Wapen Vechthanen vrolijk door historie dorp 19 Zes keer verhuizen, maar altijd in Breskens Arie Vinke geeft cursus 'glas in lood' Boulevard dicht voor aanleg nieuwe bruggen Inbraak in woning op klaarlichte dag Uitslagen van Rabo Dikke Banden Races dinsdag 12 oktober 2010 De zwarte dubbele adelaar in het goud - gedekt met gouden kroon en 17 parels - die op het wapenschild van Breskens prijkt, herinnert aan Maximili- aan van Oostenrijk, de vorst die de Heerlijkheid Breskens uitgaf. Bijnaam van Bressiaanders. Getuige een oud rijmpje maakten ze weinig in druk als vechtersbazen, omdat ze 'moesten wieken voor die van Schoondie- ke en kommen die van de Groe dan houwen ze beter hutder deurtje toe' OOSTBURG Glaskunstenaar Arie Vinke geeft vanaf 10 november een cursus 'glas in lood' bij de stichting Welzijn West Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Schoolstraat in Oostburg. De twin tig lessen vinden plaats op woens dagavond vanaf zeven uur. De prijs van de cursus bedraagt 385 euro. Er is plaats voor twaalf cursisten. Be langstellenden kunnen zich aan melden via 0117-455349. IJZENDIJKE De Boulevard in IJzendïjke is mor gen de hele dag afgesloten voor al le verkeer. De gemeente Sluis laat de twee bruggen in de straat ver nieuwen. De werkzaamheden du ren langer dan die ene dag, maar verkeer kan vanaf donderdag wel weer gewoon passeren. De gemeente waarschuwt dat het werk gepaard gaat met 'enige ver- keers- en geluidhinder'. TERNEUZEN In een woning aan de Tweede Ver bindingsweg in de Terneuzense binnenstad is gisteren op klaarlich te dag ingebroken. De bewoner ver liet om 13.00 uur zijn huis en was om 16.00 uur terug. In de tussen tijd hebben inbrekers kans gezien zijn woning binnen te dringen en te doorzoeken. Veel van hun ga ding vonden ze niet. De bewoner miste, aldus de politie, een geldbe drag van enkele tientallen euro's. IJZENDIJKE Aan de Rabo Dikke Banden Races in IJzendijke deden afgelopen zater dag 102 renners mee. Winnaars: ID renners heren, Joannathan Duin- kerke, Goes; ID renners dames, Vi vian Geensen, Hilversum; 4-5 jaar, Jasper Fortrei, Breskens; 5 jaar, Jar- no van Sorgen, IJzendijke; 6 jaar, Vera de Munnïck, Kapelle; 7 jaar, Rodi Reunis, Hulst; 8 jaar, Edwin de Hullu, IJzendijke; 9 jaar, Djerro de Letter, IJzendijke; 10 jaar, Danny Michïelse, Kalmthout; 11 jaar en ouder, Bryan Maas, Stekene; race fietsen met licentie, Alain de Smit, IJzendijke. De auteurs van het jubileumboek, de redactie van Op Bresjes: vlnr Reggie Corijn, Wilma Valk eri Frans Meijaard. foto Peter Nicolai Vlielstraat 15, Teraeuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Wilma Valk BRESKENS - Het samen beleven van het bombardement, de vlucht en evacuatie versterkten het verlan gen samen verder te gaan. Hoewel Breskens nog een grote ruïne was, trouwden ze op 11 oktober 1945, Piet Verduijn (88) en Suus Basting (87). Gisteren vierden ze hun 65-ja- rig huwelijk. „We kregen een kamertje in het huis van mijn ouders", vertelt Suus. „We waren de koning te rijk." Piet knikt instemmend, maar zag wel een nadeeltje. „Het opklapbed stond naast de kolenka- chel. Best gevaarlijk." Piet en Suus zijn beiden bekende Bressiaanders. Piet was na de oor log werkzaam als huisschilder en Suus hield tien jaar lang een win kel draaiend op het Oranjeplein: „Ik had een chocolaterie tussen 1954 tot 1964, best wel luxe artike len voor die tijd. Ik stopte met de zaak toen het te druk werd met drie opgroeiende kinderen." Piet en Suus .woonden gedurende hun huwelijk op zes verschillende plaatsen in Breskens. Het laatste anderhalf jaar vertoeft het stel in een appartement in woonzorgcen trum Hooge Platen. In 65 jaar is de familie Verduijn uitgebreid met drie kinderen, zes klein- en zes achterkleinkinderen. „Ze zijn ge lukkig allemaal gezond. We zijn dankbaar en tellen onze zegenin gen." Het echtpaar viert zaterdag het trouwfeest (met nakomelingen en aanhang) met een etentje. Piet en Suus Verduijn zijn 'bekende' Bressiaanders. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51