Sint-Jansteen in de ban van branden Aangepast sporten in Hulst UWS-VLAANI 18 en 19 u 17 20 en 21 ONRUST Dorpsbewoners doen uit voorzorg poorten, hekken en tuinhuisjes op slot Freek de jonge geeft 'Meneer lost problemen op met geweld' try-out in Ledeltheater B Vrouw gewond bij botsing met scooter Dinsdag 12 oktober 2010 Redactie Op Bresjes bladert door 500 jaar dorpshistorie Jeugd in Kloosterzande praat met Bonaire Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten SINT-JANSTEEN - Bij veel inwoners van Sint-Jansteen zit de schrik er na de schuurbrand van afgelopen zaterdag goed in. Het was al de zo veelste brand binnen betrekkelijk korte tijd. Veel mensen in het dorp gaan ervan uit dat er in zo wat alle gevallen sprake is van brandstichting. In het dorp gaan de tuinpoorten nu 's avonds op tijd op slot en veel mensen controleren extra of hun schuur of tuinhuisje wel op slot zit. Want die zijn vooral het doel wit van de brandstichter(s). De politie onderzoekt of er een mogelijk verband is tussen de ver schillende branden, maar wil daar hangende het onderzoek geen ver dere mededelingen over doen. Sinds augustus, toen voor het eerst een schuur in de Brouwerij straat vlam vatte, zijn er volgens de politie zeker nog tien inciden ten in de gemeente Hulst geweest. Maar ook voor die datum was er al een verdachte brand in een woon huis aan de Jos Everaardstraat in Sint-Jansteen. De bewoners waren toen op vakantie. Later werd in diezelfde straat nog geprobeerd twee tuinschuurtjes in brand te steken. De bewoners konden het vuur met emmers water blussen. In de Oude Drydijck in Sint-Jan- steen vloog op 25 september een schuur in brand. Verder was er nog een brandje in de Wilhelmina- straat en gingen in het nabijgele gen Kapellebrug hooibalen in vlammen op. Mogelijk zijn er nog pogingen tot brandstichting ge weest die niet bij de politie zijn ge meld. Afgelopen zaterdag vloog opnieuw een schuur in brand in de Brouwe rijstraat. De brandweer kon voor komen dat ook de schuur van de buren vlam vatte. „Dit is de vijfde brand in korte tijd en allemaal in schuurtjes", zegt buurvrouw Ma ria Cammaert. „We zijn wel een beetje bang geworden." „We letten wel op dat we 's avonds ons hek dicht doen", zegt een andere buurtbewoonster. „Want we heb ben zelf ook een tuinhuisje." Die zelfde nacht werd overigens ook in de Brouwerijstraat een pas ge plaatste snelheidsmeter besmeurd. De politie onderzoekt of twee jon gens die zaterdag in Vogelwaarde een schuur in brand wilden steken iets te maken hebben met de ande re branden. Men wil niets zeggen over de verklaringen die de twee hebben afgelegd. OOSTBURG AXEL Een 63-jarige inwoonster van Axel is zondagmiddag rond twee uur ge wond geraakt bij een ongeluk op de Drieschouwen in haar woon plaats. De vrouw fietste met haar man over het fietspad, toen van de andere kant een scooter naderde. Het duo wilde aan de kant gaan, maar de vrouw kwam door ondui delijke oorzaak voor de scooter te recht. Die reed haar aan. De vrouw liep een gebroken pols op en is naar het ziekenhuis gebracht. Freek de Jonge staat woensdag 24 november in het Ledeltheater in Oostburg. De cabaretier geeft dan een try-out van zijn nieuwjaarscon ference. De inmiddels 66-jarige De Jonge, die een deel van zijn jeugd in Goes woonde, werd onder meer bekend door zijn oudejaarsoptredens en verkiezingsconferences (De Stem ming). De kaartverkoop voor de voorstelling in Oostburg, die om 20.15 uur begint, is al begonnen. AXEL - Officier van justitie M. Over- meer vertaalde het rapport dat de psycholoog over een 25-jarige man uit Axel had uitgebracht in één zin: „Meneer lost problemen op met geweld." De man, over wie het ging, stond gisteren in Middel burg terecht voor een poging tot doodslag, die hij in de avond van 15 november in Axel zou hebben begaan. Voor dat feit en nog wat agressie, eiste de officier drie jaar gevangenisstraf, waarvan één jaar voorwaardelijk en gedwongen op name in een inrichting. De Axelaar, opgefokt omdat een af spraak niet was doorgegaan, was bezig met een stok auto's te vernie len, toen hij op zijn gedrag werd aangesproken. Zonder veel omhaal kreeg de man die hem aansprak, een flinke klap met de stok op zijn hoofd. Het slachtoffer liep door de klap een schedelbasisfractuur, een hersenschudding en een gehoorbe- schadiging op. De Axelaar nam di rect de benen. Het excuus dat hij aanvoerde - 'het was een schrik reactie' - maakte op de officier wei nig indruk. „Wie zich lam schrikt, deinst terug. Wat u deed was di rect de aanval zoeken. U had die man dood kunnen slaan." Enkele maanden eerder had de Axelaar, die toen in Hoek woonde, zijn huisbaas mishandeld, omdat hij ontevreden was over zijn woon situatie. Uitspraak 25 oktober. door Haroid de Puysseleijr VOGELWAARDE - Dat sporten een stuk minder vanzelfsprekend is als je in een rolstoel zit, ervoeren de kinderen uit Vogelwaarde die daar gisteren in het kader van de Week van de Toegankelijkheid kennis mee maakten. Rolstoelhockeyster Inge Caljouw gaf hen in het dorpscentrum een lesje in deze sport. De hele week nog besteedt Hulst in Beweging op verzoek van de Stichting Ge handicaptenbeleid in de gemeente Hulst aandacht aan het aangepast sporten, een onderbelichte activi teit in de gemeente. Onderzoek heeft uitgewezen dat er weinig aan bod is voor mensen met een beper king -die toch willen sporten. Bo vendien blijkt er onder de mensen met een beperking in de gemeente Hulst weinig kennis te bestaan over de mogelijkheden die er zijn om toch aan beweging te kunnen doen. In de gemeente Hulst zijn er 110 mensen tussen de negen en de 36 jaar met een beperking. Hulst in Beweging laat momenteel ook onderzoek doen naar de toe gankelijkheid van de sportvereni gingen, de dorpscentrums, fit nesscentra en sporthallen voor mensen met een beperking. De re sultaten zijn voorjaar 2011 bekend. Valide kinderen uit Vogelwaarde konden gisteren zelf ervaren hoe het is om zaalhockey te spelen in een rolstoel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49