'Wegwijzers bij sluizen moeten beter' Jeugd in Kloosterzande 20 SportBillies dit keer in 'thuisstad' van Joey Hulster band Bluem is openingsact Smokkelrock OPSTOPPINGEN Onnodige wachttijden ID-kaart is in Hulst voorlopig nog niet gratis dinsdag 12 oktober 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moet nu eindelijk werk gemaakt worden van een goede bewegwijzering bij het slui- zencomplex in Terneuzen. Daar voor houdt raadslid Gijs van den Berg (PvdA) nogmaals een plei dooi. Nogmaals, omdat hem drie jaar ge leden is toegezegd dat de beweg wijzering zou worden verbeterd. Inmiddels is er nog steeds niets ge beurd, constateert het raadslid. Van den Berg wijst er in schriftelij ke vragen aan burgemeester en wethouders op dat er vrijwel dage lijks zowel personenauto's als vrachtwagens te wachten staan voor een open brug. En dat terwijl er even verderop een mogelijkheid is om de sluis te passeren. „Automobilisten van buiten de streek zijn niet bekend met de mo gelijkheid om rond te rijden en staan dan onnodig te wachten", weet het raadslid. „Niet zo'n gast vrij begin voor een bezoek aan Ter- neuzen, terwijl één en ander mijns inziens eenvoudig op te los sen is door het plaatsen van een paar duidelijke bewegwijzerings borden." Een voorbeeld van goede beweg wijzering is volgens Van den Berg te vinden op de Zandkreekdam. „Dus waarom ook niet aan de slui zen van Terneuzen?" Drie jaar geleden bracht hij het probleem onder de aandacht van Provinciale Staten, die de zaak op het bordje van Rijkswaterstaat leg den. Het hoofd Waterdistrict Wes- terschelde liet daarop weten dat de algemene bewegwijzering in het seizoen 2009-2010 zou verbeteren. Rijkswaterstaat zou dat hebben af gesproken met de gemeente Ter neuzen (beheerster van het slui- zencomplex) en de provincie (be heerster van de wegen langs het Kanaal). Van den Berg: „Inmiddels is het jaar 2010 bijna voorbij en staan er nog dagelijks onnodig auto's te wachten en het lijkt er op dat er niets gebeurd is." Het raadslid wil nu van burge meester en wethouders weten wanneer de bewegwijzering zoda nig is aangepast dat onnodig wach tende auto's tot het verleden beho ren. Hij wil dat het college de pro blematiek rond de bewegwijzering bij het sluizencomplex ook nog eens onder de aandacht brengt van zowel Rijkswaterstaat als de provincie. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Joey de Loor uit Ter neuzen had een droom. Hij wilde graag voor zijn gehandicapte broer tje Jochem een ideale sport vin den. Het lukte hem Jochem op rol- stoeltennis te krijgen. Toen Joey zag hoeveel plezier zijn broertje had, besloot hij het groter aan te pakken. Na het winnen van het jongeren-project Your World werd zijn droom in oktober vorig jaar werkelijkheid: eenlandelijke sportdag voor kinderen met een handicap. Omdat de eerste editie van Sport- door Harold de Puysseleijr Kinderen uit Kloosterzan de weten sinds gisteren dat leeftijdgenoten uit Bonaire net als hen twee talig zijn. Alleen spreken de kinderen uit Kloosterzande Nederlands en Zeeuws, en zijn kinderen uit Bo naire behalve het Nederlands ook het Papiamento machtig. De leerlingen uit groep 8 deden die nieuwe kennis op, nadat ze vanuit het radiozendstation van Eric Vervaet aan de Noordstraat contact legden met kinderen van dezelfde leeftijd van het Kolegio San Bernardo op Bonaire. Verschillen tussen de beide landen zijn er ook, ontdekten de kinde ren. Terwijl de schooldag voor de kinderen uit Kloosterzande erop zat, moest die van de scholieren uit Bonaire nog beginnen. Het tijdsverschil met Bonaire is name lijk zes uur. Het initiatief voor de radioverbin ding via de korte golf lag bij een groep zendamateurs die een week lang de antennes van Radio We reldomroep Nederland op Bonaire mag gebruiken om verbindingen te leggen met andere zendama teurs. Dat vindt zijn oorsprong in de staatsrechtelijke verandering die afgelopen zondag zijn beslag kreeg. Nederland heeft Bonaire zondaga vond (lokale tijd) welkom geheten als bijzondere gemeente. Demissio nair staatssecretaris Ank Bijleveld van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties gaf op het po dium in het centrum van Kralen- Billies in Arnhem plaatsvond, was de opkomst uit Zeeland minimaal. Daarom is het voor Joey extra leuk dat SportBillies dit jaar in zijn ei gen woonplaats Terneuzen wordt gehouden. Dat gebeurt morgen van 13.00 tot 18.00 uur in sportcentrum Vliegen de Vaart. Iedereen, zowel met als zonder handicap, kan kennisma ken met tal van aangepaste spor ten, zoals duiken, basketbal, ten nis, judo en dansen. SportBillies Zeeuws-Vlaanderen wordt georganiseerd door Hulst in Beweging en de Terneuzense orga nisatie Spo'rtPunt. Rachel uit groep 8 van basisschool Ter Duinen in Kloosterzande stelt een vraag aan leeftijdgenootjes op Bonaire. DE KLINCE - De Hulster band Bluem opent zaterdag popfestival Smokkelrock in De Klinge. Na de bluesy poprock van de Hulste naren betreedt Hush Hush uit Sinr-Niklaas het podium van het parochiehuis. Met een mix van powerrock, pop en funk is Billy The Kill de derde band op Smokkelrock. Deze band timmert al een tijdje aan de weg en lijkt daar nu voor te worden be loond. Hun eerste gratis EP werd meer dan duizend keer gedown- load, wat voor een beginnende band niet slecht is. Ze promoten momenteel hun eerste single Cold as ice, de full-cd volgt in het voor jaar. De afsluitende band van Smokkelrock dit jaar is Fixkes, be kend van de hitsingle 'fe vraag het aan uit 2007. De afterparty wordt dit keer wederom verzorgt door D]-team Vatos Locos, verkozen tot Student-DJ's van het jaar. De deuren van het parochiehuis gaan om 19.00 uur open, Bluem begint een half uur later te spelen. Om de oren tijdens Smokkelrock te beschermen, zijn oordopjes ge durende het festival gratis beschik baar. Kaarten kosten 13 euro aan de kassa en 9 euro in de voorver koop. www.smokkelrock.be HULST - De identiteitskaart is in de gemeente Hulst in tegenstelling tot wat sommige mensen denken nog niet gratis. Het gerechtshof in 's-Hertogen- bosch heeft vorige week weliswaar bepaald dat de kaarten 'vrij van le ges verstrekt moeten worden, maar het finale besluit ligt bij de Hoge Raad. Die moet zich nog uit spreken over het oordeel van het gerechtshof, voordat de wet even tueel wordt aangepast en de identi teitskaart gratis is. Tot'die tijd brengt de gemeente Hulst nog le- j ges in rekening voor de kaart. De beslissing van het hof geldt boven dien niet voor paspoorten en rijbe wijzen, aldus de gemeente. i I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52