voel ik dat ik van st dorp houd' Gemeente Reimerswaal zit in haar maag met nep-twitteraccount 21 Tuinhuis Niveauverschillen Prikzuster van de trombosedienst Op vakantie in het tuinhuis onderaan de dijk Zoete Galia meloenen per stuk 1,00 Ananassen per stuk 1,00 dinsdag 12 oktober 2010 b - Ij j Onderaan de Rietdijk in de tuin van hun dijkwoning bouwde Frans de Valk een tuinhuis, voorzien van alle comfort. Behalve familie en. kennissen logeren daar mensen die moeten rondkomen van een beperkt budget. w Frans de Valk en Loes van Langen gebruikten het specifieke karakter van hun 170 jaar oude dijkwo ning om,, via een verbouwing, een woonkamer te creëren met verschillende niveaus waar de verbin ding met de natuur voelbaar is. lien ongeneeslijk ziek bleek te zijn en Frans de Valk vervroegd in de VUT kon. Hij verzorgde zijn vrouw drie jaar tot zij overleed. „Een gouden periode waarin we heel dicht bij elkaar, de natuur en onze eigen ziel kwamen." Om zijn verdriet te verwerken maakte Frans lange wandelingen over het eiland. „Over de Grevelin- gendijk naar Scharendijke en ver der over het strand. Het Ooster- scheldepad en door de polder." Wandelen ontwikkelde zich tot een belangrijk onderdeel van zijn leven. Zo ontmoette hij drie jaar la ter, tijdens een groepswandelreis door de Himalaya, Loes van Lan gen. „Geen liefde op het eerste ge zicht, onze relatie ontwikkelde zich geleidelijk." Het samen bele ven van de natuur door te wande len speelde daarbij een essentiële rol. De medisch analiste uit Am sterdam was gewend om tijdens vakanties in haar eentje door de wereld te trekken. Via een geza menlijke voettocht naar Santiago de Compostela verdiepte hun rela tie zich tot 'vrijheid in verbonden heid'. Inmiddels wonen ze acht jaar samen aan de Rietdijk en zijn ze afgelopen voorjaar getrouwd. „We willen nooit meer weg uit Zonnemaire. )e bent hier altijd in de natuur." Loes van Langen leerde niet al leen Zonnemaire, maar alle kernen en veel mensen op het ei land kennen haar via haar werk voor de Trombosedienst Zeeland. „Ik neem bloed af op een aantal 'prikpunten' op Schouwen-Duive- land en andere Zeeuwse eilanden, maar kom ook bij mensen thuis om bloed te prikken." Naast deze parttime baan is Loes sinds januari van dit jaar actief als docente biodanza. Een vorm van vrij dansen die de deelnemers dichter bij hun gevoel; hun intuï tie brengt. „Ik wil uitdragen dat er zoveel vreugde en blijheid zit in be weging vanuit je hart. Je ervaart daardoor je levenskracht." De lessen zijn op dinsdagavond in de Driehoek in Zierikzee. www.biodanza-zeeland.nl Onderaan de Rietdijk in de tuin van hun dijkwoning bouwde Frans de Valk een tuin huis, voorzien van alle comfort. Be halve familie en kennissen logeren daar, twee weken per jaar, ook mensen die moeten rondkomen van een beperkt budget. Zij worden geselecteerd door ker ken en het maatschappelijk werk in Rotterdam. „Die melden hen aan bij het Rotterdams Initiatief Toerisme Anders, ofwel RITA's reisbureau. Dat is een organisatie die wordt ge rund door vrijwilligers. Zij zoeken contact met mensen die gratis een vakantieverblijf beschikbaar willen stellen voor deze doelgroep en re gelen het vervoer daarheen en te rug. Want ook daar hebben men sen met een krap budget meestal geen geld voor." Het tuinhuis van Frans en Loes is inmiddels zes jaar onderdeel van dit initiatief. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 -16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal zit in de maag met een nep-twitterac count. Uit naam van de gemeente worden regelmatig berichten op in ternet gezet, maar het is onbekend door wie. Op de website Twitter.com kun nen gebruikers korte berichtjes of mededelingen plaatsen. Vanuit de gemeente was er het voornemen om ook te gaan 'twitteren', maar- iemand bleek al een account twit- ter.com/gem_reimerswaal te heb ben aangemaakt, werd onlangs per toeval ontdekt. De op zich correc te berichten worden echter niet vanuit de gemeente op internet ge zet, zegt woordvoerster Ida Sinke. „Het is vervelend dat we niet we ten wie erachter zit. We willen in contact komen met diegene, dan kan hij of zij het misschien blijven doen. Maar er is nog niet op onze oproep gereageerd." De berichten die worden ge plaatst, lijken van de gemeentelij ke website te komen. „Zolang het dit soort berichten zijn is het niet zo erg, maar het is wel handig om van te voren te weten wat erop wordt gezet", zegt Sinke. „Overi gens wordt ook ons logo zonder toestemming gebruikt, dat is vol gens mij strafbaar." De gemeente heeft inmiddels zelf een 'officiële' account aangemaakt: twitter.com/reimerswaalinfo. Ook Goes had te maken met een account dat buiten de gemeente om was opgezet, maar uiteindelijk is het gelukt die site in eigen be heer te krijgen door contact te zoe ken. De persoon die erachter zat probeerde er wel geld mee te ver dienen, maar daar is niet op inge gaan, zegt Rutger Fokke van de ge meente. Hij heeft ook contact gehad met Reimerswaal. „Misschien is het de zelfde persoon. Ze moeten er snel werk van maken, want dit is niet wat je wil." foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41