naar jongere ouderen tnd 123 Zes kandidaten voor innovatieprijs toerisme Mogelijk doorstart voor failliete tongkweker GL en PvZ steggelen om Hedwigepolder PZC Set kinderboeken vakbond voor ouderen www.pzc.nl/webwinkel dinsdag 12 oktober 2010 MIDDELBURG - Zes vernieuwende initiatieven en projecten in de sec tor reislust verpozing dingen mee naar de Innovatieprijs Toeris me 2010 van de provincie Zeeland die volgende maand wordt uitge reikt. De zes, die uit 26 aanmeldingen zijn genomineerd, lopen sterk uit een. Het concept Puur Zeeuws streeft ernaar een Zeeuwse Keu ken met een daarbijbehorende Zeeuwse Kaart te ontwikkelen, waarbij Zeeuwse streekproducten, streekgerechten en streekbieren on der de aandacht worden gebracht. Schippervooreendag is een initia tief om booteigenaren hun vaar tuig voor korte perioden te laten verhuren zonder tussenkomst van een verhuurbedrijf. Het draait om een zuil op het terrein van een jachthaven met daarin een compu ter. Ook genomineerd is Voetbal Expe rience in Middelburg waar allerlei aspecten van de voetballerij kun nen worden beleefd. Op de voorselectielijst staan ver der de fietscafés, de horecagelegen heden die zich als fietsvriendelijk profileren door oplaadmogelijkhe- den voor elektrische fietsen, ge reedschap voor kleine reparaties, gelegenheid om bidons te vullen en beschikbaarheid van kaartmate riaal en toeristische informatie. Het Klimbos Zeeland is een plan om parcoursen tussen bomen uit te zetten, waarop kan worden ge klommen. Zo'n klimpark biedt uit dagingen op het gebied van hoog te, snelheid, behandigheid en even wicht, maar wel in een beveiligde omgeving. Strandcamping Groede is genomi neerd omdat dit bedrijf bij vernieu wing en uitbreiding het West- Zeeuws-Vlaamse landschap als uit gangspunt heeft genomen. Land schap, streek en cultuur fungeren als drager die in de hele bedrijfs voering is te herkennen. De winnaar wordt bekend ge maakt tijdens de Toeristische Ont moetingsdag op donderdag 11 no vember 2010 in de Voetbal Expe rience te Middelburg. De prijs be staat uit 5000 euro en een kunst werk van Zeeuwse bodem. combineren, vandaar dat ze haar functie als gewestelijk voorzitter neerlegt, lo Kodde uit Amemui- den volgt haar daar in op. De PCOB doet veel samen met an dere organisaties die de C in de naam dragen, zoals bijvoorbeeld de NCRV. Maar ook met de ande re ouderenbonden is nauw overleg in de Centrale Samenwerkende Ouderenorganisaties. Als het bij voorbeeld gaat over landelijke items die in Den Haag spelen. „Als je naar Den Haag gaat heb je getal nodig." Op Zeeuws niveau gebeurt dat in het POSO, het provinciaal overlegorgaan van samenwerken de ouderenorganisaties. Daar wordt gesproken over zaken als zorrg, vervoer, de Wmo en mobili teit. De PCOB zeifis de afgelopen jaren ook aan het veranderen. Bij het landelijk kantoor is sprake van pror fessionalisering. Ook zijn doelstel lingen geformuleerd zoals drie pro cent leden er bij. Tegenwoordig komen ook zaken MIDDELBURG - GroenLinks en de Partij voor Zeeland in de Zeeuwse Staten zijn het hartgrondig oneens over het voornemen van het nieu we kabinet opnieuw een alterna tief voor de ontpoldering van de Hedwigepolder uit te denken. In een brief aan formateur Mark Rutte en CDA-leider Maxime Ver hagen heeft GL-fractievoorzitter Leen Harpe dat misleidend ge noemd, omdat in het regeerak koord staat dat verdragen zullen worden gerespecteerd. Onzin, meent Johan Robesin van de PvZ. Hij wijst erop dat in de Scheldeverdragen, waarin Neder land en Vlaanderen de ontpolde- op de proppen, als korting bij ver zekeringen, korting bij bepaalde winkels en ledenaanbiedingen. Sien de Mol heeft er zo haar ge dachten over, maar het hoort een beetje bij de tijd, blijkt uit haar ver haal. Èn in een tijd waarin de fi nanciële duimschroeven worden aangedraaid, kunnen kleine beet jes ook helpen, vergoelijkt ze. „Maar we zijn ook weer geen vak bond, dat is voor werkenden ook al staat belangenbehartiging hoog in het vaandel." COLIJNSPLAAT - Aquacultuurproef- bedrijf De Zeeuwse Tong in Co- lijnsplaat wil de failliete tongkwe ker Solea in IJmuiden helpen met een doorstart. Op die manier kan de kennis behouden blijven die bij Solea is ontwikkeld. De tweeduizend jonge tongetjes die eind mei zijn uitgezet in de vij vers van De Zeeuwse Tong, zijn af komstig van Solea. In vijvers naast de oprit van de Zeelandbrug groeien ze als kool. Dat was nu net het probleem bij Solea zelf Dit be drijf produceerde niet alleen poot- vis, maar wilde de vis ook verder opkweken tot formaten die op de markt kunnen worden gebracht Op de intensieve manier waarop Solea dat wilde doen, ging daarbij nogal eens wat mis. Voorzitter Rinus Platschorre van De Zeeuwse Tong: „Tot dusver ver loopt de opkweek van onze tong naar wens. Het gaat bij ons veel minder intensief aan toe. Onze op zet is tot een bedrijfseconomisch sluitende exploitatie te komen door behalve tong ook schelpdie ren te kweken en zilte gewassen te telen." Maar Platschorre vindt dat de ken nis van Solea over de productie van pootvis wel behouden moet blijven. „Wij werken als stichting De Zeeuwse Tong samen met on derzoeksinstituut Imares aan de ontwikkeling van een eigen poot- visproductie. Daarbij kan de ken nis van Solea goed van pas ko men." Er valt op het gebied van viskweek nog heel veel te leren. Platschorre: „Het is bijvoorbeeld een raadsel waarom het ene tongetje prima groeit en het andere achterblijft. Dat is iets wat ze in de veehoude rij heel goed onder de knie heb ben. Maar de viskwekers lopen daar natuurlijk eeuwen op achter." ring van de Hertogin Hedwigepol der zijn overeengekomen, een pa ragraaf is opgenomen die de moge lijkheid biedt om op onderdelen van de gemaakte afspraken terug te komen, nadat beide partijen de verdragen hebben bekrachtigd. De voorgestelde wijziging moet dan worden voorgelegd aan een com missie, waarin het Verdrag van Wenen inzake diplomatiek ver keer voorziet. Robesin ziet geen enkele strijdig heid met democratisch genomen besluiten. Voortschrijdend inzicht kan een reden zijn de de overeen komst tussen Nederland en Vlaan deren aan te passen. Een vrolijk (voor)leespakket Drie vrolijke en leerzame boeken voor uw (klein)kind. Met prachtige illustraties en mooie verhalen. Leuk om te geven, geweldig om te krijgen! Kolletje gaat naar school: over het grappige meisje met de toversokken! 0 Arie in Artis: over een zwerf kat die allerlei avonturen beleeft in de dierentuin Pien en Patrick gaan vliegen: voor jonge kinderen die met het vliegtuig gaan Uitvoering: hardcover, totaal 168 pagina's. Voor kinderen vanaf ca. 4 jaar. Lezersprijs 19,95* •exclusief verzendkosten van 2,95 categorie boeken Sien de Mol: „De mensen zijn tegenwoordig erg geïndividualiseerd. Ze willen alles zelf kunpen doen en denken dan geen ouderenbond nodig te hebben. Dat besef komt pas rond de 70 jaar." foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43