU, die rijders verbiedt om op de rechte stukken met de schaats over de lijn te komen. Olympisch kampioen Mark Tui tert gebruikt het sociale netwerk twitter voor een opstand en veel collega's sluiten zich bij hem aan. Tuitert, die in februari bij de Spe len de 1500 meter won, spreekt over de Dr Bibberregel. Hij vindt dat de nieuwe regel de schaats sport kapotmaakt. Bij wedstrijden in Thialf volgde zondag diskwalifi catie voor Wouter Olde Heuvel en Jan Blokhuijsen. De ISU voerde de 'lijnregel' in juni in tijdens een congres in Barcelo na. Daar werd ook besloten dat schaatsers de finishlijn niet meer mogen passeren met een schop pende beweging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56